Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Melyek a legritkább vezetéknev...

Melyek a legritkább vezetéknevek Magyarországon?

Figyelt kérdés
2010. aug. 21. 11:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
100%
Zsarnóczky, Zsarnovszky
2010. aug. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
95%
Prokk
2010. aug. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
89%

Hello!


Érdekes kérdés, csak a miértjét nem nagyon értem:) Az oké, hogy van a 100 leggyakoribb családnév, mindenki biztos ismer is olyan nevezetűeket, vagy a felénél, 3/4-nél többet... de az, hogy a legritkábbak? Statisztikailag nem túl jól behatárolható dolog és mondjuk a ritkából sorolhatnánk napokig is. Ritka lesz mondjuk a törökországból idetelepült kebabos neve, a finn cégvezető családneve, aki tegnap kapta meg az állampolgárságot, szal fura kérdésre fura péla..:D Ugyan úgy ritka lehet egy magyarosított szláv, germán, vagy akármilyen eredetű név... vagy elírták a külföldi alakot. Nálunk az anyai ágon pl egy olyan vezetéknév megy, ami szlávul vargát, cipőkészítőt jelent, az ősök is arról a nyelvterületről érkeztek, anyakönyvezve viszont úgy lettek, hogy az o-betűt a-nak írták és rohadtul ritka itthon, az óhazában meg ez az alak szerintem nincs is. Néhány embernél viszont a rendes alakot írták le itthon, de az is rohadt ritka. A "ritka" szót is érdemes lenne pontosítani... ritka az 1, ritka a 100, a 200, a 300, de még talán az 5-600 is, és tovább... de az már nem ritka, ha minden 300. ember Horváth. Erre a kérdésre nem lehet jól válaszolni, mert elkezdve A-tól a Zs-ig biztos több milliós névlista lenne...

2010. aug. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom hogy a legritkább-e de annó a biológiatanárunk úgy mutatkozott be, hogy felírta a táblára a vezetéknevét, és mondta, hogy az országban csak ő és a fia van:D


A név: Kabáczy

2010. aug. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez még annál is ritkább:

Antiverekotocserepapinovicsovics

2010. aug. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
100%
Obrotka. Ez az én párom vezetékneve. Dobrotkáról már hallottam, de Obrotkának csak a fiát, és a két féltestvérét hívják.
2010. aug. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim válasza:
85%
Neugebauer (volt oktatóm), Neubauer (barátnőm volt osztálytársa), Gschwendtner (volt évfolyamtársam), Bohorquez (volt lovaglótárs), Dobrovodsky (volt födrajz-tanárom), Ekpenyong (volt osztálytársam)
2010. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
99%
Dobrovitz?
2010. aug. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
74%

Az én nevemből Magyarországon csak én vagyok,apum (és a volt tesója) ill a nagypapám. Apuék 3an vannak tesók de az egyik Németben(neki 1lánya van),másik sajnos meghalt:(

Ahol a papám született ott sok van állítólag de erről nem tudok. Más nincs is aki igy irja a nevét mint mi. (Si-vel, ssy-al,sy-al rengeteg van.)

2010. aug. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim válasza:
100%

14:57-es vagyok.


A barátom mondta még: Vejki (ez az ő vezetékneve)

2010. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!