Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Előfordult valakivel, hogy az...

Előfordult valakivel, hogy az anyósa nem örült az unokának? Hogy alakult később?

Figyelt kérdés
2019. márc. 31. 08:15
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Igen.Az enyém elsírta magát,hogy milyen öreg lett amikor megérkezett az első unokája.A későbbiek során nem volt probléma,ugyanis a mama többet megengedett a gyerekeimnek mint én.Egy percig sem haragudtam az anyósomra emiatt.

..Neki nem volt olyan hosszú idő amit Gyes,Gyed-ként eltölthetett volna a saját gyerekével.

2019. márc. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 acelsziv ***** válasza:
94%

Nálunk eljátszották, hogy jaj de jó, hogy jön bla bla.

Ehhez képest egyszer látta a nagyobbikat amikor 8 hónapos volt. Most öt éves. A kisebbiket aki három lesz soha nem látta. Ha rajtam múlik már nem is fogja.

2019. márc. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Az enyém teljesen kiborult!

Nem tervezett gyerek volt, 3. hónap utàn tudta csak meg, egyből letàmadott, bogy miért nem momdtam el előbb (mármint a páromnak), mert akkor még el lehetett volna vetetni, egyáltalàn miért nem szedek fogamzásgátlót?!?!?

A párom erre jól leordította és gyorsan elhúztunk onnan. Egyébként együtt csináltuk a tesztet, úgyhogy már mikor felmerült az esetleges terhesség már ő úgy készült, hogy apa lesz.

Most már szereti a gyereket, talàn velem sincs már baja - rájött, hogy nem futó kaland volt ez.


Viszont az én nagymamám sem örült anno nekem, maradt is ilyen a kapcsolatunk

2019. márc. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

A családunkban van egy hölgy, aki teljesen kikelt magából, hogy jön az unokája. Tervezett gyerek, házasságban élő szülők, ráadásul elég nehezen is jött össze. A mama nem kedveli a menyét, szerintem titkon azt remélte, hogy elválnak még mielőtt gyerek lesz, vagy nem jön össze a baba egyáltalán. Nem tudjuk, hogy mi baja a csajjal. A rokonságban mindenki más kedveli rajta kívül. Ráadásul nagyon jól megvannak a fiatalok, jó rájuk nézni. A mama hajthatatlanul utálja a menyét. Megveti. De azt nem lehet tudni, hogy miért. Ellenben boldogan trécsel órákat telefonon a fia előző párjával.

A kicsivel nagyon tartózkodó. Ha nagyon muszáj vigyáz is rá egy kicsit, de igyekszik elkerülni azt, hogy sok időt töltsenek együtt. Nem hiszem, hogy lesz belőle egy szoros nagymama-unoka kapcsolat.

Az az érdekes benne, hogy amúgy ez a hölgy egy kifejezetten kedves, jóindulatú nő. Mindenki szereti. A menyén kívül mindenki máshoz kedves. Nem értjük a helyzetet.

Azért ha nálatok nincs ilyen ellenszenv a nagymama részéről, akkor idővel biztosan megbékél a helyzettel. Olyan gyakran szokott lenni, hogy a fiatalos nagyszülőknek váratlanul jön a hír, mert öregíti őket a nagyszülőség, de ilyen esetben kis idő is elég, hogy megszokják a gondolatot és elolvadnak, ha meglátják a bébit.

2019. márc. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Az en anyám is elég furan reagált.Elmondtam neki erre uuuuuristen most mi lesz.Én nentudom mire számított vagy mit akart de nagyon mérges es szomorú lettem.Tervezett baba volt,már több éve együtt voltunk a ferjemmel.Akkor ott életemben először szóltam neki vissza hogy ha nemtud örülni és csak kàrogni tud akkor ne is mondjon semmit...nem is mondott semmit.Nincs szoros mama unoka közöttük a fiammal.Már 4 éves múlt de össz vissz 1-2 órát vigyázott rá.Ja meg a fiam úgy köszön neki hogy csókolom.Ez szerintem minden elmond.Na de,

ami ennél is durvább volt,na azt sem fogom sose elfelejteni.Tesomnak már van egy gyereke de úgy nézett ki lesz meg egy ott mondta előttem anyunknak hogy késik sokat a menszesze es lehet unoka lesz.Erre anyum hogy neki nem kell több unoka (szó szerint irom) vigyáz addig a másikra amíg ő elmegy es kapartassa ki magát.Tesom meg csak nevetett mint valami fogyi.Hogy mondhat ilyet egy anya,nagymama?Láttam már vigyázni tesom fiára,hát szerintem minél előbb szabadulni akart

2019. márc. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Amikor bejrlentettük anyós csak hümmögött,nulla öröm, kb rájött hogy már tutira nem költözik hozzá vissza a kisfia (7 év együttélés és 3 év házasság után 30 évesen szerintem semmi meglepő egy tervezett gyerekben).

1 éves már, 3x látta pár órára.

2019. márc. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Nalunk ferjemnek van 1 batyja ott van egy 6 eves kislany.

Mi 1 eve hazasodtunk es az apos baszogat h unokat akar.

Igazabol nem is ertem miert,talan h felvagjon h jajj van meg 1 unoka.

Ritkan latja az 1 szem unokajat mert 500kmre laknak!

