Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Felnőtt gyerekek szülei! Hogy...

Felnőtt gyerekek szülei! Hogy élitek meg azt, ha a felnőtt gyereketek nem olyan párt választ, amilyet elképzeltetek mellé?

Figyelt kérdés

21 év feletti fiatalok szüleit szeretném kérdezni. Sok olyan eset van hogy a szülő(k) nem akarják elfogadni a felnőtt gyerek választását. Túl idős, túl fiatal, nem elég okos, nem elég buta, nem elég szép, nem elég magas, nem elég tehetős, stb. Ha valaki volt ilyen helyzetben legyen szíves írja le, milyen ideális párt képzel(t) a gyerekének és a gyerek paramétereit is. Ehhez képest milyen párt választott? Mi az ami miatt nem tudjátok elfogadni, annak ellenére hogy a gyereketek őt szereti, úgy amilyen.

Arra gondolok hogy esetleg valamilyen sértésnek veszitek. Vagy szégyenlitek pl. a szomszéd előtt, mert az ő gyereke milyen jót fogott ki a tietek meg "csak ezt".

Van olyan aki elégedett?



2015. dec. 11. 18:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%

"Van olyan aki elégedett?"


Én igen. A fiam 25 éves,a barátnője 31 és ez nem zavar. Okos,vonzó nő. A korkülönbség pedig soha nem volt téma nálunk. A férjem is 8 évvel fiatalabb.


59/N

2015. dec. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%

Az olyan szülövel komoly bajok vannak, aki saját maga akarja eldönteni, miylen legyen a gyereke párja, ha nem teszik, akkor megsértödik vagy szégyelli.


Nekem minden gyerekem azt választ(ott), aki neki tetszik és nekem az egyetlen "dolgom" elfogadni a választást. Neki kell a párjával élni, nem nekem, ebböl következöen nekem semmi beleszólásom sincs.


Az ém párom sem "szuperman" mások számára, nekem ö a legmegfelelöbb és semmilyen szebb-jobb-okosabb- magasabb-gazdagabb-stb-bbre nem cserélném el. NEKEM ö a megfelelö, másnak meg nem fontos, hogy egyáltalán tetsszen.

2015. dec. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Légyszi írjatok még, sok véleményt/történetet szeretnék olvasni. Nem tudom mennyire számít, de teszem a zöld mancsot mindenkihez aki a témára válaszol, függetlenül attól hogy egy véleményen vagyunk-e.
2015. dec. 11. 19:40
 4/30 anonim ***** válasza:
87%

A szülőnek alapvetően nem kellene ilyen vagy olyan párt elképzelnie a gyereke mellé. Ha szeretik egymást, és boldogok, akkor nincs probléma, mindenki azzal éli le az életét, akivel szeretné, nem azzal, akit az anyukája választ.

Persze vannak kirívó esetek, pl. alkoholfüggő, agresszív, lúzer...stb, mondjuk egy ilyennek senki nem örül.

2015. dec. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
82%

Mindenki saját magának választ, ebbe kívülről nem lehet beleszólni. Ráadásul mindenki változik is idővel, más tulajdonságok jönnek elő. Én annak örültem, hogy a fiam harmincvalahány éves korára végre elszánta magát a házasodásra (és reményem lett egy unokára). A választottjával szemben mindig volt egy kis tartózkodó érzésem, de mint utóbb kiderült ezt Ők nem vették észre rajtam. Amikor 7 év ismeretség, azon belül 5-6 év házasság és 3 éves unokám mellett a feleség talált magának egy újabb ugródeszkát, akkor vigasztaltam a fiam, hogy én biztosan nem választottam volna ezt a feleséget. Ő meg volt lepődve, hogy ezt mondtam, mert azt hitte, jól megvagyunk egymással. Meg is voltunk, én nem szóltam addig semmit. Reggelente én vittem az unokámat bölcsödébe (nem laktunk együtt) és hoztam el délután. Ha beteg volt ápoltam őnáluk otthon (a menyem "tanult" másoddiplomásként). Közben elmosogattam és kitakarítottam. Menyem utólag azt mondta, hogy ő csodálkozott is, hogy milyen jó lakásuk van, hogy nincs piszok.... Válás után 1 évvel a fiam megismerkedett egy háromgyerekes, válófélben levő nővel és 2 év elteltével összeköltöztek. Én jobban becsülöm ezt az élettársát, mert ez egy igazi anya (aki ráadásul még a fiamat is elviseli). Az élet sokféle tanulási folyamatához hozzátartozik az is, hogy választani is meg kell tanulni mindenkinek saját magának, ne hibáztasson utólag mást.


70/F

2015. dec. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%

Na, erre én is kíváncsi lennék. Ugyanis a férjem inkább kvázi kitagadták minthogy engem elfogadjanak.


Nem tudom milyen kellett volna, vagy mit kellett volna tudnom. Vagy mivel kellett volna rendelkeznek. 10 éve együtt vagyunk, vannak gyerekeink, sose kértünk tőlük semmit.


Férjem azt mondja, sose volt esélyem, tojjam le. De azért senki se ellenségeket álmodik magának család helyett.

2015. dec. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
95%
Kedves kérdező. Én, sajnos negatív példát tudok mondani... :( Az Én édesanyám, kinek köszönhetem az életem, ugyanígy gondolkodott. Meg akarta mondani ki, mikor és kivel lehetek együtt. Volt egy kedves lányzó, akit azért nem fogadott be, mert sok családi problémája volt, gondolta visszahúz engem...majdnem elérte, hogy amikor babát várt tőlem, amiről csak utólag tudtam, gyermekkel együtt elüldözte. Fogtam magam, elköltöztem otthonról, azóta dolgozom, megkerestem a kedvesem, összeházasodtunk és boldogan élünk immár saját otthonunkban gyermekünkkel. Szóval azt érte el, hogy soha többet nem fog látni sem engem sem az unokáját. Legyen ez tanulság minden szülőnek. U.I.: Még ha 10 év múlva el is válnék akkor is had én döntsem el, kivel mikor és miért....
2015. dec. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%

Anyuékat kérdeztem erről, azt mondták, bárkit, akit hazavittem bemutatni, szeretettel fogadtak. (19 éves koromban költöztem el egyetemre, és azóta nem éltem otthon.) Aztán, amikor szakítottak velem a fiúk, vagy én velük, bevallották, hogy mit rühelltek a srácokban:D De velük nagyon kedvesek, előzékenyek voltak mindig személyesen.


A férjem végül olyat, akit én elképzeltem, és akit ők is mellém, így szerencsém van. A szüleim is imádják. A leendő babánkat is nagyon várják velünk együtt!


28N

2015. dec. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%
Normális szülő nem képzel el semmilyen párt, csupán egy elvárása van vele kapcsolatban: legyen boldog vele a gyereke. Ha a gyerekük boldog, akkor a szülők is örülnek a választásának, akárki is az.
2015. dec. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
70%

"Aztán, amikor szakítottak velem a fiúk, vagy én velük, bevallották, hogy mit rühelltek a srácokban:D De velük nagyon kedvesek, előzékenyek voltak mindig személyesen."


Kinek a pap, kinek a papné, de részemről az ilyet tartsa meg magának. Én egy-két ilyen eset után már úgy állnék hozzá, hogy bizots ezt is rühelli/gáznak tartja, csak nem mondja el.

2015. dec. 12. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!