Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan vezethetném vissza a...

Hogyan vezethetném vissza a családfámat 1000-ig?

Figyelt kérdés
2019. júl. 25. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
sehogy ez tipikusan olyan biznisz, hogy fizetsz valakinek, aki csinál egy kamu családfát, itt ott megtámasztja egy két régi adattal, de te tulajdonképpen a meséért fizetsz.
2019. júl. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Hacsak nem nagyon jelentös nemesi családból származol, akkor sehogy, mert nem lehet.

Az egyházi anyakönyvezést az 1700-as években rendelték el, attól kezdve vannak az emberek anyakönyvezve (többé vagy kevésbé, az adott paptól függöen lelkiismeretesebben vagy sem), elötte nincs semmiféle nyilvántartás.

Egyes nemesi családokról lehetnek egyéb feljegyzések a korabbi idökböl, de nem mindegyikröl.

Ebböl következöen kizárt, hogy bárki is 1000-ig vissza tudná követni a családfáját, adatok hiányában.

2019. júl. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Mi egyszer megpróbáltuk a miénket, a MyHeritage oldalon valóban az 1700-as évekig vissza lehet követni a családfát, utána pedig a levéltárban lehet kutakodni.

Mi elmentünk a levéltárba, de ott az akasztott meg minket, hogy a további adatok németül voltak, és a nevek is németül voltak bejegyezve, így pedig elég nehéz lett az ősöket megtalálni, szóval feladtuk. Nem tudom, hogy a levéltári adatok meddig nyúlnak vissza, lehet, hogy az előzőnek van igaza, de ott nem mondták, hogy nincs tovább. Én sem vagyok nemesi családból.

2019. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ami még nehezít:

Van két szülőd, 4 nagyszülőd, 8 dédszülőd Ha feltételezzük, hogy minden gyermek a szülő 25 éves korában született:

(Egyszerűsítsük le, az elmúlt 1000 évvel számoljunk)

1000/25=40

Legalább negyven generációra kéne visszavezetned a családfádat. Ez összesen 2 199 023 255 552 ember. Téged ebbe nem számoltalak bele.

A védőoltások elterjedéséig még a magas halandóság is nehezíti a dolgot. Egy gyereket nem feltétlenül a szülei neveltek fel (mert elvitte őket a járvány, háború, baleset), hanem a rokonok, szomszédok, idősebb testvérek. Ezeket végigkövetni is komoly kihívás. A hiányos (sokáig el sem várt) anyakönyvek mellett, de azt már cizellálták.

2019. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Most mi ez a családfa-őrület a GYK-n? Két nap alatt ez már vagy a hatodik családfa kérdés. XD
2019. júl. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán, ha nagyon ritka vezetékneved van. Az ősöd nevét beírták a krónikákba stb. Nekem nagyon ritka vezetéknevem van, és az első feljegyzés 1763-ból származik.
2019. júl. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem is viszonylag ritka. Az 1715-ös összeírás alapján egyetlen személy viselte ezt a nevet a történelmi Magyarország területén, egy Komárom melletti faluban lakott, amit az első vh után Csehszlovákiához csatoltak. Azonban az összeírás alapján 1720-ban már a jelenlegi lakhelyünkhöz közel élt, gondolom áttelepítették vagy önként költözött.

Valószínűleg az ő leszármazottja volt az a Ferenc, aki 1844-ben született azon a helyen, ahonnan én is származom. Annak az ágnak a férfi tagjai onnantól a Ferenc nevet viselték (legalábbis az elsőszülött fiúk). Édesapámat is Ferencnek hívják.

Viszont eredetileg a János nevet kapták az elsőszülöttek, csak ugye az én szépapám nem elsőszülött volt és létrejött egy Ferenc ág.

Mikor említettem otthon ezt, akkkor mondták, hogy tényleg János volt az eredeti ág neve.

2019. júl. 25. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!