Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hol, hogyan és mennyiért...

Hol, hogyan és mennyiért változtathatom meg a családi nevemet?

Figyelt kérdés
Ez nem tini lázadás a szülők ellen, 28 éves nő vagyok, nem vagyok férjnél és egyenlőre nem is leszek, a születési családnevemet viszont mindenképpen meg akarom változtatni, az apám jut róla folyton az eszembe, akire semmilyen formában nem akarok gondolni, emlékezni, és még csak a nevét sem akarom viselni. Nem kérek olyan kommenteket, hogy gondold át, stb., szilárd az elhatározásam.
2010. aug. 21. 11:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne, hogy az új családnevemet én választhatom ki tetszés szerint, vagy bemegyek az illetékes hatósághoz és ott mondják meg, melyek közül lehet választani?
2010. aug. 21. 11:39
 2/9 anonim ***** válasza:
csak annyit tudok,hogy bemész és van 1 lista,onnan választhatsz nevet,szóval nem azt amit te akarsz :( hogy mennyiért azt sajnos nem tudom.
2010. aug. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Én úgy tudom bármit választhatsz, a lényeg az, hogy monogramod ugyanaz legye. Tehát a kezdőbetűk nem változhatnak. Ezez kívül olyan nevet választhatsz, amilyen csak akarsz. Bár lehet, rosszul tudom.
2010. aug. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2. rosszul tudod,most volt bent barátnőm és nekik listából kellett választani és a monogramjuk is változott...
2010. aug. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Okmányirodába kell bemenned, és ott tudod megváltoztatni, olyan neved lesz, amilyet akarsz, az illeték 10ezer forint (az első névváltoztatás esetén).
2010. aug. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, közben sikerült megtalálnom az erre vonatkozó törvényrészt is, innen már menni fog a dolog.
2010. aug. 21. 12:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
felveheted anyud nevét is. én is ezt fogom jövőre intézni.
2010. aug. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is azt tanácsolnám, hogy édesanyád nevét válaszd. Genetikailag úgyis az ő "örökségét" viszed tovább, ha mtDNA-t nézzük, ami anyáról lányára öröklődik, bár azt meg a papád neve után kapta:) Sok sikert!
2010. aug. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Tetszőleges nevet fel lehet venni.


Lista gyengébbek kedvéért valóban létezik, de az a tiltott változatokat tartalmazza.

Nemesi és történelmi neveknél bizonyítani kell a rokonságot.

2010. aug. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!