Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Üdv mindenkinek. Már régebben...

Üdv mindenkinek. Már régebben is észrevettem egy érdekes sírhelyet a Lövői temetőben. A felirat a sírkőn az van hogy Geölth család. Ti mit gondoltok erről? és még a Lövői Krónikában sem írnak ilyen családról. Nos itt jön az érdekes része:

Figyelt kérdés
Akárhol Facebookon, googlen vagy bármi máson rákeresek arra hogy Geölth ki ad 2 képet meg pár német weboldalt. Facebookon meg nem is ad ki kereshető embert erre. Amúgy a sír nagyon frissnek néz ki. Legkorábban 2014-15, legkésőbb meg olyan 2010 sírkőnek néz ki. Kép sajnos nincs róla de majd teszek be ide minél előbb. Leírása pontosabban: kékes szürkés fényes sírkő. Rajta arannyal ráirva hogy Geölth család. Mi a véleményetek róla??
2021. máj. 31. 18:36
A kérdező szavazást indított:
Temető
Sírhely
Érdekesség
Család
Régi
Új
Sírkő
Lövő
32 szavazat
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Véletlenül szavazást indítottam basszus
2021. máj. 31. 18:40
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Az én családi nevemre se ad ki semmit, mert annyira ritka. Nem osztom meg ha nem probléma. Szóval ez csak egy kis érdekesség.
2021. máj. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

Konkrétan mi itt a kérdés? Hogy miért nem találsz róluk semmit?

Amúgy meg még mindig nincs fent minden az interneten. Illetve előfordul olyan is, hogy leszármazottak már más nevet viselnek.

2021. máj. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem itt van valami rejtély aminek lehet hogy a pénz vagy a tragikus "baleset"(baleset vagy gyilkosság) a halál okozó és lehet hogy 2010 elott keszúlt
2021. máj. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Lehet nem is az országban élnek, csak állítottak egy sírkövet, meg gondolom teljesen befedették hogy ne verje fel a gaz. Az is lehet hogy haza hozták külföldről egy ott élt, majd elhunyt személyt akinek ez volt a kívánsága.
2021. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet, hogy egy világháború után kitelepített német család síremléke ( akár tényleges sír nélkül). Nekünk is van olyan rokon, aki kint maradt, ott hunyt el, itthon állítottak neki emléket, de ott helyben temették el. Nyoma pedig azért nem lehet a családnak, mert sok német változtatott nevet, főleg a 20. században, így simán lehet, hogy itthon más néven "futottak", de azért igyekeztek megőrizni az eredetit az emlékeikben.

De ez teljesen az én teóriám, lehet a közelében sem járok. :D

2021. jún. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

"Véletlenül szavazást indítottam basszus"

És véletlen megadtál 8 lehetőséget is? Vagy 8 #-et akartál alátenni?


Egyébként az én családnevemre se találnál túl sok mindent.

2021. jún. 1. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Amúgy magyarul Olajos család .:)
2021. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Katona Dius ***** válasza:
100%
Szerintem a keresőszavakat akarta megadni, de véletlen a szavazás rubikba írta be #7es.
2021. jún. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
9/9 igen pontosan 😃
2021. jún. 1. 15:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!