Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit kezdenétek ezzel a...

Ti mit kezdenétek ezzel a helyzettel amibe anyós hoz?

Figyelt kérdés

Második gyermekemet várom. Az első szülöttem nem a férjemtől van.


A férjem édesanyja pedig nagyon bele szeret szólni mindenbe. Nem a mi gyerekünk lesz az első unokája,ott mindenbe bele is szólt mert ők vették mindent.

Ő már eldöntötte miket kapunk még onnan (cumisüvegek, kiságy, még valami babakocsi). Múltkor amit kitaláltunk nevet teljesen leszólta, a férjem meg sajnos megfelelési kényszerrel küzd feléjük.

Nyilván nem szeretném megbántani. De tudatosítani szeretném benne, hogy tisztában vagyok azzal mit szeretnék venni és mi pénzkidobás számomra. És ne eroltesse rám a "lehullo" dolgokat.

Ti mit gondoltok a férjem beszéljen inkább vele, hiszen mégiscsak az ő anyja, vagy én?


2019. jún. 2. 07:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Elobb a ferjed, de ne ugy, hogy te kuldted. Amugy jo tutyi mutyi, ha engedi leszolni a nevet.
2019. jún. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Sajnos ennek megvan az oka amiért ő ilyen. Soha nem mondták, hogy büszkék rá és még akár nekik felelni.

Mióta együtt vagyunk itt 3 év alatt elég sokat változott, de hát 33 évnyi ilyet nem lehet egyszerűen levetkőzni.

2019. jún. 2. 08:22
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Én nem tudatosítanék benne semmit, szó nélkül bevásárolnék a gyerekemnek.
2019. jún. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Ha a férjed megfelelési kényszerrel küzd, akkor nem bíznám rá a feladatot. Te mondd meg, mit szeretnétek (teljes egyetértésben!) és kedvesen mosolyogva, de határozottan érvelj.

Nekem pl. elég volt, hogy azt mondtam, hogy így szeretném, de ez az anyóstól függ, szerencsém volt.

A ti gyereketekről ti döntötök, a férjed édesanyjának már megvolt a lehetősége erre, amikor ő volt kismama.

2019. jún. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Valószínű jóféle elnyomó szülei vannak a férjednek, ismerem a helyzetet, vannak emberek, akik még 50 éves korukra se tudtak megnyílni, olyan kretén szüleik voltak.

Önző anya/apa, a gyerek csak valami melléktermék volt, maximálisan el lettek nyomva.

Na az ilyen szülőket kellene jól megnevelni, még ha 60 éves, akkor is.

Az ilyennek általában nincs jó vége, amikor egy 60 év körüli, neveletlen, bunkó embert kell helyrerakni, mit hogyan kellene.

De talán jobb is, ha végleg leszakad róluk a férjed.

2019. jún. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Először is el kell dönteni, hogy kinek vagy minek szülöd azt a gyereket.
2019. jún. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ne vállajon gyereket, aki képtelen kezelni egy ilyen helyzetet. Dedó.
2019. jún. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

Ismerős anyósom is nagyon ajánlgat egy nevet de megmondtam h tuti nem mert olyan tucatnév hogy minden 2.kislányt igy hivnak. Na én pont ezért nem hagytam h nagyon vásárolgasson a babának mert ne olyan legyen már ami szerinte jó hanem ami nekem jó. Vásárolj be aztán max mondd h nyissanak egy takarékot a babának és amit rá szántak volna tegyék bele. Mi a szülinapokkor ezt csináljuk fiamnál...megmondtam mindenkinek nem kell 1000.játék (nem is nagyon érdekli) adjnak pénzt azon vagy veszünk ruhát neki vagy betesszük a számlájára.

Próbálj még most elejét venni a dolgoknak mert később csak rosszabb lesz.

A férjedről meg annyit hogy engem se dicsérgettek soha még sincs megfelelési kényszerem. 3 vagyunk testvérek középső vagyok 20éves koromtól eltartom magam (bátyám 36 még otthon lakik most is) 2.baba születik sajátba lakunk. Egyk tesomnak sincs normális kapcsolata se igy ugy vagyok vele nem kell dicsérgessenek de eddig nekem áll az életem a legközelebb a normálisnak mondhatóhoz.

2019. jún. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

Egyáltalán minek kell elöre bárkinek is elmondani a nevet, amit a gyereknek akartok? Nem szóltok róla senkinek, amikor a gyerek megszületik, attól kezdve meg az a neve, ennyi!


A férjedet meg rúgd oldalba, hogy ne az anyjának akarojon megfelelni, hanem ha feltétlen kell valaki, akkor az te legyél, ha téged válaszott párjának!

2019. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

A szomszédban, egy fiatal pár minden két hétben megy a nő szüleihez 100+ km-re, mert a nagyszülők látni akarják az unokákat.

Amikor az a nagy hóvihar volt most télen, akkor is elmentek a két kisgyerekkel(az idősebb 2 éves).

Szerintem a nagyanyának kellett volna rátelefonálni, hogy drága gyerekem el ne induljatok ebben az ítéletidőben.. de én nem értek hozzá.

Amúgy jómódú családokról van szó, van kocsi mindenkinél. Minden héten eljöhetnének ők is ide.

Csak hát az önzés, a másikon uralkodás az hagyomány minálunk..


Vagy csinálod amit ő akar, vagy nem és "kénytelen leszel" megbántani.

2019. jún. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!