Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha egyik szülőm megüt, netán...

Ha egyik szülőm megüt, netán nyoma is maradna, és bizonyítékom is lenne rá, akkor mit tehetek ez ügyben?

Figyelt kérdés
Feljelenthetem? Ha igen akkor milyen indokkal?
2010. aug. 13. 15:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
attól függ. én is kaptam párat gyerekként, nem csináltam nagy ügyet belőle, hiszen megérdemeltem. viszont, ha rendszeresen bánt és nyoma is van, akkor egyszerűen szerintem be kell menni a rendőrségre. azt nem tudom, hogy mit tudnak kezdni az üggyel, de majd ott megmondják.
2010. aug. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Úgy érzem ez alkalomszerű. Talán, valami oka is volt rá. Persze, nem helyeslem. Jobb, ha hagyod, és igyekezz ne kihúzni a gyufát.
2010. aug. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Azt csak Te tudod eldönteni, hogy mi váltotta ki belőle.

Vagy tehetsz róla, vagy nem. Ha nem, és ez rendszeres, akkor gyámügyre tartozik, ha nagykorú vagy, rendőrségre. De ha utólag, lenyugodva Te is úgy látod, hogy simán túlfeszítetted a húrt, akkor ne akarj esetleges kamaszkori lázadásból nagy ügyet kreálni.

2010. aug. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha feljelented, akkor előfordulhat, hogy állami gondozásba kerülsz. Persze csak ha kiskorú vagy.

Gondolom ezt nem szeretnéd?

2010. aug. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Kiskorú bántalmazása és veszélyeztetése.Sose értettem azt a szülőt aki így megüti a gyerekét akármilyen okból is ezzel nem segít csak életreszóló nyomot hagy benned és haragot vált ki.Nálam ez történt soha nem bocsájtok meg pedig már felnőtt ember vagyok de tisztán emlékszem mindegyikre.Na pont ezért én nem ütöm a gyerekeimet.
2010. aug. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
31%

a lényeg az ,hogy miért üt meg?

ha oka van rá és esetleg még alapos is én fülem farkam behúznám a helyedben és nem azon agyalnék hogy feljelentsem.Azonban ha pusztán hobbiból üt meg akkor gyámügy ...

2010. aug. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

16.05. Egy atyai pofon nem hagy semmifél életreszóló nyomot egyetlen gyerekben sem. Annyi haszna van,hogy figyelembe veszi ezután a szülő szavát! Nemcsak a gyereknek vannak jogai,hanem a szülőnek is. Amíg eltartja a gyerekét,addig ő felel érte,és joga van az elvárásaihoz vele szemben. Majd ha a te gyerekeid felnőnek,akkor derül ki,hogy jól nevelted-e őket?

Az valóban elítélendő,aki állandóan veri a gyerekét, de van amikor a szép szó nem használ,és elkel az a bizonyos makarenkói pofon.

2010. aug. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Viselkedj legközelebb rendesen.

Természetesen nem jó,ha megütnek.Próbáld elmagyarázni a szülődnek,hogy neked ez nagyon megalázó,ha azért kaptad,mert esetlegesen valamit nem tettél meg,amit kért,akkor kérd meg,hogy legközelebb részletesen mondja el,mit szeretne,mert lehet,hogy félreértetted.Ha azért kaptál,mert olyant tettél,amit szerinte nem szabad,akkor igérd és tartsd be,hogy soha többet.


/Mielött idecsődülnének a libsik vérző szájjal emlegetni a szerencsétlen gyerekeket,akik belehalltak a bántalmazásba:bántalmazott gyerekek ritkán jutnak netközelbe,ugyanis a szülők elszigetelik a gyerekeket a külvilágtól.Annak esélye,hogy egy valóban nagy veszélyben lévő gyermek egy netezhet napi szinten,beírogatva bárhova is,szinte 0./

2010. aug. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kb az összes válaszban az van amit vártam.

Hozzátenném hogy apám alkoholista... nem tudom anyám miért nem tesz semmit, pedig már őt is fenyegette, hogy megüti. Igazán otthagyhatná, akkor apám is rájönne hogy valamit nagyon szarul csinált. Egyenlőre nem szándékozom ezzel rendőrséghez, vagy gyámügyhöz fordulni, de ha nem mutatkozik változás, akkor apám valamilyen módon repül.

2010. aug. 14. 08:49
 10/13 anonim ***** válasza:

Na látod, így már másképp hangzik. Drága, nem megbántani akartunk, de olvasd már vissza, mennyi infót adtál a helyzetről. Szóval: anyuddal kell először egy nyugodtabb pillanatban a lehetőségeiteket megbeszélni. Én a helyedben őt próbálnám inkább meggyőzni, hogy merjen változtatni az életeteken. Az gondolom tiszta sor, hogy apád szerint semmi gond a viselkedésével.

Vagyis önként nem mond le az italról, elvonóra meg főleg semmi szüksége nincs. Aztán, ahogy telnek az évek, marad az az egy lehetőség, hogy ránt magával Titeket a mélybe. Jönnek az egyre durvább következmények, Te is láttál már lerobbant alkoholistát. Ha apád most nem gondol a családjára, később még annyira sem fog. Kapaszkodjatok egymásba, próbáljátok meggyőzni apádat, de ha nem megy, akkor lépjetek Magatokért! Így már azt mondom: nem rendőrség, az csak olaj a tűzre. Kap egy pénzbüntetést, Ti meg egy életen hallgatjátok, hogy mit tettetek vele. Állítsátok választás elé, vagy változtat, vagy egyedül marad. (A harmadik válaszoló voltam.)

2010. aug. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!