Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nalatok ki hogy oldja meg az...

Nalatok ki hogy oldja meg az utazásokat nagyszülőkhoz?

Figyelt kérdés
Most mar 2 unokajuk is van anyosomeknak, egy kisfiú nekunk és egy kislány sogornőmeknek. Mindannyian pesten élünk. Anyosom ek vidéken, 2-2,5 óra kocsival. Ők úgymond elvagtak mindig h mi utazzunk, a kisfiunk miatt jó ha 2x feljottek 2 ev alatt, de így h 2 unoka van szerintem igazán feljohetnenek ők néha kocsival h ne mindig nekunk kelljen. Nálatok ez hogy van, mindig a gyerekek utaznak nagyszülőkhoz? Anyagilag is húzós mindig nekunk menni. Most is mar hallgatom h jön a húsvét és mikor megyünk. Terhes lettem így nem fogunk menni mert már 2x elveteltem ezért pihennem kell. Nekik nem akarjuk megmondani még.

2019. ápr. 1. 13:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

Mindig is mi mentünk. Ez volt a szokás, nem tudom, miért alakult így, de mindenkinek megfelelt. Néha jöttek azért ők is látogatni, de elég ritkán. Most már a 80+ éves nagymamákkal, akik hamarosan dédmamák lesznek, nyilván mi megyünk.


De ha valamelyik félnek nem felelt volna meg ez a rendszer, akkor megbeszéljük és változtattunk volna rajta.

2019. ápr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%
Kisfiam másfél éves, szüleim 300 kmre laknak, minden második hétvégén ők jönnek fel hozzánk a gyerek születésétől kezdve. Mi egy évben kb kétszer utazunk le, nagyobb eseményekre. Tudják hogy így egyszerűbb mindenkinek. Nekik könnyebb kettejüknek osszepakolni a cuccot és utazni, mint egy másfél évessel, aki alig bírja ki azt a 3 óra utat, plusz nekünk sokkal több cuccot kell osszepakolni hármónknak, mint nekik kettejüknek. Tápszeres baba, sterilizáló cumisüvegek, tápszer, amíg kisebb volt gyógyszereket külön pakolni, aztán aggódni hogy semmi ne maradjon otthon stb... Az az évi két alkalom is pont elég nagy macera, de nekünk szüleim megértik a helyzetünket, így nem várják el hogy állandóan mi utazzunk. Nyáron töltünk ott egyhuzamban nagyobb időt. Szerintem hülyeség hogy a fiatal utazzon az idősebbhez. Egy kisgyerekkel, vagy kisbabával nem olyan könnyű 3 vagy több órát utazni. Hiába próbáltuk már alvás időre időzíteni az utazást többször volt hogy csak azért se akart aludni és végig fent volt és nem kis munka volt lefoglalni a figyelmét hogy ne hisztizzen. Ehhez képest mi az az utazás amikor két 50-60 éves ember utazik akár kocsiban akár vonaton. Minden szempontból nekik könnyebb mint a kisgyerekeseknek.
2019. ápr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
65%
Fiatalok még. Ha nem akarnak jönni, akkor lusták és nem szeretnek. Nem kell erőltetni a kapcsolattartást.
2019. ápr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk az egyik gyerek egyáltalán nem bírja a járműveken való utazást, eddig 45 perc volt a legtöbb, amit hányás nélkül kibírt.

Tavaly hosszú unszolásra elutaztunk hozzájuk. 3 óra busz út volt - vonat akkor vágányfelújítás miatt nem járt feléjük -, ebből két órán át sugárban hányt a gyerek, hiába kapott előtte gyógyszert is. Az egész busznak életre szóló élmény volt, nem érdekel többet mit mond, nem megyünk.

Egyébként ők nyugdíjasok.

2019. ápr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat! ;) kicsit megnyugodtam!
2019. ápr. 2. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!