Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy viseljem el a párom anyját?

Hogy viseljem el a párom anyját?

Figyelt kérdés

Másfél évig albérletben voltunk, de úgy adódott, hogy el kellett onnan költöznünk. Én a sulit még csak most fejezem be, tehát nincs munkám. Diákmunkákkal próbáltam segíteni, de az érettségi miatt ez elmaradt. Így, hogy itthon vagyok a párom anyja rám sóz minden feladatot, amivel nem is lenne baj ha nem úgy beszélne velem mintha a csicskája lennék (pl.: még épp az ágyban fekszem hajnalok hajnalán ő már irritáló hanggal emelt hanggal jön be, hogy: csináld már meg ezt meg azt vagy menj már el a postára és hozd már el a csomagot) se egy szép szó se egy légyszíves nincsen semmi, csak parancsol. Épp mosogattam vacsora után erre elkezd üvölteni, hogy az asztalt töröljük le mert hányás ahogy kinéz, én már akkor nem bírtam és csak annyit mondtam, hogy le lesz takarítva de előbb elmosogatnék (alapból letöröltem volna beszólás nélkül). Anyám meghívott wellnessezni és a párommal beszéltük hogy majd beszélek anyámmal hogy kell-e vigyünk valamit. Anyós már messziről leste, hogy mi a téma természetesen a hozzászólás nem maradhatott el, hogy eszünkbe ne jusson bármit is fizetni.

Meg azt mondja itthon vagyok egész nap takarítsak már össze ameddig hazaérnek és hiába mondom, hogy nem vagyok itthon, azt mondja hogy akkor csináljak időt magamnak mert jön az unokája és legyen tiszta a lakás (most 2 hónapja vagyunk itt és augusztusban megyünk át a másik albérletbe, de már attól is előre félek, hogy kéretlenül fog beleszólni mindenbe). Én 20 éves vagyok a párom 24.



2018. jún. 7. 07:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Anyukádhoz költözz haza - ideiglenesen kibírjátok. Viszont, ha nem teszed , ezt nem fogja kibírni a kapcsolatotok.
2018. jún. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Miért hozzájuk mentetek? Miért nem a te szüleidnél húzzátok ki azt a pár hónapot?


Én is laktam anyósnál, tudom milyen. Bár az én esetemben én dolgoztam és úgy laktam nem pár hónapot hanem 2 évet... Hagytam

magam rábeszélni, hogy ott kezdjük a "közös" életünket. Se közös nem volt, se élet, na mindegy. Eljöttünk már hála jó istennek!

Akkor kezdtek ott parancsolgatósak lenni, amikor megszokták, hogy én megcsinálom. Úgy értem, én is mentem magamtól csináltam a dolgokat és azt látták na őt be lehet fogni a munkára. A bajom csak az volt, hogy a saját otthon lakó másik gyereke addig henyélt és őt sosem kérte meg semmire, ellenben velem!


Ha ott akartok maradni, akkor vagy sarkadra állsz vagy tűrsz.

Én sem mertem kiállni magamért sokáig ott, meg is lett az eredménye. Ha nehéz is, tedd meg, beszélgess el a fejével! Lehet azt csinálnám, hogy visszamenőleg adnék neki x összeget ha lesz munkád, hogy tessék anyuka, az elmaradt lakbér! Mert nyilván a pénz a legnagyobb úr most amiért te lettél a cseléd. Bár lehet ha dolgoznál is ez lenne, mert te vagy a nő és neked csinálni "kell", mert a fiának nem egy "semmirekellőt" szánt. Azt viszont érzed, ha így gondolja és szó nélkül sem igen hagyja.

2018. jún. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Azért jöttem el otthonról mert anyukámmal volt egy csúnya balhém azóta megbékültünk, de nem vagyok hajlandó 1 éjszakánál többet otthon tölteni. Félek megint előjönnének a régi dolgok.


