Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Gaál milyen eredetű vezetéknév?

Félix008 kérdése:

A Gaál milyen eredetű vezetéknév?

Figyelt kérdés
Azt írták google-n hogy zsidóknál gyakori vezetéknév.Néztem híres embereknek is ez a vezetékneve pl gaál noémi, aki zsidó.. Hány százalék pl annak az esélye hogy egy ilyen családnevet hordozó valaki zsidó legyen??

2014. júl. 23. 10:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
4%
Gyakorlatilag 100%. Ha csak szimplán Gál, vagy Gáll, akkor lehet erdélyi is, de így, ezzel a helyesírással szinte biztosra vehető a közel-keleti származás.
2014. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

Akkor az 1-est hadd korrigáljam, mert oltári nagy baromságot írt.

Példának okáért a gyulai és az alsószilvágyi Gaál családok (néhány esetben Gaal), amik a legismertebbek ezen a néven, római katolikusok voltak. A gyulai Gaál család vezetékneve például Gál nevű ősüktől ered (abból az időből, amikor még nem volt elterjedt a vezetéknév használata), aki egy gyulai családba házasodott be és ott épített karriert, így a nemesítéskor a gyulai előnevet kapta.

De egyébként most belelestem a családtörténeti programomba a gépen, túlnyomórészt katolikus családokat dobott ki ezzel a névvel.

2014. júl. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%

Üdv, te drága 79%-os!


Tudod, majd szétveti a képedet a nagy öntudat, amin én csak röhögök.

Te, az feltűnt neked, hogy aki zsidó, az nem feltétlenül zsidó vallású? Hallottál már esetleg a zsidóságról, mint rasszról? Esetleg eljutott a tudatodig a kikeresztelkedés fogalmának és gyakorlatának jelentése? Nem zsidó rasszba tartozó, mégis zsidó vallást gyakorló hívekről meséltek már neked? Ateizmusról, és ezzel összefüggésben a zsidóságról volt alkalmad információkat szerezni?


Vagy csak a szád jár? Ismeretek meg nuku???

2014. júl. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Igen, képzeld, tudom, hogy miről beszélek, azért is írtam ide. Ugyanis hosszú ideje foglalkozom a magyar nemességgel, többek között az említett két Gaál családdal is, egyiknek sincs semmi köze a zsidókhoz, ezért hoztam fel példának a kérdezőnek. Ha nem hiszed, ajánlom utánajárni szakirodalomban (én ugyanis megtettem, hogy ténylegesen értelmes választ adjak a kérdezőnek - példának okáért javaslom Kempelen Béla kutatásait). Egyébként a Gaál családnevet viselő ismerőseim se zsidók és nem is rendelkeznek tudomásom szerint zsidó ősökkel.

Szóval továbbra is állítom, hogy téves az a kijelentés, hogy gyakorlatilag 100 % az esélye, hogy ezzel a névvel valaki zsidó legyen. Egyébként azt nem állítottam, hogy csak nem zsidók viselik ezt a nevet. Szóval ajánlom a szövegértelmezést.

2014. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4%

Ja. 2, azaz kettő darab családdal.

Statisztikusan ez akkor szerinted hogy jön ki?


De akkor legyen: csak közel 99% az esély. Így most megfelel?

2014. júl. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

A kulcsszó: példa.

Te viszont úgy látom, hogy felmérted az összes Gaál vezetéknevű családot, figyelembe vetted a leszármazottaik számát és mindegyiknél megnézted a felekezeti hovatartozást, valamint az átkeresztelkedéseket, ami alapján elkészítetted a statisztikádat. Őszintén gratulálok az alapos kutatómunkához! Javaslom publikálni a Turulban, mert tudomásom szerint ez még egy új kutatási eredmény, biztosan értékelni fogják.


Részemről ennyi, amit akartam, már rég elmondtam, akad azért jobb dolgom is.

2014. júl. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszolóknak még ha nem is eggyezett a véleményetek:D
2014. júl. 23. 20:46
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

15:05

Az antropológia különböző rendszerek alapján további kisebb csoportokra bontja a nagyrasszokat, de olyan, hogy "zsidó" rassz nincs. Olyan például, hogy armenid, ami az europid egyik alcsoportja, olyan van és viszonylag gyakran előfordul tisztán vagy keverten az askenázi zsidóknál, de ez sem kifejezetten "zsidó rassz", mert ugyanolyan gyakori a törökéknél, grúzoknál, örményeknél, stb is. Vagy akár említhetném még a Dél-Európában elterjedt dinári alrassz sötét színkomplexumú változatát, ami a külső jegyeiben mutat némi hasonlóságot az armeniddal.

[link]

Szóval körülbelül annyi értelme van zsidó fajról, rasszról beszélni, mint magyar/szlovák/eszkimó/osztrák fajról, rasszról. Zsidó csak egy etnikum saját vallással. Ennyi.

2014. júl. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
2014. júl. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

[link]

Jól megkavarta a linkemet az oldal motor.

2014. júl. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!