Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Igaz hogy a féltestvér akkor...

Igaz hogy a féltestvér akkor közelebbi rokon ha az anya a közös, ha pedig az apa közös akkor messzebbi?

Figyelt kérdés
2010. aug. 27. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

talán akkor jobban ismered a féltesódat, mivel az anyánál szoktak maradni a gyerekek.


nekem van féltesóm, apánk közös, és szinte nem is láttam az utóbbi években.


genetikailag sztem nincs különbség

2010. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
26%
Érti már a rák ezeket a családi kapcsolatokat.Örülök,ha tudom mit jelent,hogy család.mégXD
2010. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Miért lenne igaz?
2010. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem. Genetikailag tényleg nincs különbség.

Amúgy nekem hülye ismerősöm mondott már olyat is, ha az anya közös, az apa nem, akkor az édestestvér xDD

2010. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Genetikailag szerintem sincs, csak talán az miatt gondolják így az emberek, hogy egy anya hordta ki és szülte meg őket, más, mint amikor egy apa spermáiból valók.
2010. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Nincs különbség. Ugyanolyan féltestvér akkor is, ha anyai , akkor is ha apai.
2010. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
elvileg nem kéne h így legyen de én is közelebb vagyok a hugomhoz akivel anyánk a közös.
2010. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
genetikailag nem. max azért mert 9 hónapig egy helyen laktatok
2010. aug. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Biológiailag, jogilag nem. Érzelmileg közelebb állhatnak egymáshoz a közös anyától származók, mint ahogy azt valaki korábban már említette is, pl. mert az anyánál helyezték el és együtt nevelkedtek.
2010. szept. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az határozza meg a féltestvérek egymás közötti viszonyát, hogy melyik szülőjük a közös, hanem az egymás közötti kapcsolat. Nekem pl. három gyerekem van három kölönböző asszonytól, tehát énutánnam féltestvérek (azonos a vezetéknevük). De olymértékben szeretik egymást, hogy tűzbe-vízbe mennének egymásért mind a hárman. Mintha teljes testvérek volnának.
2010. szept. 3. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!