Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ő kicsodám nekem, milyen...

Ő kicsodám nekem, milyen rokoni kapcsolat van köztünk?

Figyelt kérdés

Az én dédnagymamám férjének a testvére (tehát dédnagymamám sógornője, legyen X), illetve neki a gyermekei (Y) és unokái (Z).

Van egy "generációs eltolódás" az életkorok alapján, mert a Z "csoport" bár az édesanyám "szintjén" van, mégis velem egyidősek.

Tehát nálunk négy generáció van, náluk három, illetve a mostanában születő negyedik van az én "szintemen".

Az világos, hogy vérrokonság nem áll fenn (mivel a rokonság sógorságon alapszik).

Én, illetve édesanyám (akinek az én dédnagymamám a nagymamája) milyen rokonságban állunk velük?

Mennyire közeli ez a rokonság?



2020. dec. 20. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon távoli rokonság, ilyenekre már nincsenek kifejezések. Igazság szerint az is meglepő, hogy ismered ezeket az embereket :)
2020. dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

A dédnagyanyád férje az nem a dédnagyapád?

Egyébként igen távoli rokonok vagytok, ha nem tévedek, "Z" anyukád másodunokatestvére, a születő gyerek a te harmadunokatesvéred a logika szerint, már ha létezik ilyen rokoni fok.

2020. dec. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


De, valóban, ő a dédnagyapám. Amiatt írtam így - teljesen természetes módon -, mert ő jóval korábban elhunyt, és a két család közötti kapcsolat a dédnagymamám és sógornője által maradt meg.

Emiatt hivatkoztam rá eképpen.


Ilyen módon viszont mégis van köztünk vérrokonság dédnagyapám és testvére szülei által.

Arra viszont van kifejezés, hogy nekem X, Y és Z kicsoda?

2020. dec. 20. 18:20
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Nos, magyarul már nem nagyon nevezgetjük meg az ilyeneket, de a szavak megvannak rá. Amúgy az életkoros eltolódás, amit említettél, teljesen mindegy, mert a rokoni kapcsolatok attól még változatlanok.


A dédszülőd lánytestvére a te dédnagynénéd/déd-nagynénéd (írás változó).


Amennyire tudom, az unokatestvéreknél nem tartjuk számon a tőlünk más szintbe tartozókat. Szóval a dédnagynénéd gyerekei és unokái a te viszonylatodban nincsenek megnevezve, azonban a dédnagynénéd dédunokája, aki veled egy szinthez tartozik, az a harmadunokatestvéred.


Az anyukád viszonylatában:

- a dédnagynénéd unokái az anyukád másodunokatestvérei (nagyszülő testvérének az unokái)

- a dédnagynénéd gyermekei az anyukád másodnagybácsijai, másodnagynénéi (szülő unokatestvére)

2020. dec. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor ez alapján nekem Y a harmadnagybácsim/harmadnagynéném (már ha létezik ilyen fogalom), Z a másodnagybácsim/másodnagynéném, Z gyermekei a harmadunokatestvéreim?
2020. dec. 20. 19:14
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Igen, valóban!
2020. dec. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!