Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Titokban szeretnék családfát...

Titokban szeretnék családfát kutatni, lehetséges?

Figyelt kérdés

Most kezdtem bele a családfa-kutatásba, így elnézést kérek a kérdésért, ha túl triviális lenne.


Szóval, ha regisztrálok az ajánlott keresőoldalakra, illetve információkat kérek ki a hivataloktól, akkor azt valamilyen módon látja az érintett személy (ha még életben van)? Fontos lenne, hogy úgy tudjuk kutatni, hogy arról más egy széljegyzetet se lásson róla. Nem szeretném leírni, hogy miért, de megvan rá az okom. :)



2019. aug. 4. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Ha egy keresöoldalra regisztálsz, akkor az adatbázist használhatod.

Azt nem jelzni sehol senkinek, hogy melyik oldalt nézted meg.

Másrészt meg olyan adatok nem hozzáférhetöek, amik még élö személyekre vonatkoznak, szóval kizárt, hogy ilyeneket megtalálhass, ezeket hivatalok sem adhatják ki.

Nem tudom, milyen adatról van szó, de csaldfakutatáshoz általában nem az élö rokonok adatait szokás keresni.

HA gondolod, prívátban írd meg bövebben, miröl van szó vagy mit akarsz megtudni.

2019. aug. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Élő személyre vonatkozó adatot a neten nem fogsz találni.

Hivataltól kizárólag egyensági felmenő anyakönyvi kivonatát kérheted ki, egyéb adatot, illetve oldalági rokonokét nem.

2019. aug. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor kénytelenek leszek keresni egy rokont. :) Pedig tök logikus, nem is értem hogy siklottam el felette.
2019. aug. 4. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!