Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akiknek rossz a kapcsolata az...

Akiknek rossz a kapcsolata az anyóssal/apóssal: miért alakult így? Hibásnak érzed magad a dologban?

Figyelt kérdés

2017. máj. 15. 17:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
66%

Azért alakult így mert kiismertem és nem néztem el a hülyeségeit ill. A férjem szemét is felnyitottam, hogy lássa milyen is az anyja.

Nem érzem hibásnak magam. A kapcsolatunk Ok-Okozat azaz ha Ő nem ad okot akkor én sem így állok fel hozzá.

2017. máj. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nem túl jó, de azért rossznak se mondanám, csak nagyon hűvösnek, és távolságtartónak. Az anyósomra vonatkozik csak.

Nem érzem magam felelősnek, mert próbálkozom, igyekszem, hogy szorosabb legyen a kapcsolatunk, mint más normális anyós-meny kapcsolatok. Annyi elutasítást kaptam, hogy végül ezért álltam le a próbálkozással. Nem leszek értetlen hülye, akinek úgy kell a szájába rágni, hogy nem kíváncsi rám/ránk, és nem is érdekli, mi van velünk.

Mikor erre rájöttem, hogy nincs értelme tovább erőlködni, már nem is zavart a dolog. Ha találkozunk, jó, ha nem, nem. Ha normális, én is az vagyok, ha nem az, bunkóskodik, akkor meg nem beszélgetek vele.

2017. máj. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
24%
Nekem még hála isten nincs anyósom csak jelöltem de viszont ő számomra nem szimpi valami ellenszenvet lenézést látok a szemébe. 7 hónapja vagyunk együtt a párommal és ide költöztem a családjához. Nekem már kezdettől fogva nem tetszik az anyja és megvagyok győződve róla hogy nem kedvel csak megjátsza magát. Ja meg ami még irritál benne hogy nagyon szereti pénzt egyszóval egy pénzéhes majom. Valameddig még birom hogy egy fedél alatt kell éljek vele de a páromat úgyis ráveszem majd hogy költözzünk el albérletbe. Én nem érzem magam hibásnak semmiért csak valami miatt szerintem nem vagyok neki szimpi. De hála a jó istennek nem kontárkodik bele a kapcsolatunkba. Azt nem is engedném meg mert akkor kénytelen lennék itthagyni a páromat.
2017. máj. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
64%

Nekem volt szerencsém pár hónapot vele lakni...

Mindenbe bele szólt,tudok főzni de mindent úgy kellett ahogy ő szokta csinálni,sose dicsérte a főztömet.

Az se volt jó ahogy takarítok,de Ő alig takarított.

Mióta külön költöztünk másik városba 1,5 éve azóta jó a kapcsolatunk,2-3 hetente találkozunk.

2017. máj. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
57%
Nekem még nem az anyósom csak a barátom anyja de mindenbe beleszól és úgy keresztbe tesz a fiának ahogy tud. Próbálok vele jól kijönni de érzem a feszültséget kettőnk közt és csomószor tudomásomra hozta hogy nem érdekel neki az én dolgaim csak az övé.
2017. máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
80%
Alapvetően az mindennek az oka, hogy együtt élünk és a mondás, miszerint két dudás nem fér meg egy csárdában nem vicc. Mindketten ugyanannyira vagyunk hibásak, megoldás csak a költözés lehet, de mivel egyedül nem tud meg élni, marad így minden még egy darabig
2017. máj. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
92%
31 éves voltam amikor a férjemmel megismerkedtem, ő 39 éves volt. 1 év után terhes lettem, örültünk mind a ketten nagyon ,de sajnos a 8. hétig tartott az öröm. 2 napot voltam bent a kórházba, férjem aki akkor még csak a párom volt elmondta anyósnak,hogy baba lett volna... miután végre kiengedtek a kórházból és haza értünk , rá 1,5 órával megjelent anyós és mindenféle b.dös k..va voltam amiért felcsináltattam magam,de hála istennek nem maradt meg. Hibásnak érzem magam abba,hogy nem jó anyósommal a kapcsolat?? Igen,hibásnak érzem,mert ettől a pillanattól nekem már eszembe se jutott,hogy én jóba legyek vele és az se,hogy akár egy csöppnyi tiszteletet stb kapjon tőlem. Azóta már 2 gyerekünk is van, miattuk ünnepnapokon elviselem anyóst úgy,hogy nem lesz botrány,de amúgy meg az a legjobb mindenkinek ha nem vagyunk egymás közelébe.
2017. máj. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
67%
Nos, h hibás vagyok-e vagy sem, azt nem tudom, én nem érzem magam annak... Mi még 1 éve se voltunk együtt, mikor becsúszott a baba, anyósom hónapokig nem is érdeklődött iránta. Miután összeházasodtunk párommal, anyós úgy gondolta, h majd ott maradunk, de nekem eszembe se volt. szóval ha hibás vagyok, max annyiban, h ha már így esett, külön életet akartam a férjemmel és a gyermekünkkel, nem anyós nyakán élni.
2017. máj. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
59%

Nekem nincs anyósom, de a nagyim nem volt jóban anyukámmal. Alapból nem indultak jól, mert miután apukámat az első felesége megcsalta, a válás kimondása előtt (de már külön éltek), összejött anyukámmal. Ezek után a nagymamám (borderline szindróma), elkönyvelte, hogy anyukám csak a (nem létező) vagyon miatt házasodott be a családba, és meg akarja ölni őt is és a nagypapámat is. Ezt mindaddig hitte is, amíg nem keresett magának egyszer egy pocsék orvost, aki kis híján megölte egy hibásan végrehajtott műtéttel (előtte nem sikerült lebeszélni, de a pert megnyertük) és anyukámék több százezer forintot hagytak ott azért, hogy az intenzív osztályon kiemelt figyelemmel foglalkozzanak vele karácsony alatt.


Bocsi, tudom, hogy nem az én anyósom, de gondoltam, hogy ezek után sok mindenki hátradőlhet, hogy annyira nem is rossz az övé.

2017. máj. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
73%

Nekem nem kifejezetten rossz a kapcsolatom anyósjelölttel, de nem is kifejezetten jó... inkább olyan udvariassági csevegés.

Alapvetően nem vagyok egy nagyon közvetlen, nagyon barátkozós típusú ember, és többször kell találkoznom egy emberrel ahhoz, hogy fel tudjak oldódni a társaságában. Ez mára jól kialakult, de lehet, ezt a picit hideg kapcsolatot ez is okozta. A másik az, hogy sokszor nem merek vele őszintén beszélni, mert ha megmondanám a véleményem, állna a fesztivál (én alapvetően nem szeretem a konfliktust, párom és közte amúgy is én vagyok a villámhárító, mert párom hevesebb természet és rengeteget veszekszenek)... sajnos elég helikopter stílusú ember, akivel nem lehet vitatkozni, mert egy az egyben kinyilatkoztat dolgokat, mintha a saját véleménye a megkérdőjelezhetetlen igazság lenne, elég érdekes stílusban, én meg elég sok mindent másképp látok (radikális homofób, rasszista, undorító módon nyilatkozik a tetovált emberekről, a mai világról sok esetben lövése sincs, de azért osztja az észt... színházból neki csak a régi, poros a jó, ha már progresszívebb, akkor meg sem próbálja vizsgálni, miért újítanak fel egy darabot, van-e oka, célja, már szar, ha nem kosztümben adják elő stb.).

2017. máj. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!