Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egy anyósnak mennyi joga van...

Egy anyósnak mennyi joga van beleszólni az unokája nevéhez?

Figyelt kérdés
Drága anyósomnak múltkor felsoroltuk a férjemmel hogy milyen neveket adnánk a lányunkanknaki egy hónap múlva megszületik. Ő nagyon hagyományos és hallani sem akar arról hogy a lányunk Emma esetleg Violetta vagy Rebecca legyen. Mondta hogy Zsuzsannánal vagy Andreának kell lennie mert ő is az és az ő anyja is az volt. Nagyon összevesztünk ezen mert én meg nem hagyom h ebbe beleszóljon mert nincsen joga hozzá. Az eddigi jó viszonyunk megromlott anyósommal és azt mondta èrdekli már. Ha nem ez lesz akkor nem fogja érdekelni az unokája sem mert szégyen lesz ilyen nevelet kimondania is. Nagyon megbántott engem és a férjemet is. A férjem szóba se áll az anyjával azóta. Most mit tegyek ilyen helyzetben?

2017. márc. 30. 13:13
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
95%

Joga nincs, a szulok dontenek, max jofejsegbol adtok neki "szavazati jogot".

Rebecca nem lehet amugy, ha Magyarorszagon eltek, csak Rebeka.

2017. márc. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
15%
Koze nincs hozza, de bevonni szep dolog. Egy nev a nagyi kedvenceibol lehetne masosdik keresztnev. Ennyit megengednek neki.
2017. márc. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk egy ilyen sarkanynak biztos nem engednen. Zsarolja a nenikejet! Mit kepzel? Nem Veled babral ki, hanem sajat magaval, ha nem foglalkozik az unokaval.

Es elarulom, a gyerekkel sem....en kisfiam anyukamekat rendszeresen emlegeti, imadjak egymast, anyosomekkal ritkabban talalkozik de nem emlegeti oket egyaltalan szoval fel sem tunne neki ha nem mennenk valamiert hozzajuk.


1. voltam

2017. márc. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
87%
Semmi. Ha jól állt volna a helyzethez, én a helyedben belementem volna, hogy a második neve Zsuzsanna vagy Andrea legyen, de ilyen hiszti után tuti nem. :D Téged fognak megkérdezni, hogy mi legyen a neve, nem az anyósodat. Volt neki lehetősége nevet választani, érje be azzal. :D
2017. márc. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
98%
Semennyire joga nincs hozzá. Majd megbekel ha meg lesz a gyerek
2017. márc. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Gondtunk a 3.névre de neki nem ez a baja. Hanem h konkrétan más keresztnevet akarunk adni mint amit ő elképzelt. Neki a baja az h egyáltalán szóba jött más név és azt mondta nem fogja érdekelni az unokája egy név miatt.. komolyan ennyit ér a saját hülyesége? Fontosabb neki ez mint az unokája? Sőt mivel én olasz vagyok szóba jöttek 3.névként olasz nevek is legalábbis olaszosabbak. De ez nagyon bántó és tényleg a saját fiával is haragban van emiatt. 50 évesen lehetne annyi esze h nem emiatt csinál stresszt a családban
2017. márc. 30. 13:24
 7/44 anonim ***** válasza:
96%
Nincs joga beleszólni.Nem az ő gyereke lesz.Véleményt mondhat, de a döntés nem az övé.
2017. márc. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
98%
Neki a saját gyermekét volt joga elnevezni anno, a Tiétekhez nincs köze.
2017. márc. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
97%
Ilyen szemelyisegnek ha egyszer is engedsz, akkor mindig mindenbe bele akar majd szolni. Elore szolok a gyerek neveleset se fogja annyiban hagyni. En biztos nem biznam a felugyeletere mert MINDENT mashogy fog csinalni, mert szrik a fejedre, egyszeruen nem tisztel.
2017. márc. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
95%
Én a helyetekben hagynám duzzogni, aztán ha megszületett a kislány úgyis keresni fog.
2017. márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!