Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy lehetne hatni rá?

Hogy lehetne hatni rá?

Figyelt kérdés

Lassan 5 éve nem lakom szüleimmel, van egy öcsém, akit szerintem nagyon elkényeztettek. Szüleim jó emberek, mindent megadtak nekünk, de sajnos néha szerintem túlságosan engedékenyek voltak-velem is és öcsémmel is.

Tesvéremmel nem rossz a kapcsolatom, korkülönbség ellenére sem ( ő 21, én 28), csak sajnos iszonyú flegma tud lenni. Eleve úgy kezeli mások dolgait, mintha sajátja lenne, elvette már szó nélkül pár holmimat, volt aminek lába is kélt, persze bocsánatot kérni nem akaródzott

utána. Tavaly lenyúlta édesanyám féltve örzőtt textíljeit, amiket nagymamától örökölt, hogy bulihelyet dekorálhasson vele...és itt jön a lényeg: édesanyám nekem kezdett el tombolni, ordítani, panaszkodni. Mire hazajött öcsém, anyum lehiggadt és csak jópofizott vele! És mindig ez megy-mikor hazajövök azt látom, testvérem kb. kutyaként beszél anyummal, nagy néha segít-most is kb könyörögnöm kellett, hogy mosogasson el maga után, mivel allergiás vagyok az itthoni mosószerre, kesztyűben szoktam takarítani, de hát na, ez az ő szennyese.

Úgy viselkedik, mint egy előkelő idegen, kb. hülyének néz mindenkit. Már utálok hazajönni, mert akármit csinál, szüleim felhúzzák magukat rajta, és rajtam csattan az ostor, vagy azt hiszik, pl. hogy én hagytam úgy a dolgokat. rendetlenül. Elegem van abból, hogy kb. nekem kell ügyelni rá, takarítani utána-nehogy ordibálás legyen a vége...

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. aug. 12. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hasonló cipőben járok, annyi különbséggel, hogy én itthon lakok. Próbálj öcséddel és szüleiddel is beszélni. Ha hallod, hogy öcséd durván beszél szolj rá mindegy ki hallja. Én is mindig szolok hugomnak nem érdekel kik vannak körülöttünk. Szüleidnek pedig mond, hogy ennek nem lesz jo vége, és ne türjék el ezt, beszéljenek öcséddel. Az én hugom 13 éves, és már most alig birok vele. Ha ketten vagyunk itthon van cirkusz, mert nem csinálja meg amit mondok és nem lehet birni vele. A te öcséd igy is nehezebb eset, mivel ő 21 éves. Amugy ha hülyeséget csinál és nagyon nem használ a szo nem szégyelnék egy pofont adni. (Tőlem hugom nem kapott de lehet ez a baj)Hát sok sikert!
2010. aug. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért misz haza,házicselédnek,ne menj,aztán rájönnek szüleid,h öcséd a rendetlenség okozoja,de nem hinném h lenn bármi is ,sajnos nevelés függvénye ez a dolog,nem 21 évnél kell kezdeni,sajnos ez kimaradt túl engedékenyek voltak,nagy liberalizmus és tesód a fejükre nőtt.
2010. aug. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Óó rá szoktam szólni, meg anyumnak is mondottam volt, hogy ez nem lesz jó így, de kb. jött a mosolygós elviccelődés. Volt olyan, hogy kiosztottam, erre édesanyám engem cseszett le, miért bántom, hehe.


Köszi a választ, hugod sem lehet semmi:O

2010. aug. 12. 10:44
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem is majdnem ez a bajom... csak én 16 vok és lány bátyám 23 és őt most is kirúgták mert nem járt be rendesen mivel éjjel-nappal netezik neki ez a napirendje: felkel 12-kor lefürdik elkészül 2-re utánna netezés hajnalig... utánna előről minden én ennek ellenére felekelk meg nézem a te vagy az életemet:D utánna össze pakolok rendet rakok mindenhol megetetem a kutyákat bepakolom a mosogató gépet mikor anyum is hazajön meg ha kell feltakarítok...de ha van vmi mindim rajtam ordibál meg stb... meg bátyám szer én vok elszállva magamtól...mert ha néha elmeek bulizni akk 4ig vok... amit anyumnak úgy mondott h 6ig... na most akk jöhetne a kérdés h ő ezt honnan tudja?? h meddig vok még ha 6ig is lennék? ahhoz fennt kéne lenni nem ?


am az ilyenekkel csak veréssel lehet hatni méshogy se... hidd el a szép szó semmit se ér főleg ha mindig el van kényeztetve...

2010. aug. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!