Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nagy dolog, ha az ükapám báró...

Nagy dolog, ha az ükapám báró volt?

Figyelt kérdés
Mert az volt.
2010. júl. 14. 19:20
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az én dédpapám SS katona volt..
2010. júl. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is voltak gróf felmenőim, de minek villogjak vele? A nagypapám meg a Zichy gróf keresztfia volt...
2010. júl. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
87%
Régen meg cz-vel írták a cukrot. Ma meg senkit nem érdekel.
2010. júl. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
82%
A mi felmenőink is Grófok voltak. Ma már ez semmit sem jelent.
2010. júl. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Nem nagy dolog.Nekem a nagyapám amikor kisgyermek volt Németországból jöttek Magyarországra a szüleivel.A szülők Magyarul is tudtak és a papámat már magyarul tanítottak.Németországban voltak Grófok.
2010. júl. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki sikeres, a siker értékét a nemesi cím még tovább emeli, akkor már majd nem kell "szégyellned", hisz az emberek tudod néha még a címekre is kicsit irigyek tudnak lenni..A mindennapi életben talán jobb titkolni.

Biológiailag elvileg hátrány, mert beltenyészetet jelent, bár a nagy elődök ugyanúgy félreléphettek, mint bármely más ember, így még az is előfordulhat, hogy valójában nem csak "elkorcsosult" báró elődök, hanem egy nyalka huszártisztek (halvány)kék vére csörgedezik ereidben..

2010. júl. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
46%
a nagyapám SS-katona volt, a felesége bárók leszármazottja. Én büszke vagyok mindkettejükre, mert sokat tettek ezért az országért mindketten a maguk módján. nekem ennyi elég, kérkedni soha nem szoktam velük.
2010. júl. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
80%

Nem olyan nagy dolog,nagyon sokan elmondhatjuk magunkról,de a mai világban már ennek nincs jelentősége.

Azt meg nem értem,hogy akinek a nagyapja volt ss katona az hogy mondhatja azt,hogy sokat tett az országért.

2010. júl. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
90%
nem az számít milyen családból származol, hanem az ,hogy te mit tettél le az asztalra.. egyébként én is nemesi családból származom, de soha senkinek nem említem mert nem ez a lényeg.
2010. júl. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
42%

Akinek a nagyapja SS volt, és ezzel dicsekszik:

Ő már kegyelmes úr volt.A felét rád hagyta.

2010. júl. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!