Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósotok mennyire szólt bele...

Anyósotok mennyire szólt bele a terhességetekbe később a gyermeknevelésbe?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 18. 18:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
97%

Terhesség alatt végig ultrahangképet követelte...nem az hogy érdeklődött hogy adtak e képet hanem követelte. Még akkor is ezen volt fennakadva hogy hol az uh kép mikor kiderült hogy súlyos szivrendellenessége van a babának. (Őt el is vesztettük. Utóbb mesélte anyám hogy fél nap vajudás után a tudtom nélkül persze már pénzelte volna le az orvosom hogy császározzon meg. Nagyon jó lett volna még egy nagyműtétből lábadozni,nem volt elég baj hogy elvesztettük a babát a 8.hónapban)

Fiamnál pedig mikor mondtuk hogy tamas lesz a neve hát ne az legyen legyen péter (párom neve) mert neki az tetszik hát nekünk meg nem.

40 évig dajka néni volt és ő mindent jobban tud,amit 40 éve tanult már szerintem 10 év után elavult dolgok voltak és amugy se hasonlitsa mar össze a kisbabát egy óvodás nevelésével.

Már nem kellene tejitalt kapnia stb...

Az ilyen agressziv viselkedés miatt meg se hallom amiket mondd.

Az inlettigenciáját tükrözi persze h csak a fiú unoka az unoka és mikor megtudta hogy a második lány annyit mondott legalább lesz aki ápol öreg korunkban...

2019. ápr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%
Terhesség alatt nekem nem szólt semmit, örvendett. Most lassan másfél éves a gyerkőc és minden napra kijut valami oktatás, hogy mit nem csinálunk jól, adjak már tejet neki (“olyan nincs, hogy allergiás a gyerek rá), minek adok ezt/azt enni neki, miért nem adok este már csak teát neki, miért fogom ha akar szaladni, hagyjam, hogy essen el, miért lakunk ott ahol lakunk ez nagyon nem jó a gyereknek, stb stb stb stb, szerencsére nagyon messze van tőlünk, de telefonon minden nap kioktatja a férjem (mert én már nem veszem fel a telefont neki). Megvolt az alkalma, hogy a sajátját nevelje, akkor lecarta, most, hogy okos s oktat az senkit nem hat meg.
2019. ápr. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
80%
10-és hozzászóló! Engem is lepontoztak pedig én azt írtam hogy jóban vagyok az anyossal :D ne foglalkozz a pontokkal én már rájöttem hogy vannak akik direkt mindent végig rontanak. Már feladtam hogy jó legyen az egyenlegem :D
2019. ápr. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
3# Naná, hogy mindenki nagyképű bunkó azért van rosszban át anyósával. Természetes, hogy te olyan bűbájosvagy, hogy bárkivel jól kijössz. Még véletlenül sem merülhet fel, hogy csak szerencséd van a rokonsággal...
2019. ápr. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%
Anyós le se sz*r bennünket. A kapcsolat a terhesség alatt romlott meg, amíg jóban voltunk minden nap érdeklődött, amikor már nem úgy ugráltam ahogy ő füttyentett, onnantól már nem is érdekelte hogy mi van velem vagy a babával (unokájával), én hívtam fel egy egy vizsgálat után hogy mit mondott az orvos stb. Egyszer látták mikor megszületett, aztán mindig más fontosabb dolguk akadt, pl szomszéddal névnapozáa és egyebek, végül meguntuk hogy csak mi közeledünk, ők nem, így befejeztük ezt a látszat kapcsolatot. A gyerek lassan lét éves azóta se érdeklődnek, nem látogatnak, így nincs beleszólása a gyerek nevelésbe se. Édesanyám viszont segít, de diszkréten, tehát nem az az okoskodó fajta, persze sokszor elmondja kérdezés nélkül is ő mit hogy csinált, vagy csinálna, aztán sok mindent megfogadok, de van amit nem. De nem erőszakos, és nem erőlteti rám a nézeteit, és nem sértődik meg ha valamit nem úgy csinálok ahogy ő mondta.
2019. ápr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

#3-assal tökéletesen egyetértek, és anyósom is hasonlóképp gondolkozik. Attól még, h szültem, nem lettem mindentudó, szívesen meghallgatom a nálam tapasztaltabbak véleményét/tanácsát. Ő pedig tisztában van vele, hogy ma már másképp “működik” a gyereknevelés, mint az ő idejében, ezért szívesen meghallgatja a véleményemet adott dolgokkal kapcsolatban.

Szóval kb. megbeszéljük a dolgokat, ill. ha kérek tanácsot/segítséget, akkor ad, ha nem, akkor nem. Tökéletesen működik.

2019. ápr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
58%
Annyira, amennyire igényeltem. :) Tudom, sok itt az anyósutáló/xar anyóssal rendelkező meny, szerencsére nekem nem volt ilyen gondom... :)
2019. ápr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak várom a babát, de igazából le se ejtenek. Szomszédban laknak, de meg se kérdezik, hogy vagyok, kell-e segítség vagy valami... Ezzel ellentétben anyósom a saját lányának beleszólt abba is, hogyan táplálkozzon terhesen, mit vegyen fel, hogyan nevezzék el a kicsit. Mondjuk én ezt se bírnám,de azért néha jolesne a törődés.
2019. ápr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
18# nekem anyós beleszól mindenbe a saját anyám meg le se szar...legalább egy normális lenne a kettő között
2019. ápr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Az inlettigenciáját tükrözi persze h csak a fiú unoka az unoka és mikor megtudta hogy a második lány annyit mondott legalább lesz aki ápol öreg korunkban..." Uh, ez nagyon gáz.


Nekem még nincsen gyerekem, most fogunk próbálkozni, de előre félek ettől. Jóban vagyok vele, viszont nagyon erőszakos tud lenni és kinyilatkoztat, nem ajánl, vagy tanácsol.

Élettársam két testévérénél figyelhettem meg, miket művel.


Terhes sógornő mellett simán rágyújtott, cigivel kínálta, egy slukk nem árt meg alapon. Sógor szólt rá, hogy legalább akkor ne bagózzon, amikor ott vannak. Szülés után látogattuk sógornőt, ki volt még írva is a kórházban, hogy kézmosás kötelező, leszarta (amúgy sem mos nagyon kezet), úgy nyúlt az újszülötthöz. Előtte volt pedig kórházban vécén. Direkt szólt a sógornő, hogy ne adjon a pár hónapos gyereknek rántott húst, diós süteményt, stb. Beletette a szájába, hogy idegesítse a sógornőt (őt nagyon nem szereti). Hozzáetáplálás, táplálkozási tanácsok, amik nem jók, de szerinte az úgy van.

Az elhízás a mániája, mindenkiről megjegyzi hízott, de közben csokoládéval tömte az alig egy éves gyereket. Most pár évesen el van hízva szegény gyerek és próbálják lezsoktatni az édességről, de tombol, ha nem kap. Ő meg titokban ad neki. És még sorolhatnám.


Szóval eléggé félek, mert összeveszni nem akarom vele, meg megsérteni, de én ezeknek nem akarom kitenni magamat. Sem a gyereket.

2019. ápr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!