Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kerülöm a párom otthonát! Mit...

Kerülöm a párom otthonát! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy már kb 3 éve együtt vagyok a párommal és imadom őt viszont a szüleit nem. Mármint nem nem szeretem csak nem szeretek velük beszélgetni. Régebben nagyon sokat jártam viszont féltem mivel ők bármelyik percben képesek voltak nagyon csúnyán össze veszni de annyira hogy nem csak az egész ház de még az utca is az anyóstól zeng. Már több mint 12 éve otthon van, nem dolgozik mivel a párom hugaval foglalkozik mivel beteg! Beszélni már leültem velük de ha ott vagyok ha nem csak megy a veszekedés. Anyós veszekedik mindenkivel. Ha segítek az a baj ha nem akkor meg az. Már nem lakom náluk és pont ezért is költöztem minél messzebb... Viszont már a páromtól is megkapom hogy én nem hozok áldozatot a kapcsolatunkba csak menekülök! Viszont nekem az az elvem, hogy nem megyek oda ahol rosszul érzem magam mivel rajtam nagyon meglátszik ha nem szeretek például olyan helyen lenni ahol pattanásig van a feszültség. Szerintetek bennem van a hiba?

2019. jún. 24. 10:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Senkinek sem jó...
2019. jún. 25. 15:46
 12/15 anonim ***** válasza:

Én is ezt tenném a helyedben.

A párod tehát azt az áldozatot várja a "jó kapcsolatotok" érdekében, hogy élj vele az örökös háborúság kellős közepén.

Azt hiszem, hogy választás elé állítanám.

Egy életed van. Miért áldoznád fel az anyósod és az általa ápolt beteg rokon oltárán.

Neked nincs közöd hozzájuk. A párodhoz van közöd.

Anyós jelölted idegrendszere tönkrement valószínűleg a kilátástalanság, bezártság miatt, ezért mindenkit vádol. Más megoldást kellene keresniük.

Ápoló segítséget fogadni legalább egy héten 2-3-szor, hogy ő is felszabaduljon és élhessen kicsit.

DE ez, míg nem házasodtok össze, nem a te gondod.

Viszont nem vagy köteles együtt élni.

S ha ezt nem érti meg a párod, akkor ennek nincs jövője.

2019. jún. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Én szeretem őt és szívesen segítek is viszont az hogy ha jót teszek az sem jó rosszat meg alapból senki nem tenne. Utóbbi időben úgy érzem mintha csak engem érdekelne hogy békesség legyen az egész családban mert ők csak a nagy vesszekédesben képesek egymásnak olyan csúnyákat mondani hogy ők meg se rezzennek nekem viszont fáj...
2019. jún. 28. 12:33
 14/15 anonim ***** válasza:

Ismerős szitu...

Mi első évben teljesen kiszorítottuk anyós,apóst az életünkből.. ha hiszitek ha nem, 2 évig nem veszekedtünk, mindent normálisan megtudtunk beszélni, sosem hazudtunk egymásnak. Majd egy napon az alkesz szívbeteg, gyógyszerfüggő kiszámíthatatlan önpusztító anyósom megint bealakított

.. korházba került.. megsajnáltuk. Azóta vhogy csendben lassan visszakúsztak az életünkbe... igaz nem napi szinten, de heti szinten.... azóta folyamat veszekszünk.. én hiába mondom a páromnak hogy nekünk semmi problémánk nem lenne az életben, tök boldogok lennénk, de anyósék problémáit folyton cipeljük magunkkal, folyton stressz van emiatt..

Anyós is ilyen, ha nem megyek az a baj... volt h 40 fokban (elromlott a klima a kocsiban) és egy elég hosszú bevásárló kör után, megálltunk előttük hogy be adjuk amit kértek hogy vegyünk. Annyira kifáradtam hogy erőm se volt kiszállni a kocsiból, csak lehúztam az ablakot éa mondtam nekik hogy majd jövőhéten meglátogatjuk őket de most rohanunk mert k.o.-k vagyunk..... na ez 3 honapja volt azota ezt hallgatom.. röhejes nem?

Ha meg megyünk akkor az a baja, mert éppen nem ér rá a nagy semmittevésben...

Néha már nálam is feszül a húr, azt érzem a kapcsolatunk is haldoklik emiatt. Az a baj eg, idő után ki leszel rájuk élezve és már attól hidegrázásod lesz ha csak a nevét meghallod, ezért könnyen rámehet a kapcsolatod

....

Én utána 3 évig mentem jópofizni mindig, hozzáteszem, havonta került korházba az önpusztítása miatt

.......

1,5 éve nem érdekel már hozzászoktam... sajnálni se tudom, mert meguntam hogy évekig farkas volt kiabálva, úgy gondolom van egy határ... ha ő ennyire meg akar halni, akkor tegye.. mit lehet erre mondani?


Érződik a kapcsolatunkon az tuti... mintha beszívná a sok negatív érzelmet mint egy szivacs. Egyre többet hangoztatom ezt páromnak... ő meg ugrik mindig azonnal... ez számomra kiábrándító.. de meg is tudom érteni vmilyen szinten...

Egy vmi tuti: vagy szoksz, vagy szöksz..

Egy ideig lehet jópofizni de nemfog menni sokáig legalább is nekem...

Havi egyszer elmegyek hozzájuk fél órára, de hidd el utána olyan vagyok mint akin átment az úthenger, olyan szinten lefáradok hisz minden energiám arra megy hogy kibírjam... dúrva!

2019. júl. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
57%
Kedves első a kérdező mièrt is kéne vigyázzan a betegre?
2019. júl. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!