Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós sosem akarja, hogy...

Anyós sosem akarja, hogy segítsek. Szerintetek nem gond, ha én olyankor pihenek?

Figyelt kérdés

A hétvégét náluk töltöttük, nekem betegség miatt külön kell főzni, ezzel semmi gond nem volt, bevásároltunk, gondoltam meg is csinálom magamnak. Elvégre anyós is dolgozik hétköznap, háztartást vezet, stb biztos fáradt.

Viszont nem engedett semmit csinálni, még krumplit pucolni sem. Olyan rosszul éreztem magam, hogy gürizik, én meg ülök.


Szerintetek ez nem kínos? Vajon miért nem akarta, hogy segítsek? Mindenki csinált valamit (fiúk a kocsival), anyós a konyhában, én meg nem találtam semmi tennivalót.


2017. júl. 10. 19:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és gondoltam a családi ebéd után legalább hagy mosogassak el, de még azt sem engedte, állítólag szeret mosogatni..
2017. júl. 10. 19:18
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Több oka lehet. Van akinek szégyen, ha más segít a konyhában, van aki meg nem tud ott mást elviselni.

Amíg nem hallod vissza, hogy mindent ő csinál, és gondolod, ohgy kedvességből teszi, addig nicns semmi probléma.

Ha gondolod, legközelebb vigyél kész kaját, sütit, hogy annyival kevesebb legyen a dolga.

2017. júl. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Tipikus mártír. Hagyni kell, hadd élje ki magát...
2017. júl. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
92%
Ha rendben van a kapcsolatok, akkor ne agyalj ezen. Én sem engedem a "lányokat" házimunkát végezni, ha jönnek. Pihenjenek, beszélgetünk, ha van kedvük. Mosogatnak otthon eleget, én kényeztetem őket, ha itt vannak.
2017. júl. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem azért nem engedi, mert szerinte te nem csinálnád jól és nem panaszkodik, hogy mindent neki kell csinálni a konyhában, akkor hagyd rá. Érthető, hogy szívesen segítenél, de ha ilyen makacs, akkor csak csináljon mindent ő.
2017. júl. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom még friss a kapcsolat és vendégként kezel.Nálunk is így volt aztán ahogy telt az idő már nem utasította vissza a segítséget.Nekem is kellemetlen volt egy idő után így egyszer kérdezés nélkül elmosogattam míg ők beszélgettek a szobában és annak nagyon megörült.
2017. júl. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

"állítólag szeret mosogatni.."


Mondd meg neki, hogy szívesen látjátok magatoknál hetente néhányszor, készültök jó sok mosatlan edénnyel.

2017. júl. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Sok oka lehet, de a legnormálisabb ok, hogy egyszerűen vendégnek tekint és vendéggel kultúrember nem végeztet házimunkát.


Persze lehet ez valamilyen körmönfont passzív-agresszív játszma része is, de az ilyenekre én mindig magasról teszek.

2017. júl. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Friss kapcsolat, anyóssal kb 5x találkoztam idáig. Párommal otthonosan érezzük magunkat kettesben, ezért egyértelmű nekem, hogy segítenék.. De lehet tényleg neki csak vendég vagyok.
2017. júl. 10. 22:04
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
6# vagyok.Azt, hogy vendégként kezel ne negatívan értelmezd!Sőt! Szerintem ez a dolgok természetes rendje.
2017. júl. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!