Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van akinek hasonló az anyósa?

Van akinek hasonló az anyósa?

Figyelt kérdés

Bírom az anyósomat, de ezzel néha az agyamra tud menni.

Ha ott vagyunk náluk vagy felhív valamiért, mindig ömleni kezd belőle, hogy mennyit dolgozik és hogy körülötte mindenki lusta. Múltkor egy szomszéd nőt kezdett el szidni, mert hogy elhagyta a férje (szerinte mindig a nő tehet erről, ha elhagyják/megcsalják/megverik) és az is milyen lussssta, mert szegény panaszkodik, milyen nehéz két gyerekkel.


Ha náluk vagyunk, akkor egyfolytában söpröget, ha elszundít a kanapén, ijedve kel fel, jaj milyen lusta ma, hát fekszik egész nap, stb.

Egy időben nekem is tolta, hívogatott, hogy mit főztem, mondtam neki, ma is este 9-re érek haza, nem otthon vagyok, dolgozom. Erre ő: de ha hazaértél mit főzöl. Amikor mondtam, hogy valószínűleg semmit, majd hétvégén tudok csak sütni-főzni, akkor sztorizni kezdett a lusta munkatársairól, kb. példabeszédként. A sógornőmet, aki egy tündéri nő, szintén lelustázza, mert milyen dolog, hogy néha takarítót fogadnak (rengeteget dolgoznak amúgy). Észérvek nem hatnak rá, csak hajtogatja, hogy tisztes asszony inkább meghalna, mint hogy más lássa a mocskát.


Érdekes módon, amikor a testvére egy ötvenes pernahajder nála lakott, arra nem mondott ilyeneket, pedig még férjem is ki volt akadva, ott ült egész nap a meglett férfi a kanapén és várta a kiszolgálást, pedig nem dolgozott.


Van valakinek hasonló mentalitású anyósa, hogyan kezeli az ilyen szituációkat? Köszi!


2017. júl. 19. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Az egyik füleden be a másikon ki...
2017. júl. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Én ilyenkor kedvesen bólogatok rá, hogy majd megcsinálom, kész. Pl. finoman le lettem tolva, hogy mégis hogy tudok főzni az ő pici fiának, hogyha 15-16 órákat dolgozok egy nap, hát most ő akkor otthon mit eszik?! Simán leráztam annyival, hogyha van időm, főzök több napra, de mindig megoldjuk valahogy az evést, ebben megnyugodott.

Mosógépet vettünk, akkor is elmondta kedvesen telefonba, hogy én melyik programot használjam, meg szedjem szét szín szerint a ruhákat... Kedvesen megköszöntem, kész.

Ha tudod, hogy mire ugrik, akkor ne dörgöld az orra alá, nem kell elmesélni pl, hogy mikor főzöl, csak általánosságban elmondod, hogy perszeeee, ahogy lesz időd, és a mit főzöl kérdésre meg simán elmondhatod, hogy mit terveztél hétvégére, konkrét időmegjelölés nélkül, csak hogy azt szeretnél legközelebb főzni.

2017. júl. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat :)

2. Köszi a tippeket, én elég naiv voltam ilyen téren.

2017. júl. 19. 12:53
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudsz vele mit csinálni. Talán ha megpróbálnád rá vezetni arra, hogy senki sem lusta, aki pihen, akkor esetleg enyhül, de ez önigazolás, amit művel. Férje biztos sokat szekálta, vagy az anyósa és így rögződött be neki.
2017. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló csak nálunk annyi a poén hogy csak szem előtt van rend,ha benézel a szekrénybe vagy a kamrába mint egy hajléktalanszálló. Egyszer a sarokülő garnitúra tároló részében találtam vagy 6-8 cigi csikket. Ne is figyelj rá ha a párodat nem zavarja
2017. júl. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod megváltoztatni. Nekem az koleszban volt egy szobatársam, aki hasonló elveket vallott a nők elhagyásáról, veréséről. Ezeknek valami komplexusuk van. Mindenki rossz, aki valamit másként csinál, mint ők.


Egyébként az és anyósom is meg volt győződve róla, hogy minden házimunka a nő feladata még akkor is ha dolgozik. Neki bejárónője volt, a kerthez napszámos, egy gyereket nevelt és a szülei is rendszeresen besegítettek neki, míg éltek. Nekem is nyomta a sóder, mit hogy kell csinálni, kérdezgette, mit főztem ünnepekre, hétvégén, de szerencsére nem napi szinten. Mivel a férjem elégedett volt a főztömmel és anyósnak is ízlett, ezzel a témával leállt. Ahhoz viszont ragaszkodik, hogy övé a legjobb háztartás. Ezt ráhagyom, nem vitázok vele. Hadd örüljön, nem hízelgek neki, de nem is szólok be, ha dicsekszik meghallgatom, nem kommentálom. Ha ő beszól nekem mondom: "tudom te tökéletes vagy, én nem vagyok az". Már nem pörgök rajta.

Néha azért szembesítem a hülyeségeivel. Amikor 4 gyerekkel nagyobb lakásba költöztünk, elkezdett károgni, milyen sok holmink van, milyen nagy lesz a másik lakás. Mérges lettem. Megmondtam, ha az ő 150 négyzetméteres házát + padlás, pince, melléképületet ki rámolná na ott mi lenne. Ráadásul egyedül él.


Én megdicsérgetném némi felhanggal: "Még jó hogy Gizi néni ilyen tökéletes, mindenkinél mindent jobban csinál!" Néha ezt is bevetettem anyósomnál.

2017. júl. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én azt bírom hogy az ilyen topikoknál érdekes módon mindenki iszonyat sokat dolgozik.
2017. júl. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Na akk én írok olyat, h nem dolgozom sokat, gyesen vagyok, első gyermekemet nevelem. Nem esz meg a retek, de nincs is pedáns rend, mindig is kupis voltam. Férjem nem bánja, esetleg ami zavarja, megcsinálja ő, ellenben nagymamám, (bocsi, nem anyós de végülis férjemnek olyasmi) aki hetven éves, és szörnyen rendmániás, folyton papol emiatt, ráadásul elkezd rendezkedni, h megmutatja nekem hogyan kéne csinálni. Eleinte csak bólogatok, h jó mami, majd úgy fogom, ha meg nagyon hajthatatlan, kerek perec megmondom neki, h nekünk úgy jó, és ha nem tetszik, nem kell jönni. olyankor persze jön a sértődés, de ha nem állítjuk le, képes az egész életünkez átrendezni...
2017. júl. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Panaszkodj neki, milyen lusta vagy, hogy este 9-kor mar olyan lusta vagy, hogy lecsukodnak a szemeid. Biztos vashiany, ki kene vizsgaltatni. A lustasag vetek, stb. Anyos megtanitotta a kedves fiat fozni, mosni, takaritani? El tudna magat latni, vagy eletkeptelen?
2017. júl. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van..Hasonló...igazából az ilyen asszony mártírhalált fog halni..Persze..Leszoktattam róla..És a férjem is leszoktatta az anyját a b....ról...:D
2018. ápr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!