Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom családjával nyaralunk....

Párom családjával nyaralunk. Ilyen esetben hogy illik?

Figyelt kérdés

Fiatalok vagyunk mindketten, egy éve együtt, Budapesten élünk. A párom családja Borsod megye csücskében, a határ mellett él, nagyon messze innen. Tavaly nyáron találkoztam először a szüleivel, amikor egy hétre hazavitt magukhoz, most ismét ez következik.

A szülők válófélben vannak, az édesanyjához és a két fiatalabb testvéréhez megyünk. A kapcsolat jó, családtagnak számítok (az apját nem számítva, aki nem kedvel, és a család többi részével is rosszban van).


A kérdés lényegi része: a párom anyukája mondta, hogy el akar vinni mind a négyőnket egy strandfürdőbe. Ilyen esetben nekem kellene-e fizetnem a belépőt, esetleges fogyasztást, bármilyen felmerülő költséget, tekintve, hogy nem vagyok a gyereke? Viszont ő szervezi a programot, és szó sem esett erről.


Sosem voltam ilyen helyzetben, tanácstalan vagyok.

A páromtól nem várnám el, hogy fizessen helyettem, mert anyagilag független vagyok tőle, és ő még egyetemre jár, mellette egyelőre nem keres annyit, mint én.


Mit gondoltok?


21/N


2018. aug. 1. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem kérdezd meg a párodat, vagy ha ő sem tud válaszolni, akkor az édesanyját. Szépen, illedelmesen, hogy ne legyen félreértés vagy sértődés belőle.

Ajánld fel, hogy állod a részed, valószínűleg visszautasítja, mert ő hívott meg.

2018. aug. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Beszéld meg a nővel.
2018. aug. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha a belépőt nem is egy italra nasira lángosra mindenkit meghivnek ha belefer nekem 😀 Lehet nem várja el de egy figyelmes gesztus a részedről! Jó nyaralást 😀
2018. aug. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
A jegyemet mindenképpen felajánlanám, hogy kifizetem, plusz bent meghivnék mindenkit egy üdítőre, lángosra, fagyira. Ez a minimum.
2018. aug. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a kedves, hasznos válaszokat! Mindenkit felpontoztam.
2018. aug. 1. 10:22
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Én nem kérdeznék semmit, amikor odaérünk, elővenném a pénztárcám hogy na akkor én us fizetek. Úgyis legyinteni fog hogy majd ő fizeti.
2018. aug. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%
mondjuk kérdezd meg? van szád, hangod?
2018. aug. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

El akar vinni,tehát meghív.

Etikett szerint a meghívás esetén a meghívó fél fizet minden költséget, függetlenül a résztvevők számától.

Ha csak annyit mond az egyik fél,hogy menjünk el,strandra , ebédelni vagy bármi,akkor etikett szerint mindenki magának fizet,mert nem minősül meghívásnak.


Persze ez nem jelenti,hogy te nem vehetsz magadnak ott semmit, vagy nem kérdezheted meg udvariasságból,hogy szeretnének e valamit,de a szövegből ítélve a belépőjegyet ő fizetné, mivel ő akar elvinni (elhivni).

2018. aug. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

A leírásod úgy értelmezem, ő hív meg. Ha el akar titeket vinni, az ezt jelenti. Fogadd el nyugodtan, ha kellemetlennek érzed, a párod anyukájától kérdezd meg, kell-e fizetned, de inkább csak a helyzet tisztázása végett, mert valószínűleg úgy értette, meg akar hívni téged.

Maximum egy fagyit, valamit vennék nekik a helyedben, vagy valami üdítőre hívnám meg őket.

2018. aug. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Kerdezd meg a párodtól, hogy "mire számíts".
2018. aug. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!