Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Itt a húsvét és a család,...

Itt a húsvét és a család, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Kérdésem az lenne, hogy nemrégiben férjem félrelépett anyós,após meg engem hibáztatott én pedig ezért elküldtem őket a fenébe. No de:

itt a húsvét és a pszichológus/párterapeutánk is azt tanácsolja hogy nem érdemes teljesen elzárkózni, felül kell emelkedni és át kéne menni anyósékhoz.

De ezzel nem azt üzenem majd nekik, hogy mindegy hogy aláztok meg el van nézve? És szerintetek mit kéne tennem, miképp lehetne veszekedés nélkül levezetni az idei húsvétot?

Előre is köszönöm a válaszokat:)



2017. ápr. 11. 10:32
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
én se akarok átmenni,de abba belegondoltam hogy ez nem megy örökké hogy pl. ünnepekkor csak a férjem megy át és oda vissza megy majd a hiszti. Most arra hivatkozva mennék amúgy át hogy csak a sógorom 3 éves gyereke miatt megyek hogy meglocsolhasson és megkaphassa az ajándékát, nem pedig ő miattuk...őszintén a kis lurkó hiányozna leginkább ebből(anyósék és a gyerek együtt jár) nem ünnepen meg nem megyünk át, szinte csak ünnepekkor jön össze a család egy álságos "boldog család" illúzió kedvéért-.-"
2017. ápr. 11. 13:39
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor is azt mondom, hogy előbb férjed rendezze le velük, hogy ne fúrják a remélhetőleg helyrebillenő házasságot. Nem tudom, ennek milyen jeleit tapasztaltad, de ha alig van kapcsolatotok és mégis tudsz róla, akkor nemcsak a fiuknak súgnak-búgnak erről.

Most az a kérdés, hogy a férjed veled akar-e maradni (és te megbocsátasz-e neki). Ha igen, akkor neki is elemi érdeke, hogy a szülei ne fúrják a kapcsolatotokat. Igazából akkor nem is neked kéne mondanod, hogy tegye helyre őket, hanem neki magától is eszébe juthatna.

Utána, a legközelebbi ünnepkor hajlandó lennék menni.


A sógor a kisgyerekével pedig nyugodtan jöjjön tihozzátok locsolni, nem esik le a karikagyűrű az ujjáról.


Szóval én nem mennék, de természetesen tiéd a döntés joga és felelőssége.

2017. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
én is tudom hogy ez a helyes döntés,hogy nem megyek át. legalábbis amíg bocsánatot nem kérnek:( csakhogy ismerve őket ez nem fog bekövetkezni, a teljes elzárkózás pedig szintúgy problémát fog okozni(tudom anyám és apai nagyanyám között ez történt). Igazságtalan, hogy mindenben én jártam rosszabbul és így is úgy is én leszek a gonosz és húzom a rövidebbet.
2017. ápr. 11. 15:15
 14/20 A kérdező kommentje:
mindenesetre mindenkinek köszönöm a választ, valószínüleg átmegyek a gyerek meglocsol közben anyósékat levegőnek nézem és ennyi. Azért én nem fogom fülem farkam behúzni és a sebem nyalogatni, mert nekik volt pofájuk azt mondani amikor ez kiderült, hogy nekem is járna egy pofon. Köszönöm a lelki támaszt :)
2017. ápr. 11. 15:35
 15/20 anonim ***** válasza:
73%
Ne haragudj meg, de átmész a saját házukba ahol levegőnek nézed őket? Ennek meg mi értelme van? B..unkónak fognak nézni és az is leszel, jól megaláznak és nesze neked húsvét. Én azt mondom bizonyítson a férjed először utána foglalkozhatsz a családi békével. Amúgy a férjed mit intézett a szülőkkel kapcsolatban? Megkérte már őket hogy ne téged hibáztassanak? Én úgy látom hogy itt csak te akarsz békét, és te erőlködsz mert menni akarsz , de nem leszel jó nekik. Kár a gőzért. Először mutasson valamit a férjed, addig a kis újjadat se mozdítsd.
2017. ápr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
A férjed mit mond? Mit szólt a szülei viselkedéséhez? Békít már titeket? elbeszélgetett velük?
2017. ápr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Mi köze a húsvétnak ahhoz, hogy normális viszont ápoltok-e családon belül vagy sem?
2017. ápr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

a férjem kifejtette nekik, hogy ez semmiképp sem az én hibám sőőt egy hosszú lelki nyomorgás(depressziós időszak eredménye) amikor még velük élt. Szülei ugyanis azt sérelmezik, hogy miért nem vettem észre, férjem közölte hogy a lelki probléma még a családi házban kezdődött tehát ők miért nem vették észre... de ilyenkor csak némán ülnek, ha olyat mondunk amiben igazunk van akkor kuss van az oldalukról.

Azért húsvétkor mennénk mert inkább ezt az ünnepet cseszem el, mint hogy Karácsonykor tudjam meg hogy hányadán állunk.

Férjem közölte velem és a szüleivel hogy ezek után az a minimum hogy mindenben támogat engem és lesznek szívesek csöndben maradni, szóval a támogatással nincs gond.

Inkább attól félek hogy nem tudom majd náluk türtőztetni magam és kikelek magamból ha nincs ott a kisgyerek.

2017. ápr. 13. 10:43
 19/20 anonim ***** válasza:

Pedig türtőztesd magad, és menjél is... ha nem teszed, azzal továbbra is nagy teret hagysz nekik a sz_rkavarásra.

Sötét bunkó prosztók, akik kussolnak, ha nincs érvük.

Milyen már téged hibáztatni?

De mindegy, ha úgy döntöttetek, hogy újraépítitek a férjeddel a házasságot, akkor neked is le kell nyelned néhány békát, pl. ezt is.

És rövid látogatás legyen, azt tanácsolom, ezt viszont határozottam kösd ki a férjednek - akkor is, ha nem tetszik neki.

Mert hát neki meg több békát kell befalnia, ugyebár!

2017. ápr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
csak tájékoztatás végett írom, hogy átmentem anyósnak csak egy keserű mosoly de semmi puszi, apósnak már puszi volt,de csak mert ott volt a kicsi. Megvolt a locsolás és már sietve el is távoztunk onnan, végül tényleg nem lett semmi. Köszönöm a válaszokat legalább lenyugtattak addig amíg nem találkoztunk, úgy látszik ha más is van a házban(sógorék) akkor tudnak viselkedni. Remélem mindenkinek Boldog Húsvétja volt :)
2017. ápr. 17. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!