Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mert én vagyok az idősebb!...

Mert én vagyok az idősebb! Mit reagálnátok?

Figyelt kérdés

Röviden. 30 évesek vagyunk, házasok és van már 1 kisgyerek. Dolgozunk és saját lakásban lakunk.

Csak azért írtam, hogy nem rajtuk élősködünk.

Most (is) volt egy nézetkülönbség közöttünk. Szó szót követett és amikor érződött, hogy nekünk van igazunk és nem az ő akaratuk fog teljesülni, az após ezt a mondatot mondta. "Mert én vagyok az idősebb."

Teljesen lefagytunk. Akkor a téma lezárult, de nem akarjuk, hogy azt higgyék azért, mert ők "nyertek".

Mit kellene reagálni? Természetesen kiállunk Továbbra is a saját elképzelésünk mellett.



2018. ápr. 7. 09:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%

Csináljátok azt, ami szerintetek jó.


Azért nagyon nem mindegy, hogy a "melyik a legjobb autó" vagy a "vegyünk-e hitelből, a szülők segítségével nyaralót" jellegű téma volt.

2018. ápr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Tipikus öreg...okoskodó...nagykepu ember aki azthiszi mindent tud...mond meg hogy a kor az nem érdem hanem állapot...
2018. ápr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Nem pénzbeli kérdés volt. Igazából Szerintünk csak egy hatalmi harc... Az nem is kérdés, hogy az lesz, amit mi szeretnénk. Csak még egy ilyen idióta vita ne legyen. De addig addig beszélnek róla, amíg nem válaszolunk.
2018. ápr. 7. 09:35
 4/26 A kérdező kommentje:
És még csak nem is annyira öregek. 60 alatt vannak.
2018. ápr. 7. 09:38
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
Lényeges, hogy milyen témában hangzott el ez a kijelentés
2018. ápr. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%

Mondd azt, hogy apuka én elfogadom a véleményét de engem nem győzött meg ezért úgy csinálom ahogy nekem tetszik, aztán meg viszlát. Utána témát váltasz.

Tanulj meg nemet mondani es kiállni magadért!

Lényeg az hogy segítséget és szívességet ne kérj tőlük!

2018. ápr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

"Lényeg az hogy segítséget és szívességet ne kérj tőlük!"

Eddig sem kértünk és nem is fogunk.

Őket nem is érinti a kérdés, csak úgy mellékesen említettük.

Ők megszokták, hogy mindenki életébe véleményt nyilvánítanak és erőltetik a saját elképzelésüket. És a rokonok sokszor behódolnak. Nekünk viszont van saját elképzelésünk. De ne valami nagy horderejű dologra gondoljatok. Szinte vicc a vita. Mint írtam, inkább azon megy a vita, hogy nem az lesz amit ők mondtak.

Utolsó pár mondat kb. így hangzot:

Férjem - Feleslegesen vitatkozunk ezen. Nekünk így jó, akkor miért kéne úgy csinálnunk ahogy ti mondjátok?

Após - Mert én vagyok az idősebb.


Kb. Tudom így nehéz. De nem fogom leírni a vita tárgyát. A lényeg, hogy ez a mondat után nem is tudjuk mit kéne reagálni. Már uncsi amúgy. De Mindenre van valami válaszuk.


Mi utálunk vitatkozni és nem is tudunk. Azért próbálkozok itt, hátha lesz valami jó ötlet.

A ne mondjuk el infókat már fix. Bár ezt se gondoltuk volna, hogy ilyen indulatokat vált majd ki.

2018. ápr. 7. 10:07
 8/26 anonim ***** válasza:
67%

Az életkor csak egy állapot, nem érdem. Mivel már Ti is rég felnőttek vagytok, saját, önálló életet éltek, az érveitek, elképzeléseitek pont ugyanolyan szintűek, mint egy 50+ , vagy egy idősebbé. Ti ebben a mai világan kell megfeleljetek a mai kor kihívásainak, ezért az sem ritka, hogy egy idősebb ember érvrendszere, tapasztalatai, már nem is használhatók, a tanácsaik bizonyos esetben nem hasznosak, mert most sok minden másképp működik, mint pl 20-30 éve.

Elég, ha annyit mondtok, hogy a világ attól színes, érdekes, hogy sokan és sokféleképpen gondolkodunk és a legfontosabb, hogy mindenki próbálja meg elfogadni, hogy attól még mert ő így gondolkodik valamiről, Ti meg másképp, lehet mindkettőtöknek igaza a saját életében, de a másikét ne akarja átalakítani.

(közel a 60-hoz:)

2018. ápr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
77%

ne haragudj, de mi az hogy lefagytál?


egy tanulatlan tahó ilyen szar szöveggel jön, és nem véded meg magad?

2018. ápr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
76%
Én azt mondanám, hogy "A vita tárgyával kapcsolatban érveljen, apuka, az életkor nem érv." Vagy: "Attól, hogy idősebb, még tévedhet. Szerintem most téved ezért és ezért." Vagy: "Ha nem tud valós érveket felhozni, akkor részemről lezártnak tekintem a vitát, így és így fogjuk csinálni apuka véleményétől függetlenül. Ha mégis mi tévedtünk, vállaljuk érte a felelősséget." Vagy finomabban: "Ne sértődjön meg apuka, de ez a mi dolgunk, mi fogunk dönteni, ezt és ezt fogjuk csinálni. Most pedig beszéljünk másról..."
2018. ápr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!