Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi az oka annak, hogy ilyen...

Mi az oka annak, hogy ilyen sok ember ellenségeskedik anyóssal/apóssal? Talán az életkorból adódik a konfliktus?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan eset van itt is meg a való életben is, hogy emberek nem jönnek ki a párjuk szüleivel. És a közvélemény mindig a szülőket hibáztatja, állítja be rossznak. Nekem amúgy semmi bajom anyósékkal, de néha olyan kifogásokat tudnak felhozni, hogy miért nem szeretik őket, hogy a hajam égnek áll. Egyszer hallottam valami kényes anyukát, aki szerint a férje anyja nem úgy foglalkozik a gyerekkel, ahogy neki tetszik, pl. szerinte nem kell rászólni azért a gyerekre, mert az dobál meg ilyenek. Tehát ilyen laza nevelés vs. szigorúbb nevelés volt a konfliktus, szóval ráadásul a mamának lett volna igaza, de közvélemény mindig anyósékat kiáltja ki rossznak. Vélemény?

2018. szept. 16. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Fogalmam nincs, nekem mindegyikkel jó volt a kapcsolatom és szerettek.
2018. szept. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Általában generációs, életszemléletbeli eltérések miatt vannak ezek szerintem.
2018. szept. 16. 11:44
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Ez azért nem ennyire fekete vagy fehér.

Jön egy lány\nő, aki más szokásokat és nézeteket hoz magával.

Az eddig megszokott családi állapot megváltozik. Pl. Elköltözik a gyerek.

Mást képzelt el a fiának. Esetleg a fia is változik (próbálgatja szárnyait, stílusokat próbál ki, rájön, hogy neki jobb ha másképpen alakítja a napjait).

Sokszor ott bukik az egész, hogy az "anyós" nem képes alkalmazkodni és ragaszkodna a megszokott életviteléhez. Ami nyilván nem lehetséges.


És persze a féltékenység mindkét részről, ami egy bizonyos fokig természetes, de ha eldurvul vagy esetleg a Férj nem kezeli jól máris vitaforrás.

2018. szept. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Szerencsések azok, akik csak hírből ismerik a kibírhatatlan állat ember fogalmat és íly naivan rácsodálkoznak.

Nekem kijutott egy alkesz após mellett tengődő, buta, nagypofájú, mindent jobban tudó, kövér, otthonkás paraszt anyós.

Aki egyszem fiába szerelmes volt és betegesen próbálta magához láncolni.

Rendkívül kártékony, hazudozó, a saját családjában a testvérei közt is a vitát szító kígyó.

Nálam jobban csak a jólétben élő sógórnőjét utalja és irigyli jobban.

Amúgy azt gondolom ezek a véglények alapból rossz természetű, féreg emberek.

Erre a rivalizálás a fiatal, szép, okos menyekkel csak rátesz és súlyosbít.

2018. szept. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az én anyám is utálja a menyét (testvérem feleségét), de azt én is utálom, mert kitalálta, hogy a a szüleim telkének a negyedét (annak a résznek a felét, amit a testvérem örökölne) írassák az ő nevére. A "hölgyről" köztudott, hogy az exférjének a házát íratta a nevére, utána azonnal elvált és az exe otthontalan lett, kénytelen volt a szüleihez költözni.
2018. szept. 16. 12:02
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Èn nem utálom az anyósomat, egyszerűen nem èrtem. Mèg 20 év után is kèpes problèmákat kersni vagy generálni. Ha mást nem tud kitalálni, akkor felhoz olyan sérelmeket amit mèg a nagyszüleim "követtek el" a családja ellen. Kb. ilyeneket: 50 èvvel ezelőtt a nagyanyám 1 szelet felvágottal kevesebbet adott a boltban mint kellett volna.😂 És ezeket hatalmas "drámaként" adja elő(persze másoknak nem nekem) miközben kifejti, hogy ő azóta határtalan dühöt érez a családom iránt.😂😂😂

Ő amúgy is olyan ember, aki az éltet ha piszkálhat valakit, nem szereti a bèkét. Szerintem ahogy más már írta, igenis vannak született "gonosz" emberek, akikkel nem lehet semmit se kezdeni.

2018. szept. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Generációs különbségek, eltérő életkorok. Ezert főképp az anyós, após szokott a probléma forrás lenni, mert ők abban a korban nőttek fel hogy időset tisztelni KELL, idősebbnek MINDIG MINDEN KÖRÜLMÉNY KÖZÖTT IGAZA VAN. És persze nem fogadják el hogy a tisztelet oda vissza működik, a fiatalt is kéne tisztelni, nem pedig 30 éves haromgyerekes szülőkkel még mindig úgy viselkedni mintha valami taknyos kölyök lenne. Nálunk sajnos ez a helyzet. Nem képesek elfogadni hogy felnőttünk, hogy dolgozó emberek vagyunk, és szülők, és tanácsokat szívesen fogadunk, dirigalast, parancsolgatast viszont nem. És ők pedig parancsolgatnak. Legalábbis egy ideig próbáltak. Én finoman próbáltam hárítani hogy igen nem rossz ötlet az úgy, de mi máshogy szeretnénk csinálni. Nem csakazert sem az úgy nem jó, úgy jó ahogy ő mondja, idősebb, jobban tudja és kész. És bizony az ilyen felfogású embereknél kijon az hogy ha rabizod a gyereked, vagyis az unokáját akkor kerhetsz te bármit hogy mit hogy csináljon a gyerekkel, úgyis úgy fogja ahogy ő akarja mert ő ezt is jobban tudja hisz felnevelt már ő is egy (vagy több) gyereket. Nem tiszteli a fiatal szülőket mint szülők. Aztán ezekből szoktak olyanok kialakulni hogy valamire allergiás a gyerek, szerinte az csak divat hóbort, ő idejében ilyen nem volt, azért is meg eteti a gyereket azzal, aztán meg kórházban kötnek ki. Bizony az idősebb generációval jóval több probléma van a generációs különbségek miatt. Idősek, makacsok, változni nem fognak, de nem is akarnak. De érdekes nem mindenki ilyen, talán intelligencia kérdése is. Szüleim nem ilyen erőszakosak. Most vagyunk pont hazvasarlasban. Mondtam anyukámnak hogy pl szőnyeget szeretnénk mi és a gyerek szobája. Mondta hogy ő a laminált padlót ajánlja könnyebb tisztítani. Én mondtam hogy igen ez igaz, de én mégis jobban szeretnék szőnyeget és a férjem is. Azt mondta oké, mi házunk ha mi azt szeretnénk azt veszunk. Ennyi. Nem akarta ránk erőltetni az ő nézeteit. Ellenben anyosommal aki szerint csak az a jó ahogy ő csinálja a dolgokat. Szóval igen, intelligencia kérdése is.
2018. szept. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Én a meny oldalt képviselem.