Egesz nap ül a tv elött,iszik.Ha odamegy a kislany hozza es ha ott kell vele jatszani oke.De ha a kislany szeretne kimenni labdazni,vagy szeretne bemenni a szobaba jatszani kitalalja neki h faj a hata,dereka majd a labujja csak nehogy meg kelljen mozdulni.

Akor cuki az unoka ha nem kell megmozdulni miatta.

Soha nem vigyazott ra egyedül kihuzza magat belöle!

Multkor anyos,a gyerek anyukaja apukaja elakartak menni vasarolni

papa marad a kislanyal otthon.

Tudni illik a papa utal vasarolni is,hat ö is akar menni igy a kislany ment a masik mamahoz megörzesre.

Ez sem jobb!Tudom h sose lesz olyan nagyapja a gyerekemnek mint mas.mint apukam.

A növeremnek 2 gyereke van.65 evesen megy viszi öket

labdaznak bicikliznek ,jo rajuk nezni.Olyan boldogok a gyerekek apukammal.Es tudom h ö ertekes idöt fog eltöntenk az unokajaval.

De az aposom es anyosom igy meg ugy akarjak de ugy latszik csak neha pup lenne a hatukon.

Szoval rajuk nem is szamitok.

Ha lesz gyermekem a szüleimre tudom barmikor szamithatok rajuk.

es az unokajuk is mindig szamithat ra.

De aki labdazni sem bir kimenni meg van a velemenyem rola.

Persze aposom palinkat fözni,meg a gyümölcsöst gondozni

gyümölcsöt szedni h legyen palinkaja nem gond.

Az sem h minden hetvegen összeül a baratokkal a hegyen es hulla reszegre issza magat.

Sokszor akkor is iszik ha ott van az unokaja.

Sosem fogom vele hagyni a gyerekem az biztos!

A lenyeg h baszogatni tudja az embert,mert tudod a baratainal sorba jönnek az unokak,hat ök se maradjanak ki!!!!

Szamomra ez visszataszito

2019. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Csak sejtem, hogy majd milyen lesz ha lesz!


Ó anyósom örülni fog, mert a FIÁNAK gyereke lesz. Nem a mi gyerekünk lesz, hanem majd úgy emlegeti előttünk hogy: fiad, lányod (persze a fiára gondol majd). Nekem kb. nem nagy közöm lesz abban, hogy unokája lesz - szerinte a fia egyedül hozza majd össze, meg majd jó hogy nem ő szüli meg... Az esküvőnkön a nagy netre posztolgatásban is valahogy a menyasszonyról - rólam - se egy kép, se egy említés, se semmi nem volt. A fia lagzijába ment...! Külsőleg inkább tűnik úgy a fótokon, hogy a fia vele házasodott össze, nem velem. Ha a saját esküvőmön ott sem voltam szerinte... Most veszünk lakást, már most a FIÁNAK tulajdonítja még a leendő klímánkat is. Amit vettünk motort közös tulajdon, persze hogy a FIA motorja! Ahhoz sincs közöm! Konkrétan mindent úgy emlegetnek a házimunkán kívül, hogy a FIÁÉ. A gyerekemről is hasonló felfogással lesz mindenbizonnyal. De akkor tényleg össze fogok vele istenesen veszni ha meghallom! Ha a lakás is most csak a fiáé lesz, úgy elbeszélgetek vele, hogy többet a lábát be nem teszi komolyan...


Ja! Anyósom retteg attól szerintem, hogy megöregszik. Szóval lehet majd rátesz az unoka egy lapáttal erre ebből a szempontból, hogy má tényleg öreg...

Vége is lesz egyből ha elkezd őszülni. Mákja van, hogy még majd 50 évesen csak pár ősz hajszála van. El van ájulva magától, hogy milyen fiatalos, de közben idegesíti, hogy 50 felé jár erősen.

2019. ápr. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk picit más volt a helyzet, unokát szeretett volna anyósom már régóta, viszont én meddő vagyok amit a férjem az első pillanattól kezdve tudott. Tehát unoka csak örökbe fogadás révén jöhetett szóba. Akkor Kijelentette, hogy "neki ugyan örökbefogadott unoka nem kell, milyen gonosz egy nő vagyok, hogy nem hagyom a kicsi fiát el és hagyom, hogy egy szülni tudó nővel összejöhessen, mert nekem ez lenne a kötelességem meddőként" - aztán nyílt örökbe fogadással megszületett a kisfiúnk, akit már az én kezembe adtak rögtön.. ahogy meglátta, onnantól kezdve minden mérge-csalódottsága elszállt... nála jobb nagymamát elképzelni se tudnék a fiamnak, sokat jönnek is, majdnem minden hétvégén elviszik, ott alszik náluk (már amiatt "veszekszünk" hogy ne akarják már kisajátítani :D) azóta én is szuper meny lettem... nagyon jó a kapcsolatunk, a fiam lassan 5 éves lesz :)
2019. ápr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%
Igen. Az én nagymamám már anyukám terhessége során elkezdte mondogatni, hogy minek még egy gyerek, nem elég egy? A vége az lett, hogy sosem szeretett engem, és ma már ott tartunk, hogy évek óta nincs a nagymamámmal köztünk semmilyen kapcsolat.
2019. ápr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!