Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A vejem folyamatosan megaláz...

A vejem folyamatosan megaláz gúnyol tűrhetetlen módon beszél velem már menekülök előle! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos már családi összejöveteleken sem veszek részt.Gyomoridegem van már a puszta gondolattól is,hogy ott lesz.Tudom alig várja a pillanatot,hogy sértegethessen. A legnagyobb baj 100 km-re laknak és az unokáimat lopva az utcán láthatom.Egyébkén a beosztottjaival is minősíthetetlen módon beszél.

#megalázás #sértegetés.
2019. máj. 8. 20:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom, a lányod azért nem osztja ki, mert belőle is ekkora nyulat neveltél, és a nagyhangú férje mellett meghúzza magát. Nincs egy belevaló ember abban a családban, aki a tökére lépne?
2019. máj. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Állj a sarkadra végre! Micsoda töketlen banda, ahol a család része lehet egy ilyen mocskos pofájú senkiházi!! A lányod álljon melléd! Semmilyen szituáció nem vezethet oda, hogy a vejed megalázzon!

A gyerekekkel is így bánik? Mert az kimeríti a gyermekbántalmazás fogalmát! A lelki terror is családon belüli erőszaknak minősül! Ezt tudasd vele és rakd helyre! Most úgy felhúztam magam, legszívesebben én beszélnék ezzel a gyökérrel!

Minden alkalommal tedd szóvá, ne tartsd titokban, tudja meg a környezeted is, milyen ember is ő!

2019. máj. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%

Elsősorban a lányod felelőssége, másodsorban a rokonoké, akik a családi összejöveteleket tartják.

Az első ilyen beszólás után kiutasítottam volna a vejedet a házamból!

Mi az, hogy te nem mész el a családodhoz, a vő meg ott pöffeszkedik és "humoros" megjegyzéseket tesz? Ma rád, holnap a lányodra, aztán a rokonok is megkapják a magukét! Az ilyen embernek mindegy, ki a célpont, szórja a sületlenségeit, nagy hangon sérteget másokat, hogy ő legyen a középpont.

Vagy ijedős nyuszi az egész családod, vagy kamu a kérdésed (semmire nem válaszolsz, erért gondolom így)!

2019. máj. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

A többiek már leírták, mit tegyél. Olvass be! Mondd meg neki, hogy te nem a beosztottja vagy, hanem a feleséged anyja!

Az meg plusz abszurdum, hogy elmész 100 km-re, és lopva az utcán láthatod az unokádat? Mi van?!

Hát itt a lányod is sakkban van tartva, van egy olyan gyanúm. Beszélj a lányoddal, meséljen már, mert kizártnak tartom, hogy nem látod, ha vele is bunkózik. Vagy mindent eltűr, mert a drágalátos férje olyan pozícióban van, hogy beosztottakat tart, sok a pénz, és nem hajlandó lépni, inkább mindent lenyel?

Addig lépjetek, míg baj nem történik. Fogj össze a családdal!

2019. máj. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok válaszolni rá. 1.sajnos nagyon is valós a probléma(kamu???)2.A lányom sajnos két tűz közé szorult tud a problémáról de ezt a helyzetet nem lehet egy kiadós veszekedéssel megoldani.Próbálta nem vezetett eredményre.Család!!??:A fiam Legutóbbi Karácsonyi összejövetelükön (nem voltam)adta ki az útját.Apjával folyamatos a veszekedés.nem tartják a kapcsolatot.Ő sem jár össze vele. Igen lehet gyáva nyúl vagyok és nem tudom magam megvédeni de 60 éves létemre nem találkoztam még ekkora nagyságrendű arroganciával.Nyeltem tűrtem hogy az unokáimat láthassam. Egyetlen megoldást látunk: LÁTÓ ÉS HALLÓTÁVOLSÁGON KÍVÜL kell kerülni.Mivel sérteget??? Mindenbe bele tud kötni.Pitiáner ügyeket felfúj és már marja is az embert.Egyszerű tanyasi ember vagyok.És ez már elég hogy a "hely szellemét" meglovagolva kezdje a gúnyolódást.
2019. máj. 9. 11:21
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
A családunkban van egy ilyen ember, ott nő az illető és borzasztó, főleg ahogy az anyósával viselkedik (nekem is anyósom és jól kijövünk). Nekünk azért kell csendben lenni, hogy az unokákat láthassák a nagyszülők, így én nem fogom tudni megvédeni, ők pedig nem akarják megvédeni magukat. Mivel már évek óta berögzült dolgok ezek és a saját fiuk ezt hagyja, egyre rosszabb lett csak idővel. Normális hangon szokták jelezni a határokat, de ugye ez nem ér ilyenkor semmit. 1x volt balhé, akkor jött az, hogy miattam fognak elválni. Nekem már a nő gondolatától felmegy a vérnyomásom. A megalázás sokrétű, sz.r a kaja, sőt, egyenesen micsoda mérgeket tesz az asztalra, kosz van, hideg van, meleg van, az ő családja bezzeg diplomás (ő nem az!), ilyet csak a buta felnőttek játszanak, ez hülyeség, az ajándékba kapott babának kék a haja, meg kell büntetni, mert nem szabad hajat festeni, ... elképzelhetetlen marhaságokat tud folyamatosan magyarázni, csak hogy az unoka előtt nevetségessé tegye a nagyszülőket, vagy legyen alkalma beszólni. Az ilyenek többségére nem is lehet mit mondani, mert annyira képtelen marhaságok. Értelmetlen hülyeségre sokszor nincs frappáns visszaszólás. Szerintem a 4 éves gyerekük még soha semmit nem ehetett a nagyszülőknél és évente 2x van náluk, akkor sem engedik, hogy "hozzányúljanak" (elhangzott, hogy minek nézik, majd betett egy széket az ajtóba karácsonykor, hogy ne lássák a szobában játszó gyereket). Közel laknak és az apukával babakocsiban sétálva néha meglesték, hogy láthassák, heti 1x 1 óra időt kapnak, amit 80%ban betartanak, vasárnap este 9 körül odamehetnek. Azt tudom elképzelni, hogy nagyon hasonló a helyzet... szerintem semmit nem tudsz tenni, azt tudod végiggondolni, hogy megér-e ennyit, hogy néha lásd az unokáidat. Nálunk a férjem idén a karácsony körüli alakítások után döntött úgy, hogy mi megszakítjuk a kapcsolatot, most jön nálunk is gyerek és nem szeretné, hogy így lássa majd a családot és a nagyszüleit. Nem mellesleg nekünk sem hiányzik a savanyú, mindenkit kioktató feje.
2019. máj. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ez iszonyat.Megőrülnék ha nem láthatnám az unokáimat egy bunkó miatt.Kérdező, a lányod miért van vele?
2019. máj. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
De te milyen anyos vagy? Hogy viselkedsz,viselkedtel veluk szembe?
2019. máj. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
50%
#18 az anyós édesmindegy milyen (enyém is tesz azért hogy ne legyen a szívem csücske) a házastárs adja meg az alap tiszteletet, vagy ha baj van, akkor a gyerek rendezze le. Ha tényleg egy hárpia lenne a kérdező, akkor a lánya se tartaná vele a kapcsolatot.
2019. máj. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!