Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi az oka annak, hogy ilyen...

Mi az oka annak, hogy ilyen sok ember ellenségeskedik anyóssal/apóssal? Talán az életkorból adódik a konfliktus?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan eset van itt is meg a való életben is, hogy emberek nem jönnek ki a párjuk szüleivel. És a közvélemény mindig a szülőket hibáztatja, állítja be rossznak. Nekem amúgy semmi bajom anyósékkal, de néha olyan kifogásokat tudnak felhozni, hogy miért nem szeretik őket, hogy a hajam égnek áll. Egyszer hallottam valami kényes anyukát, aki szerint a férje anyja nem úgy foglalkozik a gyerekkel, ahogy neki tetszik, pl. szerinte nem kell rászólni azért a gyerekre, mert az dobál meg ilyenek. Tehát ilyen laza nevelés vs. szigorúbb nevelés volt a konfliktus, szóval ráadásul a mamának lett volna igaza, de közvélemény mindig anyósékat kiáltja ki rossznak. Vélemény?

2018. szept. 16. 11:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
49%
Sokféle oka lehet a konfliktusoknak, de vannak valóban tipikus generációs különbségek; szerintem elég tipikus probléma ( nálunk is ez van) az unoka édességgel való kényeztetése.Az én anyósom, és nagymamám is abban nőttek fel, akkor voltak fiatalok mikor alig volt mit enni. Nemcsak azért, mert olyan csórók voltak, hanem alapból se lehetett kapni ennyi féle édességet, üdítőt de pl. banánt se nagyon. (Mama sz.: 1926;anyósom 1943)Mi ehhez képest mit hallgatunk gyerekkorunk óta? A cukor egészségtelen, az elhízás is, sőt egyenesen szégyen, ne egyél túl sokat,mint a disznó stb..Na ezért van az, hogy mi nem nagyon akarjuk édességgel kényeztetni a kisgyereket, anyuka/nagymama meg tömi..
2018. szept. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
85%
Ott szokott gond lenni általában, ahol nem vágták el a köldökzsinórt. Egy felnőtt gyerek, aki levált a szüleiről, meg tudja húzni az egyértelmű határokat a saját, önálló élete körül. Ha pedig ennek ellenére konfliktus van a szülei és a társa között, azt képes határozottan rendezni.
2018. szept. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
88%

Nekem két anyósom is volt, az első nagyon szeretett, a második ki nem állhatott. Pedig az elsőnél rengeteg hibát elkövettem mai szemmel, visszagondolva.

A másodikkal már okosabb voltam és alkalmazkodóbb, mégis rühellt.

Szerintem ez csak intelligencia és szerencse kérdése, hogy ki, milyen anyóst fog ki.

Ma már én is anyós vagyok és a menyem mindig talál valamit, amit kifogásolhat. A kezdetekkor, az volt a baja, hogy odavagyok az unokáért, akkor visszavettem a dolgokból és az elvárásoknak megfelelően szocializáltam magam. Csak akkor megyünk ha hívnak, nem kérdezünk semmit, de ha kell bármi, akkor pattanunk. Mégis most az a baj, hogy 70 km távolságból "nem vesszük ki eléggé a részünket" az unokákból. Akkor most ki tudja mi a megoldás?

A jó menyekhez ugyanannyi szerencse kell, mint a jó anyóshoz!

2018. szept. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 kokomono válasza:
59%
Mondjuk sok anyőssal az a baj,hogy mindenbe beleszól,azt hiszi,hogy ő a legokosabb.Nálunk is ez volt a probléma,meg az hogy a volt férjem (nem ezért csak volt)soha nemállt ki mellettem,mindig "anyukának" adott igazat.Én úgy gondolom,hogy nem szolok bele a "fiatalok"dolgába,csak ha megkérnek rá.
2018. szept. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!