Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Törvényszerű, hogy a menyek...

Törvényszerű, hogy a menyek és az anyósok nem kedvelik egymást? Én kedvelem az anyósom, nincs rendben valami?

Figyelt kérdés

Ugyan még nem az anyósom, mert van egy kis idő az esküvőig, de minden bizonnyal nemsokára az lesz a párom édesanyja. Egy nagyon rendes nő, emberként, feleségként és anyaként is példának tekintem, mert az élet minden területén helyt áll, tényleg kevés ilyet ismerek. Rugalmas, ha családi eseményt szervezünk, nem szól bele az életünkbe, csak ha tanácsot kérünk, ráadásul velem az elejétől kezdve nagyon kedvesen viselkedik (annak ellenére, hogy jóval fiatalabb vagyok a fiánál, eleinte azt gondoltam, hogy ezért mindenféle rosszat fog rólam feltételezni, hogy esetleg hátsó szándékaim vannak, stb). Ráadásul remekül főz, figyelembe veszi, hogy vannak ételek, amiket nem ehetek meg, legutóbb a karácsonyi vacsorát olyanra készítette, hogy mindenből ehessek én is, nagyon örültem és megköszöntem neki egy csomószor, hogy ilyen figyelmes volt velem :)


Idősebb barátnőim mind azt mondják, hogy ilyen nem létezik, várjam csak ki a végét, majd kimutatja a foga fehérjét ha összeházasodunk, mert egy anyós az csak utálhatja a menyét és vice versa. Ezt ti is így gondoljátok? Milyen a viszonyotok az anyósotokkal (vagy az anyós jelölttel)? Szerintetek hogyan viselkedjek vele, hogy a jövőben is megmaradjon a jó kapcsolatunk? Mindig próbálok segíteni, amikor tudok, mosogatást is felajánlom, ha megyünk vendégségbe, de nem szokta elfogadni sosem. Ha a párom tiszteletlenül beszél vele (sajnos néha megesik, hogy nem veszi észre magát, és nem éppen megfelelő a hangnem), akkor rá szoktam szólni, hogy ezt így nem kéne - látom, hogy ezért hálás és jól esik neki. Legszívesebben apósra is rászólnék néha, mert ős sem mindig szépen szól hozzá, de ebbe nyilván nem való nekem beleavatkozni, ez már a kettőjük dolga.


Köszönöm a válaszokat előre is!


2017. febr. 1. 23:45
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
97%
Miért lenne törvényszerű? Miért lenne ez probléma? Örülj, hogy jó a kapcsolatotok!
2017. febr. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
94%
Maradjunk annyiban, hogy a ti kapcsolatotok nem általános, a szomorú igazság az, hogy sajnos ezeknek a sztereotípiáknak van alapjuk. Én sem kedvelem túlzottan az anyósom, de tett is érte keményen, csak úgy nem utálok senkit. Egyébként a karácsonyi vacsorához: én gluténérzékeny vagyok, ROSSZUL leszek napokig, ha lisztes dolgot eszek. Mi volt a karácsonyi menü? Húsleves (tészta->gltuén), rántott hal és gomba, illetve fasírozott (panír->glutén), rizs, nokedli (liszt megintcsak...). Sütikről nem is beszélek, nyilván mindegyik teli fehér liszttel. Rizst ettem karácsonykor, megsértődött, hogy nem tetszik a főztje, amikor férjem és én is 4 ÉVE mondjuk neki hogy mit ehetek meg és mit nem, illetve férjem részletezte, mennyire rosszul is leszek, ha eszek valami lisztes dolgot. De szerinte egy kicsi biztos nem árt, csak "szimulálok, hogy rám figyeljen mindenki"...
2017. febr. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Jujj, ez nem hangzik jól, sajnálom, hogy így gondolkodik az étel allergiáról, ez tényleg nem játék :( Én vegetáriánus vagy és laktózérzékeny, duplán nehéz rám főzni, de szerintem ez inkább attól függ, hogy valaki akar-e neked jót, vagy sem. Ha akarna, akkor például számodra lehet készíteni egy kis pörköltet, abban nincsen glutén, és nem nehéz megcsinálni, csak felteszed főni és nincs vele probléma. Nem nagy erőbefektetés, de neked biztos sokat jelentett volna, hogy gondolt rád, de szólj, ha nem így van.
2017. febr. 2. 00:10
 4/37 A kérdező kommentje:
*vagyok
2017. febr. 2. 00:11
 5/37 anonim ***** válasza:
91%

Az én (még nem, de nemsokára) anyósommal is ilyen a viszonyom, mint a tiétek.

Szeret ő is engem.


Ha mindkét fél normális, akkor miért ne lehetne jó a kapcsolat? Örüljönk, hogy mi ilyen szerencsések vagyunk :)

2017. febr. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, én is így gondolom alapvetően :) Remélem, hogy jól fogunk kijönni a továbbiakban is, nagyon csúnya dolgokat olvasok itt az oldalon ebben a kategóriában, nem lehet jó, ha így kell embereknek egymással akár napi kapcsolatban lenniük.
2017. febr. 2. 01:32
 7/37 anonim ***** válasza:
95%

Nem törvényszerű egyáltalán.

pl. nagymamám és anyukám kölcsönösen nagyon szerették egymást (nagymamám már meghalt).

Örülj, ha jó a kapcsolatotok!

2017. febr. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
72%

Nem törvényszerű, de gyakori. Ennek a magyar mindenbe-beleszólós és kritikát-el-nem-viselő természet az oka, ami MINDKÉT oldalon ott van. Az anyósok imádják kiosztani a menyüket, eljátszani a nagyasszonyt, a menyeket pedig ez rettenetesen frusztrálja, még akkor is, ha esetleg anyós véletlenül tényleg jó tanácsot ad. Úgyhogy kettőn áll a vásár...


Látszólag én is jól kijövök anyósommal, de a valóság az, hogy a két lépést megtartjuk, mert én sem szeretem, ha a saját dolgaimba beleszól. Mondjuk ezt ugyanúgy megcsinálja a fiával is :D

2017. febr. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
61%
Igen! Törvénybe van foglalva. Az 1273 as paragrafus 14/a cikkeje 3 bekezdése kl pontja foglalja össze, hogy az anyós és menye csakis rossz kapcsolatban lehet. Ellenkező esetben szabálysértés és 30-300 ezer forinttal büntethető. Ha jóban vannak, szeretik egymást az súlyosbító körülmény. Az 1-3 év. Ha az apóssal tesókkal rokonokkal is jól kijön netán szereti őket az 3-8 év!
2017. febr. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk is nagyon jó a kapcsolatunk, főleg azóta mióta külön költöztünk tőlük.
2017. febr. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!