Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A jövendőbeli apósom mindenbe...

A jövendőbeli apósom mindenbe beleköt és nem tetszik neki amit csinálunk?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok párom 23 éves. Én még tanulok jövőre végzem, párom dolgozik, egyébként 4 szakmája van neki. Ha végzem a sulival szeretnénk elköltözni messzebbre, pénzt gyűjteni, családot alapítani. Engem az zavar, hogy mi akarmibe belekezdünk mindig azzal jön, hogy az nekünk nem fog sikerülni. Annyira rosszindulatú, és negatív, hogy az hihetetlen :( attól, hogy ő neki soha nem voltak tervei, meg soha semmi nem jött össze neki, attól nekünk még összejöhet úgy gondolom. Amúgy ő annyira régimódi, hogy semmit nem tud elintézni, mindenhez párom kell...nem tud egyedül utazni 5 km-t, hogy ruhát vegyen magának pedig csak 55 éves, semmi baja, egyszerűen buta már bocsánat. Párom azt mondja ne foglalkozzak vele, de ez nekem nem megy :( érzékeny vagyok és nagyon bánt engem az apja, hogy így lenézi az embert. Mindent meg tud magyarázni és buta érvei vannak. Ti mit tennétek a helyemben?
2019. jún. 23. 06:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
22%

Nálunk is ez volt após egy faśzfej volt, már nem él a másik géniusz anyósom, meg anyám.

Egy évben egyszer látom őket, de még ez is sok.

Kerüld ahogy tudod, mert ezek ahogy öregednek, egyre hülyébbek.

2019. jún. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Sok ember egyszerüen megszökne a problémák elől, vagy homokba dugná a fejét. Persze lehet így is és sokszor ez az egyszerűbb, de több értelme van megbirkózni a dolgokkal.


Ha nem akarod csak úgy elengedni mert tudod, hogy hülyeséget beszél akkor ne tartsd magadban.

Persze ne vitázz vele mert felesleges.

Nem kell mindenáron megyőzni, hogy márpedig nincs igaza, meg te tudod jobban, de a véleményedet nyugodtan mond meg neki.


példák:

"lehet maga nem mert soha belevágni semmibe mert félt a kudarctól, de mi merünk.

"lehet több az élettapasztalata, de mi mégis megpróbáljuk és tanulunk majd a saját hibáinkból.

"köszönöm, hogy elmondta a véleményét, de én másként látom és ez az én életem.

"Majd ha érdekel valamiről a tanácsa akkor megkérdezem, de most nem kértem.

"nem akarok erről vitatkozni pont.

stb stb.

2019. jún. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Enyem is ilyen. Egy f@xkalap. Allandoan lebal*as7oz minket. Neki aztan mindenegy mint a karikacsapas. Bunkosaggal, meg kotelkedessel. Meg nyalja mindneki ki neki. Hat ja.. Nekem az a szerencsém h a ferjem is letojja. Messziről keruljuk. Neha atmegyunk anyos kedvveert. Altalaban elkepeszto dolgokat latunk, pl anyos is meg ferjem 2huga ugy csicskazik neki, mint akiket kb ezert fizetnek. En szepen elerwsztem a sok szart amit mond es ennyi huzunk haza. Ferjem veletlen eppen nem er ra ha kell neki valami, o se emelne fel a nagy zsiros péécsajat a teve elol, szoval sztem kvittek vagyunk.
2019. jún. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen motiválatlan, negatív emberek. Nekem apám volt egy depressziós negatív ember aki az alkoholt sem vetette meg. Ő már akkor elkezdte ezt az "úgy sem sikerül" dumát amikor pályaválasztás előtt álltam. Pedig mindig jó tanuló voltam, még se hitte el hogy meg tudok szerezni egy felsőfokú képesítést. Szerencsére elég erős az akaratom ahhoz hogy nem vettem figyelembe, hiszen én tudom mire vagyok képes, de azért persze rosszul esett. Mindig amikor kitűztem a célom és elértem azt, hallgatott nagyokat. A negatívkodás ment, az elismerés nem. Persze másoknak előszeretettel mondta hogy 2 szakmám meg jó állásom lett... A szemembe meg még ekkor is kételkedett hogy a párommal saját lábra tudunk állni házat fenntartani stb. Sajnos már azt nem érte meg hogy megismerje az unokáját (mert hogy meg volt róla győződve, neki olyan nem lesz, ráadásul fiú - neki meg ugye "csak lány sikerült"- ez szintén fájó pont volt az életében - nem mint ha valamit is számítana, csak egészséges legyen, de hát kinek mi számít ugye). Sosem tudta értékelni az életét, sem a családját.

Szóval én egy ilyen ember mellett nőttem fel és azt tudom mondani hogy hallgass a párodra. Ti tudjátok hogy mire vagytok képesek és mi mindent tesztek meg a célokért. Próbáljátok minimálisra csökkenteni a kontaktot és amint lehet költözzetek messzebb.

32/N

2019. júl. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Látom nem csak nekünk van meg ez a problémánk. Párom apja is iszik elég rendesen. Én már nem állok le vele vitatkozni...nem könnyű :(
2019. júl. 2. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!