Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Itt a húsvét és a család,...

Itt a húsvét és a család, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Kérdésem az lenne, hogy nemrégiben férjem félrelépett anyós,após meg engem hibáztatott én pedig ezért elküldtem őket a fenébe. No de:

itt a húsvét és a pszichológus/párterapeutánk is azt tanácsolja hogy nem érdemes teljesen elzárkózni, felül kell emelkedni és át kéne menni anyósékhoz.

De ezzel nem azt üzenem majd nekik, hogy mindegy hogy aláztok meg el van nézve? És szerintetek mit kéne tennem, miképp lehetne veszekedés nélkül levezetni az idei húsvétot?

Előre is köszönöm a válaszokat:)



2017. ápr. 11. 10:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Egyéni véleményem : dehogy kène ! De, ezzel pontosan ezt üzennéd, es adnál anyóséknak még 1 lehetőséget h beléd rúgjanak. És mi az hogy ne zárkózzatok el ?! Mind 1 h anyós vagy egy idegen , veled így nem beszélhet . Egy ekkora bunkóval nem kell tartani a kapcsolatot
2017. ápr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%

Ha együtt maradsz a férjeddel, akkor úgy is muszáj lesz találkozni a családjával is. Az nem igazán megoldható, hogy őket ezentúl kizárjátok az életetekből.

Szóval, ha a férjednek megbocsájtasz, akkor a szüleivel is rendezni kell a helyzetet.

Szerintem biztosan örülnek, hogy együtt maradtatok és nem ez lesz a téma Húsvétkor.

2017. ápr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
Első vagyok. Azt kifelejtettem h nem mind1 mennyi ideje történt , persze nem kell évekig haragoskodni, ha látsz esélyt arra h anyósék megbánták amit mondtak és változásra törekednek a kapcsolatotok javítása érdekében
2017. ápr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem szakmai hiba ilyesmit előírni. A párterapeutának a ti kapcsolatotok rendbetételét kell segítenie, ilyet szakember nem mond, hogy felül kell emelkedni, hanem segít abban, hogy eljuss idáig, fel tudd dolgozni a történteket. Neked kell eldönteni, készen állsz-e már arra, hogy találkozz velük.
2017. ápr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
30%
nem váltál el????
2017. ápr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
60%
tom 80, azért kíváncsi lennék hogy ha te annyira nem kérsz senkitől sem segítséget akkor mi a ráknak vagy te fent ezen az oldalon? Ugyanis ez a lényege ennek az oldalnak hogy kérdéseket teszel/tesznek fel és ők segítenek ha tudnak és válaszolnak. Biztos vagyok benne hogy te is raktál már ki kérdést , hiszen miért is lennél itt, akkor miről is beszélünk? Neked nem gáz segítséget kérni másnak már igen? Ne itt éld ki a frusztrációdat mert előbb utóbb ki leszel rakva.
2017. ápr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
ilyen téren mástól várom el, mert ebben még nem volt tapasztalatom...szívem szerint át se mennék de hosszútávon ez nem megoldás. Amúgy a terapeuta azért ajánlotta ezt fel mert párom családja nagyban nehezíti a kapcsolatunk helyrehozatalát. Személy szerint én vagy szeretek vagy utálok kettő között nem megy és igen remélem másnak ebben volt tapasztalata és tud tanácsot adni.
2017. ápr. 11. 11:28
 8/20 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ők bántottak meg téged, ha valakinek menni kell valakihez akkor nekik kell jönni hozzád bocsánatot kérni. Ha ők erre nem képesek vagy nem is akarnak mert még mindig ez a véleményük , akkor ezeknek az embereknek semmi helye az életedben. Nekik bele sem lenne szabad szólni, nem hogy ki kiáltják , hogy te vagy a hibás a fiúk meg véletlen sem. Én is úgy érzem hogy ha te mész akkor azzal elismered hogy nekik volt igazuk. Gondolj bele mi lesz ha eddig nem bírták ki hogy ne dumáljanak bele, akkor húsvétkor beállítasz mintha minden szép és jó lenne, gondolod nem rúgnak beléd még egyet? vicc amit a terapeuta javasol, hiába tanulta a szakmáját ezzel nem értek egyet. Először nektek a saját házasságotokat kellene helyrehozni, erre koncentrálni. A férjednek megvilágosítani a szüleit hogy melletted áll és nagyrészt ő hibás a dolgokban és megtanítani nekik hogy ne dumáljanak bele a házasságotokba. Ha ez sikerül akkor lehet kezdeni a békülést a szülőkkel. A húsvétot meg ne fecséreljétek ilyen szülőkre, mert veszekedés mindenképp lesz, hanem magatokra fordítsátok. Gondolj bele ott ültök jó pofizva, néznek rád ferdén, benned a tüske hogy a férjed megcsalt, ők téged hibáztatnak , ez nagyon szuper húsvétnak néz ki. Szerintem ez túl friss hogy családi program legyen. Hagyjátok ezt karácsonyra addigra csak változik valami. Szervezzetek kettőtöknek programot, ha te hajlandó vagy rá.
2017. ápr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%
Ez már másodlagos , de élhetnék 20 évet is a férjemmel ha megcsalt azonnál dobnám. Szeretni szeretném, de mindig bennem lesz a tüske, hogy ezt meg merte csinálni.
2017. ápr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
69%

Én a helyedben nem mennék.

Ha párod szülei nehezítik a kapcsolat helyre hozását, akkor először is ezt párodnak a szüleivel meg kell beszélnie, ehhez a te jelenléted fölösleges. Majd miután a szülei megváltoztatták a hozzáállásukat, akkor lehet találkozni.


És egy privát vélemény: Ha bármelyik rokonommal rossz viszonyban lennék és rendezni akarnám a dolgokat, semmiképp sem ünnephez (húsvét, karácsony, névnap, születésnap) kötném az első találkozást. Hanem minden mástól függetlenül egy teljesen alkalom nélküli találkozást hoznék össze, ahol vagy sikerül rendezni a konfliktust, vagy nem, de nem kockáztatnék, hogy rossz hangulatban zajlódjon le, vagy pláne veszekedésbe torkolljon egy ünnepi találkozás.


A pszichológus egyébként szerintem is rosszul látja a dolgokat: teljes elzárkózás az lenne, ha együtt maradnátok a férjeddel, eltelne több év, és még akkor is kínosan kerülnéd a szüleit.

2017. ápr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!