Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért mondta ezt az anyósom a...

Miért mondta ezt az anyósom a pár hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
Te a mama gyereke leszel...
2018. máj. 15. 08:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Kezdek félni
2018. máj. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem kérdezted meg?
2018. máj. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ő csak addig szereti a gyerekeket, amíg nem járnak és nem beszélnek, a három nagyobb unoka, ( egyik szintén enyémgyerek) már kiestek nála a kosárból. Most a kicsi a kedvenc.
2018. máj. 15. 08:43
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg is válaszoltad: most ő a kedvenc.
2018. máj. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Semmit sem féltünk,óvunk,vigyázunk jobban mint szeretett gyermekünket!Az unokáinkat teljes gőzerővel szeretjük,nincs annyi felelőssêg és ráérünk az örömnek élni! Az anyósod várhatólag nem fog téged kikezdeni mivel az unokáját egyenesági leszármazottnak tekinti. Van amikor rosszul fogalmazunk egy mondatot,van amikor nem halljuk a szó végét.Próbálj meg együtt örülni az anyósoddal,hiszen neked sem mindegy,hogy nyugodt légkörben élhetsz a kis trónörökössel együtt.
2018. máj. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Trónörökösnek is hívják apósommal együtt pont azért mert fiú és továbbviszi a nevet, a nagyobbik gyerekünk kislány. Sógornőmnek két fia van de ők az apjuk nevét viszik tovább...
2018. máj. 15. 08:56
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Dehogynem kérdezte már...
2018. máj. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

A kérdés, és egy apró mozzanat elsikkadt.

"Addig szeret, amíg nem jár, nem beszél" -> amíg nincs saját akarata, nem tudja azt kifejezni. Ő "(játék)babázni" szeretne, nem unokázni. Nagyon domináns szerintem. Ezzel majd neked is meg kell birkóznod sajnos.

Azért mondja ezt, mert elfogadja babának, mert aranyos cuki... de aztán már nem lesz a "mama gyereke", hanem egy neveletlen, feleselős gyerek lesz, amikor tud beszélni, és érezteti, hogy nem mindig azt szeretné, amit kap tőle. De ha elkényezteti, és megfojtja a szeretetével, ami egy másik véglet, az se jobb.

2018. máj. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ennek nem kell jelentőséget tulajdonítani. A gyerek felnevelése - anyagilag, erkölcsileg és mindenféle felelősség tekintetében - abszolút téged "terhel", kisarkítva: a te felelősséged, hogy utcaseprő,esetleg szalagmunkás lesz belőle, vagy ügyvéd, orvos, vagy valami - itthon is - nagyon menő egyéb szakma jeles képviselője. A vele való tanulás, a gyermek felnevelése a TE és a Párod dolga, kötelessége és felelőssége lesz, nem a mamáé, aki - valljuk be - akár hány éves is, azért már öreg és fáradt is ahhoz, hogy egy ekkora felelősséget bárki is a nyakába sózhasson, vagy akár önként magára vállaljon. (Egyetlen egy - végtelenül tragikus - esetben lenne valamelyest - jobb híján - köteles ezt felvállalni: ha ti meghalnátok, és a gyerek rámaradna. Akkor nyilván - amíg Isten, meg az egészsége engedi - kénytelen lenne nevelni az unokát (akár tetszik neki, akár nem), nyakába szakadna.


De itt erről - szerintem - nincs szó. Ez csak amolyan elejtett büszkeségmondat, nem kell neki jelentőséget tulajdonítani. Nagyobbat semmiképp sem.

2018. máj. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Nyugi én anyósom is ilyen elkezdte mondani a 4 hósnak h majd nyáron fagyizunk mondtam neki h a-a ki van zárva erre akkor majd ugy h anyád ne tudja meg állandóan azt mondja kicsikém hogy van? Amugy én anyosom is ilyen idióta már mást nem tudok mondani rá hogy az ember/unoka a fiúnál kezdődik akinek lánya születik megjegyzi mindig h jajj szegények mit kezdenek majd vele...ha később durvul a helyzet meg kell szabni a határokat. Jobb eset ha nem együtt laktok akkor könnyebb. De amég csak egyszer kétszer nyomja ezt be addig ne aggódj túlságosan de azért legyen intő jel hogy résen legyél az öreglánnyal
2018. máj. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!