Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mikor unja már meg leendő...

Mikor unja már meg leendő anyós, és fogadja el, hogy mi már külön család vagyunk?

Figyelt kérdés

Karácsonykor is volt óriási hiszti,hogy szenteste kettesben voltunk,csak 25-én mentünk hozzájuk (26-án én rokonaimhoz),szerinte a kisfiának végig velük kellett volna lennie.

Páromat amig velük élet,addig mindig a szülinapján köszöntötték,ha szerda,ha szombat.Most hétköznapra esett,hetekig volt morgolódás,nem mentünk át aznap meló után,hogy felköszönthessék-ők nem jönnek hozzánk.Mi nem érthető azon,hogy meló után nem utazunk még 1 órát oda,1-et vissza csak hogy felköszönthessék,inkább otthon kettesben megünnepeltük,aki akarta telfonon felköszöntötte,család meg következő hétvégén köszöntötte.

Most jön a húsvét,és már megy a hiszti,mert csak 1 nap megyünk hozzájuk,másik nap nagyszüleimhez,harmadik nap kirándulunk.

Mikor unja már meg,és fogadja el,hogy külön család vagyunk,próbáljuk kialakitani a szokásainkat,nem két irányítandó gyerek vagyunk?



2013. márc. 22. 11:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen soha. A fiús anyák egy elég széles csoportjának tagját üdvözölheted benne.
2013. márc. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
3%
Miért nem engedtek neki,ez szerintem egy teljesen felesleges hiszti. Mi mindig a nagyszülőkkel karácsonyoztunk, húsvétoztunk és soha nem okozott gondot a családnak. Ezzel csak tovább szítod a veszekedés, még ha gyereketek lenne azt mondanám oké, de csak ti vagytok akkor nem tök mindegy hol ünnepeltek.
2013. márc. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Ez engem is baromira bosszantana, sőt már most félek előre, mert a párom családja is hasonló, hogy mi lesz ha végre különköltözünk. Szerintem a párodnak kellene ezt megbeszélnie velük, hogy ti már egy külön család vagytok. Szerintem előbb utóbb beletörődnek majd.
2013. márc. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%

Amint a párod ezt így közli vele, de akkor is lehet, hogy folytatni fogja, mert vannak emberek, akiknek egyik fülükön be a másikon ki megy az, amit ők totál máshogy gondolnak. Nem tudsz mit tenni, hagy morgolódjon, ti szóltok előre, hogy hogy lesz, nekik vagy tetszik, vagy nem, meg kell szokniuk.

Nagyon jól csináljátok, ha most engedtek, akkor minden másban is irányítani akar majd. Lehet ezt szépen intézni, előbb-utóbb a jó viszony érdekében muszáj lesz hozzászoknia, hogy a fia már elsősorban egy másik emberhez tartozik, ha meg majd lesz egy gyerek is, akkor meg főleg természetesnek kell lennie, és nem folyton problémázni rajta. Mégis azt mondom, hogy lehet, sosem hagyja abba teljesen.

2013. márc. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Még egy pár ilyen alkalomra számítanod kell, de ha kitartóak vagytok, akkor előbb-utóbb beletörődik. Ez viszont lehet még 1-2 alkalom, de húzódhat tovább is, ha ennyire érthetetlen.
2013. márc. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
4. vagyok! Azért nem jó az, ha enged neki, mert mi alapon várja el, hogy azt a napot vele töltsétek, ennyi erővel a te szüleid is elvárhatnák, kettészakadni meg nem lehet.
2013. márc. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

2-es:

Azért,mert nem szeretném azt,amit párom testvéréék csinálnak: dec 23 szülőkhöz,otthon se szenteste,se kaja,csak egy műfa,ami megporosodik mire hazaérnek 27-én.Vagy húsvétkor semmi húsvétos a lakásban,mert a szülőknél vannak.


Nekem örömöt okozott karácsony előtt feldisziteni a lakást,24-én fáért menni,feldisziteni,finomat főzni,gyertyát gyújtani,stb,stb.

Édes kettesben.

És húsvétra is feldiszitjük a lakást,ebédre megyünk át egyik nap párom,másik nap én szüleimhez,késő délután már otthon leszünk,főzök finomakat,kész.


Párom velem ért egyet,ő is unja.És ő az aki megmondja,hogy "nem,nem megyünk át,itthon leszünk"

2013. márc. 22. 11:58
 8/21 A kérdező kommentje:

Az én szüleim nem várnak el ilyet,karácsonykor is azt mondták,hogy menjünk amikor gondoljuk,akár két ünnep között is,csak szóljunk,és akkor legfeljebb 28-án lesz megint karácsonyi menü :)

És ők simán jönnek hozzánk,pedig másfél óra kocsival,párom szülei csak 1 óra.(kocsi van mindenhol,pénz is benzinre)

2013. márc. 22. 12:00
 9/21 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ha az egész család együtt van karácsonykor, akkor átszervezhetnétek a programot úgy, hogy ti 25-én karácsonyoztok otthon, és a szentestét a nagy családdal töltitek - ha már mindenki ott van, pl. a párod testvéréék is. Ha vacsorára vagytok hivatalosak, akkor előtte egész nap otthon lehettek, díszíthettek, ünnepelhettek hármasban.


Húsvét: jól van így szerintem.


Szülinap: ez is rendjén volna nagyjából. Nem kell aznap rohangálni, viszont az utána lévő hétvégére illene meghívni a családot, hogy felköszönthessék. Írtad, hogy amúgy nem mennek hozzátok. Szoktatátok őket hívni egyébként? Sok szülő úgy érzi, hogy ha a gyerek saját családot alapított, akkor is nekik a "kötelességük" a hazalátogatás, nem a szülőnek kell látogatóba menni. Viszont ha hívjátok őket, tartotok nálatok is összejöveteleket (pl. a gyerek szülinapját is?), akkor könnyebben hozzászoknak ehhez a felálláshoz. De nagyon sok szülő van, aki nem látogat hívás nélkül, ezen ne lepődj meg.

Egyébként nem is értem, miért kellene aznap felköszönteni, ha csak a baj van vele. Nem egyszerűbb a hozzá közel eső hétvégén rendezni egy összejövetelt, hogy mindenki kényelmesen legyen, ne munkából rohanva, stresszesen, stb.?


Szerintem mindkettőtöknek engednie kellene ebben a helyzetben, mert az a ragaszkodás sem jó, amit az anyósék művelnek, de az az elzárkózás sem, amit te.

2013. márc. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
Az jó, ha a párod is úgy gondolkodik erről, mint te, és meg is meri mondani az anyjának. A legjobb érv az, amit a 6-os írt, a te családod felé is van "kötelezettségetek", ezt meg kell érteniük. Ha nem képesek felfogni, a párod beígérhetné nekik, hogy egyáltalán nem mentek, ha ilyen légkört csinálnak.
2013. márc. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!