Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ősmagyar származásra utalhat...

Ősmagyar származásra utalhat ez a kinézet? Vagy mongol/tatár? Vagy mind a kettő? Vagy ha egyik sem, akkor milyen?

Figyelt kérdés

Erősen mandulavágású, talán egy picit, minimálisan ferde szemem van. Amíg kicsi voltam ez vagy még jobban szembetűnő volt vagy csak a kisgyerekek cserfesebbek és sok mindent kimondanak (szerintem egyébként az utóbbi, ahogy jelenlegi arcom a régebbi képekkel összehasonlítottam). Az oviban és alsóban állandóan azzal csúfoltak, hogy "kínai", pedig nem nézek ki úgy, mint egy igazi kínai, csak van egy kis ázsiai beütésem. A hajam nagyon sötét barna, szintén régebben, amikor kisebb voltam mindenki feketének mondta, de nem, mindig is nagyon sötétbarna volt, pontosabban lámpával lehet, hogy feketének tűnik, de természetes fényben azért látszik, hogy barna. Egyébként apukámnak teljesen, koromfekete haja van, tehát a fekete legsötétebb árnyalata, semmilyen más szín beütése nincs. Nekem azért nem ilyen, mert anyai ágon mindenki szőke vagy világosbarna hajú volt, kék vagy zöld szemmel. Szóval ezt a származást apai ágról örököltem. A bőröm fehér színű (legalábbis még senki nem mondta, hogy sárga vagy sárgás lennék és én nem is nagyon tudom megkülönböztetni a két bőrszínt). Viszont nem is vagyok törpe és az apám sem volt az, hanem magasak vagyunk, a kinézet ellenére. Vállas is vagyok (anyai ágról örököltem, apukám oldalán ez nem volt jellemző), bár ez nem tudom mennyire fontos.


Ha pedig igaz az a szólás, hogy valakiből a vér beszéljen, és hogy a származása valamennyire hasson a személyiségére, akkor belsőleg annyit hozzá lehetne tenni, hogy mindig is érdekeltek az ázsiai vagy onnan származó népek szokásai. Valahogy mindig vonzott. Ainuk, japánok, eszkimók, inuitok, hunok, ősmagyarok, kínaiak, mongolok stb. Bár mélyen keresztény vallású ember vagyok, aki gyakorolja is a vallását, de a keleti vallások is érdekeltek és tiszteltem őket. Bár más kultúrák is érdekeltek és más vallásokat is tiszteltem, de mindig éreztem, mélyen, belül, hogy ezek közül a kultúrák közül valamelyekhez van közöm, pl. a régi magyarokhoz.


Egyébként a családból, sem én, sem az apukám, sem a nagyszüleim nem tudunk a közelmúltból ázsiai vérről, tehát mindenképpen ez eléggé régi.


Ez milyen származásra utalhat, erről az ágról? Ősmagyar? Tatár vagy mongol? Vagy valami teljesen más? (Szerintem az első kettő lehetőség valamelyike, mivel más ázsiai népek nem annyira nagy létszámban jelentek itt meg.)



2021. aug. 11. 18:08
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A fejformám is inkább kerekebb.
2021. aug. 11. 18:12
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Jász-kun származásúak lehettek, voltak ilyen külsejű ismerőseim, a Jászságból származtak, tipikus japános szemmel, vonásokkal.

[link]

2021. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Vicces ez az ősmagyar emlegetés, meg hogy vallás terén is ezt említed, miközben kb. teóriák vannak csak a magyarok eredetéről és nincs meg konkrétan, hogy honnan is jöttünk. Tehát túl tájékozott nem vagy a témában annak ellenére, hogy elvileg mennyire érdekel.

Egyébként meg hogy mi érdekel és hogy hogy nézel ki nem igazán kötődik egymáshoz, hacsak nem azért érdekel, mert hogy így nézel ki. Nem is értem ezt a felvetést, amit írtál, teljesen mellőzi a logikát.

Attól, hogy húzott szemed van, egyáltalán nem feltétlen vannak ázsiai felmenőid. Az ősmagyar meg aztán főleg olyan lehetetlenül messze áll a mai embertől, hogy max véletlenek hozhatnának ki hasonlóságot. Konkrétan színtiszta magyar sincs, egyrészt mert ez nem egy rassz, másrészt már mire a Kárpát-medencébe ért a magyarság MÁR jópár népcsoporttal érintkezett és nagy eséllyel keveredett is ahhoz képest, mint amivel valószínűleg elindultak. A letelepedés után meg aztán ihaj, mi minden keveredett bele.

Neten egyébként rá lehet keresni az "originalabb" magyar rasszokra, persze ezek sem kizárólag a magyaroknál fordultak elő, csak jellemzőek voltak. A húzott szem önmagában kevésbé jelentőségteljes, inkább kombinációk alkotnak rasszt (eléggé lebutítottam most mondjuk), de tiszta típusok pl ritkán vannak. Ilyen tipikusabb magyar rassz a dél-szibériai, de erős jegyekkel kevesen bírnak már a hígulás miatt.

