Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » I. világháborúban eltűnt...

I. világháborúban eltűnt személy utólag kiállított halotti anyakönyvi kivonatát hol tudom megszerezni, ha egyáltalán van rá lehetőség?

Figyelt kérdés
Tudnom kellene, hogy mikor született az illető, hol, és kik voltak a családtagjai. Eltűnt a háborúban, viszont a jelenleg hozzáférhető, német nyelvű veszteséglistákon sok személy szerepel az ő nevével, többek között olyan is, aki a gyermeke születési helyéhez közel született. Viszont elegendő adat hiányában nem tudok tovább haladni.

2020. jan. 9. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Az emberek többsége ebben az időben katolikus volt, a róm.kat. egyház pedig feljegyzést vezet a keresztelésekről, bérmálásokról, házasságokról halálozásokról stb... A kisebb egyházközségeknek is van saját irattáruk.

Nem állítom, hogy biztosan megtalálsz egy 100 éves dokumentumot, de egy próbát megérhet, ha tudod hol született, akkor a helyi papot megkérdezheted. Vagy esetleg az egyházmegye levéltára jöhet még szóba.


Illetve családfakutató céget keress fel, ha az előző nem játszik.

2020. jan. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Ez kb tü a szénakazalban.


Ha csak egy neved van még az sincsen, hogy hol lett besorozva akkor igazából nincs mit keresned.

Ha lenne egy pontos katonaiosztag vagy hely ahol harcolt akkor estleg egy katonai arhivban lehetne többet megnézni. De ha csak neved van akkor nem tudsz mit keresni.

2020. jan. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Szia, én családfakutató vagyok. Nem tudom mennyit tudsz erről az emberről pontosan. Arcanum on érdemes rákeresni hátha több helyen szerepel eltűntként. valamint ők is bekerültek a halotti anyakönyvbe csak bírósagi úton állapították meg a halál időpontját. Tehát lehetséges hogy eltűnt 1920-ban de mire lezajlott a bírói út az 1925-ös anyakönyvben szerepel.
2020. jan. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Ha tudod a gyereke adatait, akkor nyilván megvan a felesége neve is. Ha több gyerek van, az elsőtől visszafelé érdemes keresgélni a házassági bejegyzést, elképzelhető, hogy abban találsz egy utólagos bejegyzést, ami a halál időpontjára/bejegyzésére utalhat. Ráadásul ha a házasság 1895.10.01. után köttetett, akkor már polgári anyakönyvezés volt, abban nagyon részletes adatok kerültek rögzítésre (születési és lakhely, születési dátum, szülők neve, lakhelye, foglalkozás, vallás).

Polgári és egyházi anyakönyveket is lapozgathatsz a familysearch oldalán, ha szerencséd van és fotózásra került annak idején. Pest és Zemplén megyei polgárit sajnos biztosan nem lehet, azokat nem fotózták le. Vannak települések, amiket nehéz megtalálni, de fent vannak. Ha mondasz egy települést, megpróbálok segíteni, hol találod meg.

2020. jan. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyke gyerek volt, az apa akkor ment a háborúba, amikor az anya tehes lett. A felesége nevét tudom, meg persze a gyerekét is, hiszen az apai dédnagymamám. Neki a halotti anyakönyvi kivonata is meg van.
2020. jan. 9. 13:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor már közelebb is vagy, mert tudod, hogy hol élt a dédnagyanyád, és ott keresd kb azokban az idökböl az anyakönyvi hivatalban a papírt.
2020. jan. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerencsés esetben a háború előtti házasságit megtalálhatod itt: [link]
2020. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem találod az ismert településen, keresgélj a környéken, illetve ha a felesége máshol született és ismered a helyét, akkor ott. Régen többnyire a menyasszony lakóhelyén/születési helyén kötötték a házasságot.
2020. jan. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

A háborús veszteségeket a kérdéses település polgári halotti anyakönyvi bejegyzéseiben keresd 1914-1925 között kb.

Azért ebben az időintervallumban, mert sok katonának a halálhíre később jutott el a településre hivatalosan, mire bejegyezték. Az eltűnteket pedig még később jegyezték be, mire halottnak nyilváníttatták.


Pl. egyik ősöm/hősöm 1915.10.14-én halt hősi halált, és 1917.01.25-én jegyezték be az anyakönyvbe.A megjegyzésekben sokszor ott van a halál oka, vagy legalább a veszteséglista BM. száma, amin esetleg tovább mehetsz.

2020. jan. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!