Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Hakucsák milyen származású...

A Hakucsák milyen származású név lehet?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

[link]

Japan eredetu, de angolba is ki lett adva a konyv. itt olvashatsz egy-ket beszelgetest a nevekrol.

2010. szept. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod!:)
2010. szept. 4. 12:32
 3/14 anonim ***** válasza:
Szlávos hangzású, szerintem nem járok messze az igazságtól... ez a japán eredet viszont üt:D vajon akkor is az lenne, ha nem lenne ilyen divatos manapság a manga, meg az anime a tinik körében?! Nem, végülis nem logikusabb, hogy a közelben levő csehországból, vagy ukrajnából származzon a név, rögtön mindjárt japánból...:D
2010. szept. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hat eloszor en is igy gondoltam. A "csak", mindkepp szlavos, de a "haku" nem. Fellapoztam, itt Japant lattam, ezert irtam. Egyebkent a linkben, megtargyaljak a nevet, magyarul.
2010. szept. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem hozzaadni, hogy eredetileg a fim az "Hachiko", magyarul lett elszurva "Hakucsak"ra.
2010. szept. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egy mese, vagy abban használt név nem tudom mennyire szolgáltathat szilárd alapot arra, hogy egy családnév eredetét meg tudjuk határozni?! Én a Hakuc családnevet gondolnám az eredeti alaknak, nem pedig a Haku-t.
2010. szept. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szlávosan viszont így lehetne leírni hogy Hacucak vagy hasonló..

Hááát nem tom. Inkább hajlok én is a szlávos eredet felé :D

2010. szept. 5. 20:13
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem Török hangzásúnak tűnik.
2010. szept. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyértelműen tót
2010. szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Ősi polinéz név:

Haka-chaka, a tábortűz körül kiabálták, amíg valaki verte a tam-tamot.

2010. szept. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!