Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Unokatestvéremet érdekli,...

Unokatestvéremet érdekli, hogy a lányának a vőlegénye milyen származású, ha az apja német, skandináv felmenőkkel, de az anyja magyar. Milyen származású és hogy a származás és a jelleme összefügg-e?

Figyelt kérdés
A fiatalember alig múlt el 22 éves, mindent lekritizál, és mikor ezt szóvá teszik neki, azt mondja, hogy a becsület és a konzervatív értékek mennyire fontosak és őt így nevelték. Az unokatestvérem ismeri az apját, és ő is teljesen ugyanilyen. Külsőre és belsőre is. Ami meg a származását illeti, hát... az apja német, az anyja magyar, de az apja mesélte unokatesómnak, hogy a családfájában skandináv tagok is vannak. A fiú apja kicsit tud magyarul, az anyja mikor megházasodott, megtanult németül, a fiú mindkét nyelvet beszéli. A szülők kapcsolata jó, de az apja pár havonta ingázik Németo. és Magyaro. között a munkája miatt, a fiú meg gyerekkorában sok évig élt Németországban is, de tizenéves kora után már csak nyaranta ment ki az ottani rokonokhoz Németo-ba, de mikor itt van vendégségben, minden alkalommal hallom, hogy ő mennyire hangsúlyozza azt, hogy ő magyar. Lehet, hogy így próbál bevágódni nálunk, mert az apja mesélte unokatestvéremnek, hogy mikor a kinti rokonoknál van, akkor meg azt hangsúlyozza, hogy német. És hallottam unokatestvéremtől, hogy a lánya panaszkodik, hogy ez a vőlegényjelöltje időnként elsírja magát, hogy vele soha nem barátkozott senki a származása miatt, egyik iskolában sem, de még a műszaki egyetemen sem sokan vannak vele jóban. Mondjuk ezen annyira nem csodálkozom, mert itt a családi összejöveteleken én is észrevettem, hogy olyan visszahúzódó, néha kicsit ellenséges, néha túlságosan kedves és mindig arról beszél, hogy a múlt század első felében nyugaton, Németországban az erkölcs uralkodott, most meg az erkölcstelenség és ő becsületes embernek tartja magát és szerinte Magyaro-n ugyanez a helyzet, és ezt a német nagyszülei mesélték neki.

2018. okt. 30. 14:03
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

A származása magyar-német, ezen kív+ül nem tudm, mit akarnál még.

A származás meg a jellem közt semmi összefüggés sincs.

Mellesleg az "igazi" magyarok legalább ennyire kevert származásúak, szóval végképp érthetetlen a kérdésed háttere.


A többi része a kérdésednek meg megint csak összevissza valami, sok ilyen ember van, egyszerüen a hagyomßanyos értékeket tartja fontosnak.

2018. okt. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Zagyva blabla, de legalább jó hosszan fikáztad a srácot. Most jobban vagy? Kiîrtad magadból a keserűséget? Szidjuk neked mi is az illetőt?
2018. okt. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

“És hallottam unokatestvéremtől, hogy a lánya panaszkodik, hogy ez a vőlegényjelöltje időnként elsírja magát“


De szép család vagytok. A srácot kibeszéli a tulajdon menyasszonya, a menyasszonya anyja, de még te is. Az igen. Esetleg még valami kínos sztori róla, mondjuk kiskorában nem pisilt be, vagy hasonló?!

2018. okt. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
4-es, ezt azért mondtam, hogy túlságosan érzékeny és gyerekes a fiú.
2018. okt. 30. 14:31
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Minden országban vannak könnyebben sírós meg nehezebben sírós emberek is. Na és?
2018. okt. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
De nem ez volt a mondanivalóm lényege... Nem lehetne globálisan szemlélni a kérdést, egy-egy félmondat kritizálása helyett? Az unokatestvérem tőlem várja azt, hogy segítsek megszabadulni a lánya vőlegényétől és nem érti, miért jó ilyen kérdéses hátterű, családú párt választani, aki ráadásul egy nyafka kisfiú. Én ahelyett, hogy megfúrnám a kapcsolatot, megpróbálom kideríteni, hogy hogy függ össze a származása (nem is a nemzetisége, hanem az a helyzet, hogy különböző nemzetiségűek a felmenői) azzal, hogy milyen. És ha ez segít, lehet az unokatestvérem is megnyugszik. Vagy ha nem, akkor a szép magyar lánynak skandináv-német származású lesz a férje...
2018. okt. 30. 14:44
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

"Én ahelyett, hogy megfúrnám a kapcsolatot, megpróbálom kideríteni, hogy hogy függ össze a származása (nem is a nemzetisége, hanem az a helyzet, hogy különböző nemzetiségűek a felmenői) azzal, hogy milyen."


Sehogy. És akkor most? Igen, skandináv származású lesz a férje. Na és?

2018. okt. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
80%

"megpróbálom kideríteni, hogy hogy függ össze a származása (nem is a nemzetisége, hanem az a helyzet, hogy különböző nemzetiségűek a felmenői) azzal, hogy milyen."

A "magyaroknak" is legalább ennyire különbözö nemzetiségüek a felmenöi, ha nem hiszed, kezdj családfakutatásba!


"Vagy ha nem, akkor a szép magyar lánynak skandináv-német származású lesz a férje..."

Miért lenne gond, hogy egy "maygar" lánynak "külföldi" férje lesz? TÖbbre megy vele, mint a legtöbb "magyar" férjjel - elég, ha végignézed a családi kérde´sek kategóriát, láthatod, hogy ök sem feltétlen fönyeremények!

2018. okt. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Azt hittem, ez egyértelmű, hogy ez probléma, nem tudtam, hogy itt nem fontos az embereknek, hogy egy nemzethez tartozzunk.
2018. okt. 30. 15:32
 10/39 anonim ***** válasza:
64%
Mi ebben a probléma? Ha a srác magyar állampolgár, akkor egy nemzethez tartozik a lánnyal, akárkik voltak a felmenőik.
2018. okt. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!