Mi esetünkben is rosszul alakult a viszony, bár külsőleg is úgy tűnhetett, hogy minden frankó. Nem kell elhinni, de nem én kezdtem.

Amikor az ember úgy megy a bemutatkozóra, meg utána amikor a párja családjánál vannak, hogy a lehető legbarátibb kapcsolatot szeretnék kialakítani és bíztam, hogy ők is... De az olyanok amiket náluk tapasztaltam, nem arról árulkodott, hogy elfogadtak. Én másképp láttam a dolgokat az én családomból, én azt hoztam magammal. De ők rám akarták erőltetni a saját szokásaikat. Pl. Egyszer csak kapok egy kiosztást a semmiből, hogy mit képzelek magamról, hogy én megkérem a páromat, hogy készítsen nekem valamit? Hogy nekem kéne kiszolgálnom! A 21. században itt tartanak? Egyébként szinte mindig főtt kajával vártam, ha ő jött hozzánk. De szerintem ezzel csak találtak egy fogást rajtam akkoriban.

A párom pedig jócskán rátett a viselkedésével, hogy nem állította le az anyjaékat. Persze, hogy elkanászodik az anyós is. Kaptam én ott sok kis megjegyzést ami arról szólt (de nem konkrértan kimondva), hogy én az ő családjukban nem érek fel velük.

Minden szemétséget olyan kedvesen elő tudtak adni amúgy, hogy a párom mindent kedvességnek fogott fel tőlük. Mai napig nem hiszi el, hogy ők olyat kimondhattak amit! Mert nyilván a legtöbb nem előtte történt. De ami nálam a végső volt amikor leesett a tantusz, amikor eljegyzésünk után konkrétan győzködni kezdett az anyja arról, hogy nem kell az nekünk! Mindkettőnknek elváltak a szülők, de attól, hogy nekik rosszul sült el, miért kell lebeszélni minket is? Úgy vettem, nem szeretnek engem.

Voltak olyan dolgok, hogy... ha akkor kiállok magamért... mert én sem mertem akkor még felemelni a hangom, mert megalázkodtam én meg. Hülye voltam. Előbb kellett volna. Csak ezt tudnám javasolni aki hasonló helyzetben van, álljon ki magáért mindenféle képpen. Ha kell, vesszen össze! Ha másképp nem megy.

2018. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Nagy a generációs szakadék. Nagyon felgyorsult a világ, rengeteget változott rövid idő alatt es nem képesek elfogadni. Nem mondom, h minden téren jobb a mai szemlélet, de ők abban nőttek fel h a nőnek csönd legyen... Kevésbé toleránsak. Plusz van egy adag rosszindulat is sok emberben, meg ha tetszik ha nem a "magyar mentalitás", hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is..


Példák a saját életemből. Miért az apja altatja el a gyereket néha? Essek ezért hanyatt... Nehogy már szedjen magának a kajából...

A szomszéd miért kapott az önkormányzattól fát? Én sem kaptam, neki sem kéne...Véletlenül sem az, h de jó neki h kapott, nekem meg de rossz h nem...

2018. szept. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem sem ennyire fekete-fehér a dolog. Esetenként a meny a hibás, esetenként az anyós - sokszor mindkettő, de az ilyen konfliktusokban a pasinak minden esetben dolga félrehívni a szerinte hibás félt és közölni, hogy álljon meg a fáklyás menet.


Nekem pl. mindkettőben volt részem, egyik exem anyja onnantól, hogy a "kishercege - 28 éves volt akkor" hozzám költözött, gyűlölt, fúrt, tönkre is vágta azt a kapcsolatot, hála a jó égnek. Azóta férjem, gyerekeim vannak - anyósékkal szuper a kapcsolatom, mert mindketten elfogadjuk a másikat, senki nem akar és soha nem is akart ledominálni senkit. A gyerekekkel nyilván más szabályok vannak ott, mint itthon, de az alapvető dolgokban egyrészt egyetértünk, másrészt a gyerekeknek is elmagyaráztuk, hogy van, amit anya enged, van, amit a nagyi: elég intelligens a családban mindenki ahhoz, hogy életveszélyes attrakciókat nem enged a gyereknek, ha meg elesik a görkorival, legalább megtanulja, hogy anya nem piszkálásból kéri, hogy viselje a frozenes térdvédőt. Borzasztó egyszerű az egész, nem szabad azt hinni, hogy csakisúgyjó,ahogyéncsinálom. Ennyi a jó kapcsolatunk titka, mindkét oldalról.

2018. szept. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!