Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy tudnám ezt a helyzetet...

Hogy tudnám ezt a helyzetet kezelni, úgy hogy ne essen rosszul senkinek?

Figyelt kérdés

Anyósom nagyon rendes, kedves, és szeret engem.

KB. Hetente megyünk hozzájuk ebédre vagy vacsorára. Sajnos az edények és étkészletek rendszeresen nincsenek jól elmosva, így nekem akárhogyis, de nem esik jól azokból enni, néha már a rosszullét kerülget.

Próbáltam már több mindent, pl. elmosogattam, de ugye egy hét múlvára, mikor megyünk megint, megint koszosak. Vagy éppen próbáltam ezeket a családi látogatásokat a mi lakásunkban letudni, ami neki kényelmesebb is lenne, mert nem kéne annyit sütni-főzni.

Van mosogatógépük is, de nem használja.

Ti hogy oldanátok meg? Férjemnek nem szeretnék panaszkodni semmiképp.


2018. jan. 13. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Pedig az értelmes az lenne, ha a férjeddel beszélnél, hogy neki milyen ötlete van.
2018. jan. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Tyű nálunk ugyanez a szitu. Még talán én is írtam ki erről kérdést.....

Nálunk egy ötlet volt, h mosogato gépet veszünk neki de nem akar. Igazából nagyon rossz a szeme de mosogatashoz nem teszi fel a szemüveget (nem érdekli, nem zavarja?!). Egy műanyag lavorban mosogat el MINDENT, el sem obliti. Habosat és zsírosan teszi lecsopogni. Engem is a rosszullét kerulget sokszor, nem tudok ott jót enni, főleg h tudom a főzéshez se teszi fel...sötét is a konyha. Annyi különbség van, h nálunk a férjemet is zavarja. Én el szoktam torolni ha nem látja, poharat első nap (mi mindig ott alszunk) elmosom és abbbol iszok onnantól. Elég gaz de ez van. Esetleg beszélj a ferjeddel, szereljen fel neki lámpát, hátha...szemüveges amúgy? Küldjétek el szemeszhez.

2018. jan. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Férjem azt tanácsolta korábban, hogy nem kell ott ennem, ha nem esik jól.


Szerintem ez tiszteletlenség lenne, ha odamennék és sosem ennék a főztjéből.


Bármi tipp?

2018. jan. 13. 20:17
 4/12 A kérdező kommentje:

2-es átérzem a helyzetedet :(

Nem szemüveges, csak olvasáshoz veszi fel néha.

Úgy mosogat hogy be van áztatva egy szivacs egy citromos vizes edénybe és azzal. Tehát semmi mosogatószer, mert szerinte a citromos víz elég.


Ti végül hogy oldottátok meg?

2018. jan. 13. 20:28
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy. Úgy ahogy írtam, suttyomban mosogatok hogy ne lássa de ez nyilván nem mindig működik. Szoktam magammal salátát vinni, h legalább este diétára hivatkozva abból egyek. Néha viszek üveget és abból iszok mentes vizet. Sajnos nem tudjuk megoldani, én sem akarom megbántani azzal, h szólok neki. Vegyél neki bio mosogatószert, citromosat.
2018. jan. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
vigyél vmi törlőkendőt és gyorsan töröld át a tányérokat, pl mond hogy megterítesz és akkor
2018. jan. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

És ha vennél neki mosogatógép-tablettát? Vagy lehet készíteni is házilag, úgy olcsó és környezetbarát.

[link]


Lehet, hogy spórolnia kell, nem szereti a vegyszereket vagy esetleg nem tudja kezelni a gépet. Ezekben mind lehet neki segíteni, és akkor nem kell szóba hozni, hogy koszosak az edények, tányérok.

2018. jan. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Sehogy, ha ö nem.akarja nem használja. Gépet és pont.


Beszélj a férjeddel de nem fog változni semmi, mosogass el terités elött. Ennyit tehetsz.


Deén simán megmondtam hasonlo helyzetben, hogy nem eszelk, sértödjön meg. Igy is épp elég szar az emésztésem, ibs, gyomorrontás és nincs kedvem fél nap fosni a retkes edények.miatt.

2018. jan. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Vegyetek mosogatószert és add ajándékba. Hogy vettétek, a boltban egyet fizet kettőt kap akció volt, ti pedig úgy gondoltátok, hogy neki ajándékozzátok, ezzel megkönnyítve a mosogatást számára. Vagy esetleg, ha megengedhetitek magatoknak, születésnapra/névnapra/anyáknakjára/valami

alkalomra lepjétek meg egy mosogatógéppel. Lehet, még örülne is a gesztusnak. Talán ezek nem annyira egyértelműek, mégis hatásosak lehetnek. Sok sikert kívánok. :)

2018. jan. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Leírta a kérdező, hogy van mosogatógépe, csak nem használja.:-)

Ezért sem értem, miért nem volt hasznos a tablettás válaszom, mennyivel higiénikusabb egy darab kendővel stikában áttörölni 6-8 tányért és evőeszközt, a tálalóedényekről nem beszélve, és miért is oldódik meg ezzel a főzőedények, eszközök ügye pl. (vagy az már frankó, ha rászáradt ételmaradékos edényben készül a kaja?), de mindegy.:D

2018. jan. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!