Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdenétek az anyós...

Mit kezdenétek az anyós megjegyzésével?

Figyelt kérdés

Mindig is súlyproblémáim voltak, soha nem voltam elégedett az alakommal. Hol felszaladt 5kg, hol leadtam. Sosem voltam nagyon- vagy kórosan elhízott, csak feleslegeim voltak/vannak. Küzdök velük. Az utóbbi pár hónapban is túlságosan elengedtem magam (suli, munka) amin dolgozok. Csoportos edzésre kezdtem járni és elég szépen mennek le a centik hétről-hétre. A fogamzásgátlót is éppen ezért hagyom abba, mert úgy gondolom, h ez is negatívumként hat rám. Attól, h kezd elindulni a fogyás, nem bízom el magamat.

Ma a párom meg elszólta magát, h pár napja az anyja azt mondta, h mennyire el vagyok hízva. Nagyon rosszul esett, főleg azért mert amikor elmegyünk hozzájuk, akkor mindig veszek CSAK AZÉRT pl. a süteményéből, h ne gondoljon udvariatlannak stb. A cukros üdítőket is folyton tukmálja rám, h miért iszok mindig csak vizet, sokkal jobb az üdítő, aztán meg ezt hallom vissza, h “h meghíztam”. Annyit mondtam a páromnak, h anyukája inkább foglalkozzon magával mert neki már 2 ève diétáznia kellene a koleszterinje miatt, nem azt nézni, h más mennyire meghízott... Nem az a sérelmem, h azt merte mondani, h híztam, hanem h nem meri a szemembe megmondani, vagy megkérdezni, h van e valami baj, amiért pár kiló felszaladt... Közben pedig próbálja belém tömni a sok “tiltott” kajàt és italt. Nem értem. Elhatároztam, h most már sütit sem fogok elvenni :-D Legalább ez még nagyobb löketet ad majd fogyás téren, h megmutassam neki, de elsősorban persze magamnak. Ti mit gondoltok?


2018. máj. 27. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1 -Párod jó fej, hogy tudja mennyit kínlódsz a súlyoddal, mégis mételyezi a lelkedet az anyukája gonosz megjegyzésével.


2- Az se esett volna jobban, ha a szemedbe mondja, legyél őszinte magadhoz. Hagyd. És igen, nem vagy te konyhamalac, hogy udvariasságból cukros üdítőt és süteményt fogyassz. Azt fogadd csak el, ami jólesik.

2018. máj. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lehet ő is azért adja a sok kaját, mert nem akar udvariatlan lenni, hogy azt gondold Ő azért nem ad,

mert hogy elvagy hízva így is.


Ne essen rosszul, nem tudok sokat, de nem feltétlen rosszindulatú lehetett.

Az arcodba meg végképp nem fogja megmondani, hisz lehet azt is rosszul vennéd, valszeg ezért nem mondaná.

2018. máj. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

De nem is híztál meg, csak feljött pár kiló, de teszel érte... Persze megértem, hogy zavar, s a cukros tukmálás is elég visszatetsző, de azért vannak ennél sokkal rosszabb anyósmegjegyzések is, ne vedd a szívedre.

Az nagyon jó, ha mostantól nem eszel nála cukrot, a cukros italok amúgyis totál értelmetlen, egészségtelen vackok, amikkel könnyen elszáll az ember kalóriában (miközben semmi értelmeset nem visz be), ha pedig csak udvariasságból vettél a sütiből, akkor eddig is alaposan rosszul tetted, de legalább most kaptál löketet a változtatáshoz. Látod? Semmi értelme magad ellen udvariaskodni, nem óv meg az ilyenektől...

2018. máj. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Leszarnám
2018. máj. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem mondtam azt, h az jól esett volna, ha a szemebe mondja, de talán mégis egy fokkal jobb, mint a hátam mögött beszél, közben meg tömni próbál :-) Ha valamit a főztjéből kihagyok a tányéromon pl. hús mellé nem eszek krumplit, csak zöldséget, akkor már forgatja a szemét meg látom, h nem tetszik neki... Azt is megértem, h ő kedveskedni akar természetesen :-)
2018. máj. 27. 19:38
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy nem vagyok vérig sértve, nem erről van szó, csak én is próbálok udvarias lenni ha náluk vagyunk, sokszor beszéltwm már vele is, h “mit szabad és mit nem” ennem. Ha nem veszek, akkor meg az van, h bűzlögetem..
2018. máj. 27. 19:44
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, nem foglalkoznék vele. A sütemenyt, krumplit, stb., meg köszönettel visszautasítanám, ha forgatja a szemét, ha nem. Ha meg szóvá teszi, meg kell neki mondani: "Kedves mama, hiszen maga is tudja, hogy fogynom kell..."
2018. máj. 28. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7. Ez jó :) egyszerű szöveg de mégis lényegretörő.


Amúgy nem az a problémám, h “Jezusom, anyósom mit képzel, h megjegyezte, h meghíztam”, egyáltalán nem erről van szó. Hanem az, h én udvariasságból, h ne sértődjön meg mindig eszek a főztjéből, erőszakolja rám az üdítőket, majd beszéli a hátam mögött, h h meghíztam. Inkább magával kezdhetne el valamit foglalkozni, mint mással, mert nekem legalább fel-le megy a súlyom, neki meg csak fel, ami a koleszterinjének amúgy sem jó...

Nem 1x magamnak elkezdtem a konyhában főzni (természetesen én vittem magammal az alapanyagokat), de ott is járkált fel alá, mert “de milyen kaja szag van”. Úgyhogy a náluk való főzésre sem vágyok, mert kishíjján kidob a konyhából.

2018. máj. 28. 08:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Jaj, az exem anyjánál is így ment.


- tudta!, hogy nem eszek húst (egészségi okok), de 10/9 sült csirke, sült oldalas, pörkölt, stb., aztán ment a pofavágás, hogy miért tésztát eszek meg szaftot

- miért csak köretet, mikor a csirkecombtól nem lesz bajom (cseréltem volna vele, miután megeszek egy adag húst, hogy érezze át, amit én)

- emellett laktózra is enyhe allergiám van (nem vészes, de híg széklet meg puffadás), de tejfölös bableves, tejszínes gyümölcsleves


IMÁDOM a leveseket, de ezekből nem tudtam enni. Persze aztán meg "bunkó vagyok, amiért válogatok".


Érdekes, a húseveséből 3x szedtem és minden húsmentes kajából is bepakoltam rendesen, csak épp 10/1x ha nekem is megfelelő kaját készített.


Nem, nem jártunk oda minden héten, hogy folyamatosan "szenvednie" kelljen vele, szimplán csak leszarta.


Most már a párommal élek, kettőnkre főzök és EGYÁLTALÁN nem megterhelő húsos és mentes ételt készíteni, ugyanannyi idő, és költségben sem több.


Anyósod rosszindulatú, ne foglalkozz vele :(

2018. máj. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát megfogadtam, h ezentúl nem fogok én sem megenni olyat, amit nem szeretnék és veheti bunkó dolognak. Igaza volt itt az egyik hozzászólónak: Nem lettem az udvariasságommal sem előbbre, ugyanúgy kaptam a beszólást. Szóval most már nincs tétje a dolognak :) Őszintén, talán jobban is érzem magam, h ha megyünk hozzá, akkor legalább nem kell megjátszanom magamat és "kedvességből" ennem olyat ami nem szabad.
2018. máj. 28. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!