Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Hogy fogadjam el ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Még mielőtt bárki félreértené a helyzetet leírom,hogy anyósjelöltemmel semmi problémám nincsen,nagyon jól kijövünk,aranyos nő.Nem szól bele a kapcsolatunkba,semmi ilyen baj nincs vele.A párommal viszont annál inkább.1,5 éve vagyunk együtt és eddig próbáltam azt hinni hogy ahogy telnek együtt a hónapok,majd megváltozik a dolog,de sajnos kicsit sem. :( Az a problémám hogy túlságosan ragaszkodik az anyukájához. Higgyétek el,semmi féltékenység nincs bennem,örülök hogy jó viszonyban vannak,és mint már írtam én is nagyon kedvelem.De ez amit a párom csinál már kezd elviselhetetlen lenni számomra is,pedig én nagyon türelmes típus vagyok.Bármi közös programot tervezünk,mindig attól kell függővé tenni mindent,hogy épp az anyukájának kell-e bármiben segíteni,vagy neki van-e más programja a fiával.Sőt,egyszerűen tervezni se lehet vele,mert bármit szóba hozok,hogy mikor menjünk ide vagy oda,rögtön az a válasz hogy nem tudja még mert még beszélnie kell az anyujával.Akár csak annyi az anyukájának a program,hogy elmegy nagybevásárolni,akár az hogy most épp nagytakarítást tart otthon,a párom bármilyen programunkat lemondja azért hogy neki segítsen.Ez nekem nagyon rosszul esik,hogy a 1,5 év alatt egyszer nem volt olyan hogy engem nézzen elsőnek.Amikor épp nincs az anyukájával dolga,akkor nagyon rendes,bárhova eljön velem,de ez akkor is borzasztóan bánt már engem.Lehet,hogy így úgy tűnik hogy túlreagálom ezt a dolgot,de képzeljétek bele magatokat,hogy ti mindig!!! csak a második helyen álltok a párotoknak.És engem tényleg nem az zavarna,hogy a fontos dolgokban az anyukáját nézi de tényleg MINDENBEN és ez szörnyű érzés.Próbáltam már vele megbeszélni,de kb meg is mondta hogy neki az anyja lesz az első mert nagyon szereti.Nem érti meg,hogy nem akarom őket elszakítani egymástól,csak 1,5 év után egy kicsit többet várnék már én is.Nagyon szeretem a párom,de most nagyon tanácstalan vagyok.Szerintetek tudok még valahogy változtatni a helyzeten,vagy ez örökre így marad? 20 évesek vagyunk mindketten,még jelenleg mindketten a szüleinknél élünk.Talán az összeköltözés segíthetne a helyzeten?
2016. aug. 28. 21:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
A pasid tipikusan az a fajta aki soha nem fogja elengedni az anyja szoknyáját. Mondd el neki, hogy mi a problémád ha nem változtat akkor szimplán ne ölj több időt egy halálra ítélt kapcsolatba.
2016. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
64%

Lehet,hogy bár Te nem látod,féltékeny rád az anyósod.Nem tudom,hogy van testvére,esetleg anyukája egyedül nevelte-e.De szerintem ennyi idősen ez nem normális,nem hiszem,hogy valaha ez javulni fog.

Szerintem most lépjél.

2016. aug. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Azért nem gondolnám féltékenynek az anyósomat,mert nem ő mondja a páromnak hogy ne jöjjön velem hanem maradjon segíteni.Legalábbis én így tudom,hogy a párom magától nem akarja az anyját soha otthagyni.Persze ez nem biztos hogy így van.

Ja igen,azt nem írtam eddig,hogy a párom az egyetlen gyerekük,de az anyukája és az apukája együtt élnek,tehát az anyuka nem lenne egyedül a fia nélkül se.

2016. aug. 28. 21:44
 4/24 anonim ***** válasza:
8%
Én szeretnék egy ilyen párt magamnak, hidd el. Páromat úgy kell noszogatni, hogy telefonáljon már. Segíteni nem segít, mert ahhoz túl elfoglalt hogy nekik segítsen, de amúgy nagyon anyás és anyuja is eléggé ragaszkodik, majdnem szétmart minket. De büszke lennék rá, ó, nagyon, ha enynire az anyuja lenne az első.
2016. aug. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
46%

Nem kései gyerek a párod?Idősek a szülei?

