Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet kezdeni ilyen anyóssal?

Mit lehet kezdeni ilyen anyóssal?

Figyelt kérdés

Van három gyermekem, a fiaim 11 és 12 évesek, a lányom 4. Anyósom sosem kedvelt de amikor a fiaim születtem rendezödött a kapcsolatunk. Aztán teherbe estem a lányommal és az anyós kitartóan érvelt amellett hogy vetessük el. Nem vetettük el, anyós pedig nem foglalkozik vele. Nincs róla kint képe a szekrényen pedig az összes többi unokájáról van. A fiaim múltkor beszéltek arról hogy régen hányszor ment értük a mama oviba, hányszor aludtak ott. Lányom megkérdezte hogy ő miért nem aludhatott ott soha?

Mit lehetne tenni? Kérdeztem már anyóst ő csak tagadott. Megkértem a férjem hogy beszéljen vele, ő azt mondta csak képzelem.


2018. febr. 16. 11:38
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
75%
Férjeddel beszélj újra, ne hagyd magadat lerázni.
2018. febr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
63%

Ha a mama nem szereti akkor nem szereti...gondolod ha te vagy a férjed kierőlteti belőle a dolgot az úgy jobb lenne? Nem buta egyik gyerek se és tisztába lesz vele,hogy a mama abszolút nem szeretettből foglalkozik vele stb

Az enyémnek ha éppen bekattan valami akkor imádja őket,de alapból abszolút nem érdekli...persze tőlem is kérdezték,hogy értük miért nem megy a mama?Mikor aludhatnak annál a mamánál?Miért nem jön hozzájuk a mama?Miért mehetnek csak ritkán a mamához? stb stb (az én szüleim 300km-re laknak,de többet vannak az unokákkal mint anyós 8km-re) és amikor a gyerekekkel találkoznak akkor a gyerekekkel is foglalkoznak,nem pedig minden mással. Most vagy őszinte leszek és rosszként lesz a mama beállítva vagy hazudok és a csillagos égig dicsérem egy halom kifogással. Én úgy döntöttem,hogy nem bonyolítom túl..azt mondtam,hogy nem tudom, kérdezzék meg a mamát.... persze mama hebeg habog ilyenkor stb stb de én továbbra is mindig hozzá irányítom a gyerekeket az ilyen kérdésükkel. A legnagyobb 10 éves, őt viszont már nem is igazán érdekli a mama, persze mama ezt sérelmezi nagyon,de hát mit is várt????

2018. febr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
78%

Én sem értem, mit tagad a tényeken...


Semmit nem lehet vele kezdeni. A kislánynak nem tudom, hogy magyarázd el a dolgot, de az anyóssal én személy szerint szóba sem állnék, miután a lányom elvetetésére akart rávenni... Ez egyértelműen megbocsáthatatlan dolog nálam, mégis mit képzel?

2018. febr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim válasza:
13%
Majd megbékél a drága mama , csak idő kell és tolerancia . Jóra fordítani valakinek az érzéseit ( hozzá állását ) csak elegendő türelemmel lehet.Szeretete csak a szeretet teremt .
2018. febr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
85%
Semmit nem kell tenni. Ha a gyerek kérdezi, ő miért nem alhatott ott, csak meg kell neki mondani, hogy a mama nem akarta. Ennyi, majd összerakja ő később, hogy viszonyuljon a mamához.
2018. febr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
38%

Ha a lányod csak rákérdezett, és nem viselte meg a dolog, akkor szerintem semmit, hagyjad. Ilyen. A fényképpel is valószínű direkt tromfol amiatt, hogy nem hallgattatok rá. Nem kell vele foglalkozni, és akkor értelmét veszti a hülyesége, pont arra megy rá, hogy feszültséget gerjesszen.


Nálunk is állítólag anyós imádja a gyereket, csinálja a fesztivált hetente, hogy miért nem megyünk. Mi már csak megvonjuk a vállunkat, hogy megyünk ha lesz időnk (és kedvünk). Mert annak sincs értelme, hogy gyakran menjünk, mindenki csak kínos csendben ül, a gyerek is halálra unja magát, mert ő nem foglalkozik vele semmit. Mi, a szülei meg tudunk máshol is játszani vele. Ja, és a testvére unokájáról van kint képe, a sajátjáról meg nincs. Gondolhatod, én is hisztizhetnék rajta, de nem érdekel. :)

2018. febr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
72%
Én sem értem, milyen jogon akart rábeszélni titeket az anyós, hogy vetessétek el a gyereketeket. Ha nem ő tart el titeket, semmi beleszólása, ilyen véleményt kinyilvánítani pedig bunkóság. Azért "büntet" titeket így, mert nem tudta keresztülvinni rajtatok az akaratát. Ha a férjed homokba dugja a fejét, egyszerűen ne foglalkozz az anyóssal.
2018. febr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
A tagadást úgy értettem hogy azt tagadta hogy én kértem rá hogy menjen a gyerekért az oviba vagy hogy ő is ott aludhasson a testvéreivel. Ő azt mondta hogy ilyet tőle sosem kértünk.
2018. febr. 16. 12:38
 9/36 anonim ***** válasza:
17%
Én azért a másik oldalt is meghallgatnám. Valamit nem írtál le. Ilyen nincs, hogy két gyerek oké, imádjuk, a harmadikat meg utáljuk, el akarjuk vetetni. Hacsak nem tovább nyújtózkodtatok, mint ameddig a takaró ért.
2018. febr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
88%

10- dehogynincs.


Még ma is vannak olyan idióták, akiknek a lány az nem ember, csak "melléktermék".


14 voltam, mikor apám közölte velem, hogy igazából rhadtul sajnálja, hogy nem fiúnak születtem, és mennyivel jobban szeret a mostohaöcséimmel lenni, mint velem.

2018. febr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!