A dédnagyanyám pl. beleillene a dél-szibériai rasszhoz tankönyvi példának, teljesen magán viselte az összes jellegzetességet, viszont az ő felmenői között is inkább csak részletekben volt ez megtalálható, meg az utódokban is. Tehát kb a véletlen sakkozta pont össze ilyenné, nem az, hogy ősmagyarabb volt bárkinél.

2021. aug. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen a kérdésre fogok most válaszolni. Én megértem, hogy érdeklődsz az őseid iránt, sok fiatalra jellemző ez egyébként, van, akinél később is megmarad ez az érdeklődés. De ahogy az 1-es írja, ilyen formában nem sok értelme van a dolognak. Ha nagyon izgat ez a "honnan jöttem, ki vagyok?" kérdéskör, akkor inkább csinálj családfakutatást. Kezdd azzal, hogy kifaggatod a szüleidet, nagyszüleidet a dátumokról, ki kinek az apja/anyja, mikor halt meg, mikor született, hol történtek ezek a dolgok...

Azután irány a levéltár, illetve a templomok az anyakönyvek és keresztlevelek miatt, illetve azt hiszem, a neten egy csomó anyakönyv fent van digitalizált formában.

Hidd el, sokkal érdekesebb téma ez, mint hogy ősmagyar vagy-e. Főleg, ha megvan már 200-300 év, azt szinte öröm nézegetni, még akkor is, ha full szar alakok voltak az ősök.

2021. aug. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
A tatárjárás idején úgy kihalt az ország, hogy kb 50 ezer élő ember maradt. Hogy lehetnél így ősmagyar? A környező országokból betelepültek leszármazottja mindenki.
2021. aug. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#2.

Köszönöm! Egyébként a család Nyugat-Magyarországon élt, de lehet, hogy onnan vándoroltak át Nyugat-Magyarországra.


#3.

1. Senki nem állította, hogy lenne magyar rassz.

2. Bár a magyarok pontos származása nem bizonyított, de annyi bizonyos, hogy nagyon hosszú ideig éltek Ázsiában és ide, Európába is onnan érkeztek.

3. Nem is állítottam, hogy 1000%-ra biztos származást jelent az érdeklődés, egyszerűen van egy ilyen mondás, ahogy az elején is írtam.

4. Vannak eredeti magyar emberek, például ismerek is egy olyan embert, aki egyik ágról nemesi származású, egy olyan családtól, ami túlélte a tatárjárást.

5. Semmilyen nemzetből nincs színtiszta, így magyarból sincs. Én ilyet nem állítottam, csak a kinézetemből fakadó származásomra kérdeztem. Kivéve talán egyes nemzeteket, ahol a vallások miatt nagyon alacsony szintű, kicsi keveredés volt.

6. A családban mindenkinek volt keresztlevele, ameddig visszamentünk, tehát valószínűleg nincs zsidó származásom, a roma sem valószínű, germán és szláv ősökről viszont tudok. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy minden jelenlegi magyar DNS-e, egyezést valamilyen szinten mutatna minden itt meg- vagy letelepedett nemzetiségével.

7. A kinézetből igenis lehet következtetni valamilyen szinten a származásra. Volt egy olyan történet, hogy egy fehér párnak született a fekete bőrű babája, annak ellenére, hogy nem tudtak arról, hogy valamelyiküknek is lenne afrikai származása, csináltak egy DNS-tesztet és kiderült, hogy pedig van nekik.

8. Igen, egyetértek. Kevesen vannak akik kizárólag egy fajta származásra utaló tulajdonságokkal rendelkeznének, viszont egyes származások erősebbek. Például ferdébb lesz a szeme egy olyan babának, akinek 3 nagyszülője kínai, mint akinek mondjuk 2 orosz.

9. Lehet, hogy a dédanyádban is van ősmagyar vér, attól még, hogy nem tudsz róla. Hogy is tudhatnál? Nagyjából a tatárjárás előtti történetől beszélünk kissé pontatlanul fogalmazva.

2021. aug. 11. 19:08
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Csináltass egy DNS-tesztet valamelyk oldalon (pl. MyHeritage; 23andme stb.), majd a kapott nyes fájlt töltsd fel egy yolyan oldalra, ahol régészeti leletekkel is összevetheted a mintádat (pl. MyTrueAncestry). Valamivel közelebb juthatsz ezzel a származásodhoz, mint a kinézeted leírása alapján való találgatásokkal.
2021. aug. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is sokkal jobb ötlet, ha családfakutatásba kezdesz :) .

Én is sokáig "bajlódtam" azzal, hogy vajon honnan, kiktől származom, aztán viszonylag rövid idő alatt ( pár hónap) már sokkal tisztább lett a kép. Első lépésként kikérdeztem az öregebb rokonokat ( nyilván nem tudtam még mindenkit, de már 1-2 informáltabb rokon is hatalmas segítség) . Aztán később főleg a Family Search-ot használtam, illetve MACSE tagságot váltottam.

2021. aug. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
DNS teszt, de aztán ne csodálkozz ha kiderül, hogy fél világról van benned DNS, ez ilyen, az emberiség történelme során volt böven idönk " keveredni ".
2021. aug. 12. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Afrikai, meg indián, meg indiai DNS-em biztos nincs. XD Szerintem az őseim Ázsiából és Európából származhatnak. Lehet, hogy tényleg megérné.
2021. aug. 12. 11:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!