Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ott vagyunk, ahol a part...

Ott vagyunk, ahol a part szakad, merre tovább?

Figyelt kérdés

Nem az első az idők során, hogy harcban állunk anyósékkal a maguk "kihaénnem" stílusa miatt.

Sajnos a legapróbb lépést nem hajlandóak megtenni, csak tőlünk várják a változtatást. Mindig minden úgy van, ahogy azt ők eltervezik.


Nem először adjuk meg nekik, hogy komoly szándékkal újraközeledünk, de most újra keresztül gázoltak rajtunk.


Tudjátok, mindez azóta van, hogy van az unokája.


Ezúttal már nem is én vagyok mérges, mert én már beletörődtem, hogy nem fognak változni.

Most férjem akadt ki. Ezúttal ugyanis őt sértették meg igazán, az ő befektetett kétkezi munkáját és jószándékát lenézve.


Anyós mintha mi sem történt volna, úgy tesz, férjem meg itthon duzzog nekem...hát megkértem anyóst, hogy beszéljék meg a dolgot.


Erre eltelik 5 nap (eleve, mi tartott eddig?) és eljön mérgesen elmagyarázni, mit adjak át a fiának. Na ha én ezt mind átadom, azt hiszik, bármi javul?

A lényeg, hogy mi fogadjunk el bármit, amit csinálnak. Mi érezzük sértve magunkat? Hogy merészeljük? Ők semmit sem tettek! Ellenben olyan pitiáner dolgokat sorol, hogy mi miben sértettük meg őket (egyébként fantazmagóriákkal! Kitalálnak dolgokat, sosem tudod, honnan érkezik a következő csapás).


Na most tudni kell róluk, hogy mindenkit kibeszélnek a hátuk mögött, bennem ezért szakadt meg a bizalom néhány év után. Minden rokon vagy barát, amint elmegy, egy hülye, bunkó, semmit se csinál jól szerintük.


Csoda, ha azt érzem, rólam is ilyeneket mondhatnak? Főleg, hogy ma miket hordott össze a fiáról és gondolom, negyedét sem meri bevallani annak, amit gondol...


Nemhogy felnőtt módjára megbeszélnék, velem üzen.

Velem, akivel évek óta gondja van.

Őszintén, ti mit kezdenétek ezzel?

Adjam át férjemnek, amit üzen?


2019. jún. 25. 12:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Felenk át szokás adni az uzeneteket.
2019. jún. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Mi volt most a gond?
2019. jún. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Én simán elküldtem volna, de nem is őt kértem volna meg, hogy beszéljék meg a dolgot. Ha eddig vállaltál közvetítést, akkor most így jártál.
2019. jún. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon gyönyörűen megfogalmazva leírtad a nagy semmit. Talán néhány konkrétumot is írhatnál,mert így csak általánosságban lehetne válaszolni.
2019. jún. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

3-as: sosem voltam közvetítő, sokkal inkább az, aki már akkor is kért bocsánatot, mikor őt bántották meg.


Konkrétumot azért nem írok, mert kisregény lenne és röviden lehetetlen.

2019. jún. 25. 12:37
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Kár volt ezért a semmiért ennyit koptatni a billentyűzetet. Miért nem lehet konkrétan leírni hogy mi a baj? Vagy csak simán szidnunk kéne az anyósékat?
2019. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy fektetnétek-e további energiákat a kapcsolat megjavításába olyan emberekkel, akik eddig is és láthatólag ezután is ott gázolnak át rajtatok, ahol tudnak, mert csak a saját életük a fontos?
2019. jún. 25. 12:43
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Pont. De ha ti nem éritek fel ésszel, hogy az öregek nem változnak, akkor így jártatok.
2019. jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az ember mindig reménykedik...
2019. jún. 25. 13:19
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

És neked a sokadik pofára esés sem elég ahhoz, hogy feladd és ne erőlködj azon, ami nem megy?

Eleve megkeresni se volt jó ötlet, aztán beállni közvetítőnek még annyira se.

Innen max azt az utat látom, hogy szólsz anyósnak, hogy meggondoltad és mégsem dolgozol azon, hogy a fiával jóban legyen, ha akar üzenni, ez a telefonszáma, viszonlátásra.

Ne hívjátok, ne keressétek más módon se. Ha ő se keres, nyertél. Ha keres és pocskondiázni vagy beszólni kezd, akkor beigazolódik, hogy nincs mit tenni és nem keresitek azután sem. A vége ugyanaz. Csak ne játssz békítő bírót.

2019. jún. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!