Nem érte valami trauma s ezért ragaszkodik hozzá?Talán túlféltették

2016. aug. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
13%

Egyelőre mindketten otthon éltek, azokkal, akikkel 20 évig együtt éltetek, akik 20 évig a legfontosabb emberek voltak az életetekben. Egymást még csak másfél éve ismeritek, és nem vagytok férj-feleség. Másfél év nem garancia semmire - ő legalábbis így érezheti, hiszen nem ígértél neki se házasságot, se semmit, ha jól értem, különösebben nem köt össze kettőtöket semmi olyan, amit nem lehetne visszacsinálni. Nem tudom, akkor miért várod el tőle, hogy téged tegyen az első helyre a fontossági sorrendben. Egy másfél éves kapcsolatot még simán lehet, hogy nem tart olyan stabilnak, hogy alapozni merjen rá, ugyanakkor az anyjában tudja, hogy nem fog csalódni. És nem csak a jelenről szól a dolog, hanem a jövőről is: benne van a fejében, hogy tulajdonképpen bármikor szakíthattok. Akkor mi marad neki? Az anyukája. Logikus, hogy mindenekelőtt vele akar jóban lenni, és te csak a második vagy. Egy kapcsolatnak ezen a szintjén szerintem ez még nem olyan furcsa. Ha majd komolyabbra fordul a kettőtök dolga, akkor változhat a sorrend. De egyelőre te is azon agyalsz, hogy nem kellene-e szakítanod vele, ha jól figyelek, és ezt ráadásul vadidegenekkel beszéled meg a neten... úgyhogy ne csodálkozz, ha érzi részedről a bizonytalanságot.

Ha igazán szereted, akkor őt próbálod boldoggá tenni, és ha őt egyelőre az teszi boldoggá, ha úgy élhet, hogy az anyukája van az első helyen, akit te amúgy bírsz, akkor nincs min kiakadnod. Ha mondjuk megkérted volna már a kezét, és igent mondott volna, akkor elvárhatnád, hogy egyre inkább te kerülj az első helyre, mert abból azt látná, hogy neked is ő a legelső, és ez így is fog maradni.


De ő jelenleg miből érezhetné, hogy neked nem csak most ő a legelső hanem ez így is fog maradni?

2016. aug. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


5. válaszoló: Elég fiatalok a szülei,nem volt kései gyerek.Trauma se érte.

6. : Lehet,hogy félreértetted,én vagyok a lány,tehát nyilván nem kértem meg a kezét és nem is fogom.Szakítani nem szeretnék vele,én tényleg komolyan hosszú tábra tervezek vele,ezért tettem fel itt a kérdést hogy hátha valakinek van valami jó ötlete. Igazad van neked is,de mint írtam nem azzal lenne a problémám,hogy az elsők a szülei,de azért az elég bánt tud lenni,hogy egy nagybevásárlás az anyjával fontosabb mint egy pár napos nyaralás velem.Ilyen eset nem történt,ez csak egy példa volt,de tényleg ilyesmik a helyzetek.

2016. aug. 28. 22:07
 8/24 anonim ***** válasza:
90%
Röviden-tömören: ez beteges, 20 évesen így az anyján lógni. Ha van eszed, nem tervezel vele hosszú távra. Gyakrolatilag képtelenség ezt a témát értelmesen megbeszélni, mert érthetően úgy jönne le, hogy az anyja ellen vagy, holott nem, de ő meg nem látja, mennyire beteges, amit csinál. És szerintem igazán te se, máskülönben nem lennél már vele.
2016. aug. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyen pasi ilyen is marad. Egyik ismerősöméknél is ez volt. Az ilyen a szemedbe nyájas ,aztàn bántani mered a fiacskájàt akkor az első lesz aki hátadba szùrja a kést. Bocs a tulzásért,nyilván érted hogy nem szò szerint. Az anyja marad neki mindig is az első. Van egy hírem : az ilyen pasik kibeszélnek a hàtad mögött. Az anyja nagyon is tudja hogy mi a gondod ne aggodj. Ugysnis kiszefi a balfék fiábol amit ki akar. Egyszerűen nem szakadt el tőle. Ha eddig nem mrnt neki ,nem is fog. Vagy elfogadod vagy lelépsz . Az biztos hogy az ilyen pasik nem változnak. Talán ritkán igen, de ha màr mondtad neki és mégis ez a szitu sztem hùzz el egy ilyentöl amíg tudsz. Nekem nem kellene az biztos. Balfék pasi lehet..hogy tudsz felnézni egy férfira" akit anyu irányít..
2016. aug. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Sajnos én is így látom,hogy ez már beteges,de én nagyon szerelmes vagyok belé. :(

Korábban egyébként én is így gondoltam,hogy egy ilyen pasira sose tudnék felnézni,de ő nem ez a tipikus "lúzer" pasi.Minden más dologban nagyon határozott,meg mindenki előtt.Egyedül az anyjával ilyen.Egyébként bele se tudtam volna szeretni. :(

2016. aug. 28. 22:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!