Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Igénytelen anyóssal mit tudok...

Igénytelen anyóssal mit tudok kezdeni?

Figyelt kérdés

Párommal és az anyósommal élünk egy lakásban. Éppen most várjuk a pici babánkat. Sajnos az anyósommal viszont nem tudunk mit kezdeni. Házimunkát abszolút nem végez. Ha netán eszébe jut mosni, mert a szobájában a szétdobált ruháktól már lépni nem tud, akkor is csak a sajátját mossa ki. Wc után egész egyszerűen nem mos kezet /pedig rászólunk/, utána a hűtőben turkál, nyúl mindenhez. Ez már alapból visszataszító, de még tejérzékeny is, ennek ellenére ugyanúgy fogyasztja, ami egyet jelent azzal h sokszor összefssa a wc-t is. Az, hogy napokig ugyanaz van rajta, már a legkisebb baj. Az inkább, hogy a tusfürdőjén ül a por a fürdőnben. Munka után az első dolga kaját szedni, amit bevisz az ágyba, eszik és alszik. Zuhany nyista, ahogy reggel sem. A koszos edényekkel alszik egy ágyban, van, hogy hetek után hozza ki a mosogatóba. Persze elmosni már derogál neki. Meg lett kérve, hogy mossa el, mert én hánytam a szagától...simán közölte, hogy nem mossa és bement dögleni. Most még lázas beteg is, de a kézmosás, se másféle higiéniai dolog nem működik nála. Sokszor beszéltünk vele, párom már a hangját is felemelte, de mindig azt kapjuk h azt csinál, amit akar.

Kezdem azt hinni, hogy víziszonya van. Se nem használja, inni se nagyon issza, max éjjel. Ha bor folyna a csapból, biztos értékelné.

Hónapok után jutott el odáig, hogy a sok "ugatás" eredményeképpen legalább a lakásban nem gyújt rá.

Elköltözni egyelőre sajnos nincs lehetőségünk, de mindenképp el szeretnénk. Az a helyzet, hogy már nagy a pocakom és nemigen tudom sokáig csinálni az állandó csuszkolást. Párom sokat segít, pedig rengeteget dolgozik. Előre félek, mi lesz, mikor elmegy anyósom nyugdíjba én pedig itthon leszek a picivel. Lassan ott tartok, ha ez nem változik, a kezébe sem veheti majd.


Köszi :)


2017. dec. 22. 09:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/94 anonim ***** válasza:
59%

Hát ne haragudj, de még én sem tudok melléd állni.

Ha jól olvastam, sosem volt vele ilyen gond tehát még akkor sem, mikor a férjedet felnevelte.

A többi gondolatomat visszatartanám, hogy mit nem csináltam volna a helyetekben, mert leírták, de tudod én arra gondolok, hogy a néni depressziós lett. Úgy szó szerint, beteg, depressziós, vagy valami ilyen apátia jellegű kórkép. Valami nem stimmel az egésszel, arra gondolok, hogy nem élvezi az együttélést, nem olvastam végig az egészet, és nem az én problémám, de szerintem neki ez nem jött be, és azért változott meg. (Ha addig nem ilyen volt).

2017. dec. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/94 anonim ***** válasza:
71%

Ha azóta amióta gyesen vagy otthon, akkor meg az a baja.

Tényleg nehéz rájönni ok-okozati összefüggésekre, ha már ordítva leírod? Gondolkodó ember.

Biztos nagyon kedves lány vagy, nagyon szeretett, csak mégsem annyira, mint a saját gyerekét, hogy ott lakjál vele, te legyél a főnök a konyhájában, a lakásában, és 0-24-ben együtt legyetek. Nem utál téged, csak elpattant benne valami, mert ez így neki sok. Éppen lelkileg mégse tett jót neki, hogy ott laktok. Otthon vagy egész nap, itt nem bírta tovább, mert nem a saját gyereke vagy. Lehet hogy már nem örül az egésznek, de a saját gyereke miatt meg gondolom, mert megengedte és csak segítene nektek, meg jön a gyerek is, nem mondja, hogy ne lakjatok ott, lehet hogy azért sem, mert nem tudnátok hova menni. Egyszerű kis apátia, nem mond semmit, nem csinál semmit, befordult.

2017. dec. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/94 anonim ***** válasza:

Elképzelhetőnek tartom az együtt töltött idő ráébresztette, hogy a baba nagy felelősséget fog jelenti. Meglehet megijedt attól, hogy Neki is szerepet kell vállalnia a teendőkben. Persze Te ismered Őt kedves Kérdező, mi nem tudhatjuk, hogy ezelőtt miként viselkedett. Hiszen elképzelhetőnek tartom, hogy valóban "kihasználni" szándékozik Téged, és a ház körüli teendők ellátása valamint a hitel miatt akarta, hogy Vele éljetek. Ez a tény persze nem magyarázza meg, hogy saját magát miért nem látja el, miért nem tisztálkodik kellőképpen. Ahogyan korábban is írták, valószínűsíthető, hogy depressziós, a saját maga és a környezete elhanyagolása erre utal. A kételkedőknek: létezik, hogy valaki egyik napról a másikra befordul, teljesen más viselkedést vesz fel.

Nehéz helyzetben vagytok, valószínűleg a költözés adhatna csak nyugalmat Nektek, próbálj a baba érdekében nem idegeskedni.

Ha nem látja be, hogy mennyire árt a születendő babának a higiénia teljeskörű mellőzésével, akkor szerintem érdemes lenne orvoshoz fordulnotok, és kikérni a tanácsát ezt illetően.

Esetleg nincs egy rokon aki foglalkozhatna helyettetek az anyósoddal?

2018. jan. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/94 anonim ***** válasza:
Szia Kérdező, mi újság veletek, anyósod még mindig ugyanolyan? Nem értem miért kellett bántani a kérdezőt. Ha gondolod priviben is válaszolhatsz. :-)
2019. máj. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!