Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Sakk matt? Mit tegyek?

Sakk matt? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fodrasz vagyok, szalonban dolgozom. Anyosom jonne, fogadnam maskor is ezzel semmi gond. DE nyilvan. Penzt nem fogadok nem fogadhatok el tole, az anyagokat kifizetne de illembol mondtam h hagyja, mondta h nem nem, o azt fizeti, oke. Akkor jott az, hogy miert kell neki idopontot adnom. Mert vannak vendegek!? Es nem fogom elkuldeni oket mert anyos Pont kitalalta h jonne!?!? 😱😱 Lattam rajta a meglepodest h 4 het mulva tudom fogadni legkorabban es este 10ig nem maradok benn miatta. Ingyen. Akkor nem is kis melokrol van szo mint egy igazitas vagy sima festes. Hol ilyen rovid frizura hol olyan, hol sotet, hol szoke! Stb. Az a helyzet h ingyen mar ezt oszinten szolva nem csinalnam. Nem sertenem meg de. Nem. Nem olyan regota csinalom es mindig azzal jon h "rajtam gyakorolhatod a rovid modern noi frizurakat" es mondtam h mar nem gyakorlom hanem elesben penzert csinalok hajat.1x volt nalam jol sikerult.3,5 orat dolgoztam rajta ingyen. Es ez mind ment az idombol penzembol. Csobe huzva erzem magam mocskosul. Parom szerint finoman kell leallitani a dolgot ugy h ne sertodjon meg de nekem is jo legyen. Felek nincs jo opcio. Most nem jon mert nem birja megerteni h nem mondom vissza a vendegek elore lefixalt idopontjait miatta amikor o szol h "holnap jo X orakkor? " . Ugy erzem semmi arany kozeput nincs erre. Masik h vett festeket meg fixalot, sampont es hajlakkot. Nem olyannal dolgozom de most ha nem keszitem el a hajat abbol meg azert lesz balhe. Masik varosba fogunk koltozni par ev mulva es kis ido utan persze nem egybol megprobalom ott is kialakitani a vendegkort. Ha most lennenk messzebb nyilvan nem lenne para az anyos. De most? ☹️

2019. jún. 30. 23:54
1 2 3
 21/29 piroska és a farkas ***** válasza:
40%
Nem vszínű, h népszerű lesz a vàlaszom, de azért egy anyós az ugyanúgy csalàdtag, mint a sajàt édesanyàd. Nyilvàn nem ugyanolyan érzelmekkel. Ha kisbabàtok lesz, és mondjuk anyós bevàllal heti 1 napot, vagy bàrmilyen módon segít, majd kezdjen el azon gondolodni, hogy babysitterként ezért mennyit kérhetne? Persze, alkalmazkodjon, ezzel egyetértek, fizetős vendéget ne küldj el miatta.
2019. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
50%

Rontsd el a haját😀

Majd legközelebb inkabb fizet masnak de jo legyen

Ne legyel profi nála😃

2019. júl. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem az ilyen "direkt rontsd el a haját" elég sunyi és idióta dolog lenne.

Kérdező, nem akarlak bántani, de szerintem is kicsit túltolod. Azért a kettőtök szüleinek bele kellene férnie ebbe. (Más rokonnak nem.) Megértem, amire utaltál, hogy igazából nem bírod az anyósodat. Valahogy maximálni kellene, mondjuk havi egyszer jöhet fodrászoltatni, viszont akkor már az adott fodrászolásnál fixálnátok a következő időpontot. Így nem lenne az, hogy négy hetet kell várnia. Persze ha ő akar eltérni a megbeszélt időponttól, akkor ne alkalmazkodj, akkor onnan ketyeg a 4 hét.

(Amúgy nekem is van nagyon utált, nagyon közeli rokonom, de pl. az adóbevallását minden évben elkészítem, és év közben is cseszegethet adótanácsadási dolgokkal. Én sem bírom a fejét, örülök, ha nem látom, de pl. férj felnőtt gyereke, és úgy vagyok vele, hogy EZ bele kell, hogy férjen nekem. Mondjuk egy sokadik unokahúg már nyilván nem.

