Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A "Kucska" család név milyen...

A "Kucska" család név milyen származású, honnan ered?

Figyelt kérdés
2019. okt. 1. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Román eredetű név! 😂
2019. okt. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha rákerestél volna a gugliban, már tudnád. Ezt írják róla egy index-fórumon: "Találtam egy falut /ma már nem létezik elpusztult/a mai Szlovénia területén volt a neve KÚKOS azaz KUCSKA 14 házból állt Nemetin mellet. Lehet hogy innen származó embert jelent."
2019. okt. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akárhogy keresem, csak a délszláv jelentéssel találkozom, ahol szukát jelent, és általában nem a nőstény kutyára használják... 😃


Azt viszont kizárnám, hogy a név eredetének lenne köze a kutyusokhoz.

2019. okt. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szlovák. Ebből lett a kukucska. Az is szlovák. Esetleg fordítva!!
2019. okt. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Délszláv eredetű családnév, semmi köze az északi szlávsághoz.

Mária Terézia idején Horvát-Szlavón-Dalmát országból számos délszláv lett áttelepítve a Birodalom déli részeibe, főleg mezőgazdasági, halászati, (egyéb) célok miatt.

Kucska egy mocsár volt, azaz tulajdonképpen félig ma is az. Ma a Horvát-Szerb határnál a Duna parjánál lévő Vörösmart településhez közel esett.

1779-ben már említik Kucska-mocsarat és a kucska-i töltést, ahol egy-két épület állt csak (fából és vályogból). (Itt egy térkép 1782-ből: [link] Javarészt Vizafogók dolgoztak ott (Viza egy, a Dunában élő hal, nagyon finom a húsa), illetve néha favágók. A kezdeti betelepített lakosság nagy része délszláv, később kevés magyar is, de vérvonal szerint sok töröktől való felmenővel rendelkező is élt ott. Később is említik a helyet a különféle tereprendezés végett, illetve a birtokrendezési ügyekben. Később a délszláv háborúk idején is a határ miatt jön a képbe.

Viszont, hogy pontosan honnan ered a Kucska kifejezés és mit is takar? Én valószínűsítem, hogy valami török nyelvezet is lehet a dologban, vagy lehet, hogy hangutánzás (mivel mocsár, ha belelépsz "placcsol, lépsz egyet és kuccs.. kucska.. talán, de nem mondanám tutira), de mivel Németül is Kucska-nak írják, így lehet hogy Kuska..

Ennél többet nem tudni róla, talán egy kutatás után igen, de pár perc alatt többet én nem találtam.

2019. okt. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sivicka válasza:
Bem hallottam meg ien csalad nevrol am azt tudom(mert Szerbiaban elek es perfejt veszelem a szerb nyelvet) hogy a *kucska szukat jelent vagyis "karomkodas"
2019. okt. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mustafa33 ***** válasza:
A délszláv kuča /ház/ kicsinítős változata. annyi mint házacska, kuckó. Szlovákoknál cigány putri.
2019. dec. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!