Én csak azért félek bármit is visszaszólni, mert nagyon határozott nagyon szigorú az anyja és szemrebbenés nélkül kirakna az utcára ha olyat mondanék. A páromnak ha elmondom mi a baj, akkor azt mondja hogy még 2 hónapot kell elviselni utána megyünk át a másik lakásba, utána mindig odamegy az anyjához, hogy fogja vissza magát. Másrészt most, hogy nem dolgozom ezt úgyis a fejemhez vágná, hogy én addig maradjak csöndben ameddig ők adnak kaját

Apukám amúgy ameddig küldte a gyerektartásit addig abból egy 10-est adtam én egy 10-est a párom mert az anyjának ez volt a kívánsága, hogy akkor segítsünk be.

Csak egyszerűen már nem tudom hogy visszafogni magam, és nem bunkón megbeszélni az anyjával.

2018. jún. 7. 08:23
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

ezt nem fogja kibírni a kapcsolatotok... (a fiúd sem fogja kibírni,mert ő két tűz között van, végül is az anyjáról van szó...)

menj haza, anyukád az anyukád, nem baj hogy összevesztetek, anyukád akkor is szeret

És otthonról keres mielőbb munkát. Akkor rendbe jöhetnek a dolgok, pár hónap múlva.

2018. jún. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
*keresS mielőbb munkát! Gondolj arra, régen évekig vártak egymásra hűségesen emberek - nálatok csak egy átmeneti néhány hónapról van szó.
2018. jún. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Július 9-én kezdenék dolgozni, anyukámhoz nem mennék haza nem akarom boncolgatni a témát, de rendőrt kellett rá hívni annyira komoly volt a dolog.


Egyébként a párommal minden rendben van, ő tisztában van vele milyen elviselhetetlen az anyja szokta is neki mondani és az anyja is tudja magáról, csak nekem sok és ezt a párom nem veszi piszkálásnak, ő próbál nekem segíteni és próbálja az anyját is leállítani mert vele is tud ám szépen beszélni.


Amúgy az anyja is tud aranyos lenni, jött oda hozzám és ölelt már meg csak úgy. De ezek a dolgai eltörpítik az aranyos énjét.

2018. jún. 7. 08:38
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Nála laksz, ingyen, nem dolgozol - szerintem ráérsz.
2018. jún. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Nem vagy hajlandó visszamenni anyádhoz - nos, akkor amennyiben "anyósod" nem hajlandó téged eltűrni tovább a házában, egy szavába kerül, és takarodnod kell onnan.

Itt egyelőre te egy betolakodó vagy, akit a fia iránti szeretetből elvisel, de a szeretetet már nem tudja kierőltetni. Ő csak azt látja, hogy végzettség és szakma nélkül odamentél a nyakára. A 10 ezer forintod meg semmire nem elég, és azt sem te keresed meg. Nézd már meg milyen élelmiszer árak vannak, vagy érdeklődj mennyi a rezsi.

Vagy költözz vissza anyádhoz, vagy fejezd be a picsogást, és alkalmazkodj ahhoz, akihez bevackoltad magad.


Ja, és nem vagyok anyós (még gyerekem sincs :D), mielőtt azt hinnéd a nem téged pátyolgató válaszom miatt.

2018. jún. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Figyelj, miért költöztetek a nyakára, ráadásul ingyen?


Tök megértem, hogy ott élsz, rezsibe nem szállsz be, nem dolgozol, nem főzöl, még jó, hogy elküld ide-oda.


És örülj neki, hogy még lakhatsz nála, én egy percig nem tűrném meg a gyerekem aktuális párját - aki semmit nem ad a közösbe - a házamban.


Van saját anyukád, oda menj!

2018. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19%

Ja, és miért nem tudom elhinni, hogy anyukád olyan szmét, mint amilyennek beállítod?


Hálát kéne adnod anyósnak, hogy egyáltalán megtűr, de őt is csak szidod...


Itt úgy látom, nem a szülőkben van a hiba, inkább benned ;)

2018. jún. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!