Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van valami lehetőség olyan...

Pro Patria kérdése:

Van valami lehetőség olyan vizsgálatra, amivel megmondják, milyen nemzetiségek vérei keverednek bennem? Hol, mennyiért?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nincs mert nincs külön olyan h horvát vér vagy magyar vér vagy német vér... ez csak ilyen kulturális különbözőség, meg azzal kapcsolatban szokták használni a kifejezést de biológiai alapja nem sok van :P
2010. aug. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a legjobb módszer ha visszakeresed a családfád. Anyakönyvi hivatal stb.
2010. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Na ne!

Icipici történelem...: Itt a mindenki megfordult.

2010. aug. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy mondjuk 80%-ban europid, 10%-ban mongoloid, 5%-ban turanid, stb.
2010. aug. 25. 16:30
 5/11 anonim ***** válasza:
Családfa sem jó támpont, mert statisztikailag is mindig volt félrelépés, kakukktojás.
2010. aug. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Hát jó is lenne,ha lenne ilyen! :) Én még egyszer kiskoromban kb. 11-12 évesen megkérdeztem anyukámat,hogy "Anyu ugye én nem vagyok zs.dó?" erre ő: "nem kislányom,Te hülye vagy" :D Persze a kérdés onnan jött,hogy tudtam apám utálja őket! Na mindegy,lényeg a lényeg,hogy családfakutatás kell neked,nem vizsgálat! :)


25/N

2010. aug. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1. megoldás: nézz tükörbe. Ez alapján eldöntheted, milyen emberfajtához tartozol.

2. megoldás: Menj el családfakutatásra! Melós, sok pénzbe és időbe kerül, de meglesz az eredménye.

2010. aug. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Dede, jól mondod kérdező. Meg tudják állapítani ezeket mind:


[link]


Nézd, itt szerintem csinálnak fajtafeltáró dns vizsgálatot: (de nem biztos, nézz körül)


[link]

2010. aug. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Családfámban van minden, német, zsidó, magyar, stb.

Én arra lennék kíváncsi, hogy antropológiailag milyen vagyok.

2010. aug. 25. 16:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Hello!


Van egy olyan sorozat, hogy "Who do you think you are?". Nem tudom kinek mennyire ismerős, régebben a realityn szokott menni, mostanában torrentről szedem az új részeket. Híres emberek családfáját kutatják, a személy is részese az egésznek, nagyon frankó! Az egyik részben a brit Colin Jackson családfáját kutatták és mellette készült egys teszt is, ami azt állapította meg, hogy hány %-ban néger, európai, meg indián származású. Ilyen teszt tehát van, csak ennek jobban utána kell nézni. Genetikailag egyébként a nőknél a mtDNA-t veszik alapul, a férfiaknál meg marker vizsgálat. Mindkettőnél az egyenesági apai, ill az egyenesági anyairól kap képet az érdeklődő. Vannak a témában érdekes könyvek, nagyon ajánlom pl Bryan Sykes-tól az Éva 7 leánya c. könyvet, meg Spencer Wells-től az ember útját.


Egyébként olyan gyakorlatilag nincs, hogy valakiről genetikailag azt mondjuk, hogy 67% horvát, 15% magyar, meg ilyenek, szal ilyen nincs:) egyén szinjén sem, meg nemzet szintjén sem, szerintem. Talán nem volt túl bonyolult, még vissza kell olvasnom:D

2010. aug. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!