2019. júl. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
92%

Nekem nem férne bele. Nem azért tanultam a szakmát, hogy a szabadidőmet vagy a munkaidőnet pénzkieséssel azzal töltsem. Vagy akkor a pénztáros ismerős is adjon már egy-két dolgot ingyen a boltból.


Pont most voltam fodrásznál, (nem csak hajat csinálnak), és az egyik pedikűrös ment haza, közben így negédesen mondta a fodrászomnak, hogy akkor bejön 9-re, hogy megcsinálhassa a haját. Vigyorogva be is írta a naptárába, szegény fodrász lány hiába mondta, hogy csak 10-re jönne be, nincs kedve korán kelni, a másik nagyon akaratos volt. Rossz volt nézni, mert a pofátlan szarok mindig megérzik, ki az, aki nem mer nemet mondani, és kihasználják.

2019. júl. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

#19 es 9:48. Koszonom 😇😇 Es persze a Tobbieknek is! Nagyon koszonom nektek!


Levonom a konkluziot! Nem vallalom el egyaltalan DE maradok illedelmes. Tisztelettudo. Ugy oldom meg h minden alkalommal HA felhozza megmondom h kesobb tudjuk megbeszelni. A 4.alkalom utan CSAK leesik neki.. nem fog konyorogni..nyilvan.


Kozolte velem multkor "MOST EN NEM FOGOK FPDRASZRA KOLTENI HA ITT VAGY" OTT ELDURRANT AZ AGYAM !! ES ezt betolta a csalad elott en meg h "Majd azt meglatom." XD


Amugy valaki irta fenn h Ha lesz babank 1x jol jonne az anyos. Anyos kettesben NEM lesz a gyerekkel HA egyaltalan 10 ev mulva lesz gyerek 23 vagyok.. anyosom 53. & Gyerek es mi nagyon messze leszunk anyosektol. DE szeretnem megorizni a csaladi beket.. Modellnek se vittem anyost tanulmany alatt..azzal is baja volt..

2019. júl. 1. 21:16
 26/29 anonim ***** válasza:
Én a helyedben feldobnám, hogy pont nekik is kéne fizetni a teljes árakat, mert rájuk is elmegy a festék,stb.
2019. júl. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Mar belatom h Igaz! :(
2019. júl. 12. 10:34
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem adj neki egy fix időpontot mondjuk 3-4 hetente, amikor neki is jó, például beszéljétek meg, hogy minden hónap első péntekén 4 órakor te szabadon hagysz neki két órát, amikor jöhet. Így elkerülheted, hogy 3-4 órás melókat sózzon a nyakadba ingyen, elvégre két óra alatt már meg lehet mosni, le lehet vágni és be lehet szárítani egy hajat, ha nem tévedek. És így megkíméled magadat attól, hogy minden alkalommal, amikor felhív időpontért, hogy le kelljen mondanod őt, mert már másokat írtál be akkorra.

Ha pedig mégis szeretne havonta fodrász által festett, levágott, beszárított frizurát, akkor ajánld fel, hogy lemondod egy vendégedet, hogy ő el tudjon jönni, de akkor ki kéne fizetnie legalább a felét a teljes árnak, mert nektek is élnetek kell valamiből a családoddal. Persze nem kell valójában lemondanod senkit, keress olyan időpontot, ahol nincs még vendég beírva, így ő is kifizeti a szolgáltatást és máskor már nem jön majd olyan lelkesen hetente a személyi fodrászához, mert az drága mulatság lenne.

2019. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Ez is joo otlet! De en egyaltalan nem akarom mar fogadni. Hallgatni azt h miert megyunk majd el..milyen nehez az uj vendegkor. Nehez nehez de semmi kedvem 20x hallgatni. Meg ilyen semmitmondo dolgokat :( illembol csaladi osszeroffenesen oke de tobbszor nem birom.
2019. júl. 30. 11:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!