Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Gaál vezetéknevű a családban?

Gaál vezetéknevű a családban?

Figyelt kérdés
Esetleg valakinek van a családjában Gaál (aá-val) vezetéknevű ember, ha igen honnan származik és milyen ágról?

2020. szept. 25. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Én Gaál vagyok, zsidó származású. A vallást már nem gyakoroljuk, van fityfirittyem is.
2020. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

A Gaál viszonylag gyakori családnév, gyakorlatilag az egész országban bárhol előfordulhatnak. Kezdj el visszafelé építkezni, megcsinálni a családfát, és többre jutsz mint így.

Ahogy az 1. válaszoló példája is mutatja: sokan fel is vették ezt a nevet, amikor magyarosítottak.

2020. szept. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Konkrétan a Familysearch keresőjébe beírva, összesen 1,047,239 találat van. [link]

Európára és csak a születési helyre szűkítve: 177,428 találat: [link]

Csak a magyarországi születésűek esetében 81,581 találat: [link]

Utóbbi esetben kb. az összes megyéből van találat, legtöbb Pest-Pilis-Solt Kiskun vm.-ben 10 ezer fölött, Hevesben több mint 7000.

(#2 voltam)

2020. szept. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Apai ágról nekem is vannak Gaál nevű őseim (dédnagyanyámék), akik a szlovákiai Zselíz mellett laktak (Garammente).
2020. szept. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan lepontoztátok az egyest, mert zsidó? :(
2020. szept. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Szerencsére már csak lepontozni tudnak. :)
2020. szept. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem Zala-Somogy határvidékéről vannak Gaál nevű rokonok és felmenők, de előfordul, hogy Gálnak írták, de a helyes az -aá- változat.
2020. szept. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!