Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » 1890.-ben született személyről...

GallitsGáborCsaba kérdése:

1890.-ben született személyről,személyekről magyarországi vagy romániai hivataltól,hivataloktól lehet információkat kérni?

Figyelt kérdés
Édesanyám anyai nagyapja született Erdély Érfancsika nevű városában,de az édesanyámtól sajnos nem tudtam információkat szerezni és Erdély már Romániához tartozó terület és ezért ez most nekem kisebb gondot okoz és gondoltam itt megkérdezem ;-) :-).

#magyarországi hivatalok #romániai hivatalok
2020. aug. 11. 15:48
A kérdező szavazást indított:
magyarországi hivatalok
romániai hivatalok
18 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Romániában biztos megvannak a levéltárban az adatok (ha el nem égett az összes, mint az én vérosomban :D ). Ezenkívül bemész egy random magyar levéltárba, ott vannak mikrofilmek, és megkérdezed hogy adott romániai megye van-e. Illetve előtte megnézheted a familysearchön.

Bocsánat, de pontosabbat nem tudok, nekem szlovákiai anyakönyvek kellettek, azok a familysearchön megvannak, elképzelhető hogy már a romániaiak is.

De utazz el Erdélybe, az tök jó buli, vagy az illetékes levéltárban vagy a plébánián tudnak segíteni :)

2020. aug. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Jó eséllyel minden akkori irat elpusztult a két világháborúban...
2020. aug. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
56%

1900tól volt hivatalos nyilvántartás.


Az èn dèdszüleim is 1881 után születtek.



Hacsak az ottani templomban nem maradt bejegyzès róluk akkor nincs semmi.


De a románok biztos segget toroltek vele.

2020. aug. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,akkor megpróbálom elérni majd a romániai református egyházat,mert a dédapám zsidó felmenőkkel rendelkező Osztrák-Magyar Monarchiában élő személy volt és ő már zsidó egyházból református egyházba átkeresztelkedett személy volt.
2020. aug. 20. 16:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!