Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan tudhatnám meg hogy...

Honnan tudhatnám meg hogy tényleg német származású vagyok-e?

Figyelt kérdés
Német a vezetéknevem elvileg :D (nem zsidó)Az egyik Cobra 11 részben is az egyik embert így hívták:D de nem tudom honnan deríthetném ki hogy tényleg az vagyok e:/
2011. okt. 10. 18:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Csak én látom így, vagy tényleg enyhe náciszagú a kérdés? Nem szép dolog...
2011. okt. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Próbálj meg csináltatni egy családfát. Ehhez "csak" a szüleid szüleinek (=mindkét részről a nagyszüleid) pontos születési adatai kellenek, és a szüleid adatai.

Akik ilyesmivel foglalkoznak, azok ilyen adatok birtokában már tudnak menni visszafelé.


Egyébként tudomásom szerint a köztünk élő sváboknak is németes eredetű nevük van, és nagyon sok osztrák, ill. svájci állampolgárnak is németes hangzású neve van, annak ellenére, hogy nem német az ősük.

2011. okt. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Közben találtam egy nemzetközi családfakutató oldalt ahol anyakönyvi kivonatok vagy mik vannak:D beírtam a keresőbe a családnevem és az 1870-es évekből találtam olyan emberkéket akik ugyanezzel a családnévvel rendelkezik csak német keresztnévvel:D elég ritka a nevem és ráadásul a mellett a település mellett laktak kb 10 km-re ahonnan apum származik.



Kedves 1. : milyen nácizásról van szó?o.O

2011. okt. 10. 19:23
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja hogy azért hiszed azt mert odaírtam h nem zsidó???? Azt azért írtam oda mert sok zsidónak németes hangzású neve van -.- semmi nácizás nem volt benne elhiheted
2011. okt. 10. 19:31
 5/15 anonim ***** válasza:

Második vagyok!

Nem tudom milyen idős vagy, és miért keresed az ősöket.

Azt tanácsolom (elég idős vagyok hozzá), először kérdezz rá a szüleidnél, mit tudnak a család eredetéről, ide-kerüléséről?

Nehogy valami olyasmibe fuss bele, ami esetleg régi sebeket, sérelmeket (esetleg családi titkokat, melyeket mindenki szeretne elfeledni) bolygat meg, nem jó az senkinek!

Aztán mondd el nekik, a keresésben meddig jutottál, és mit szólnak ahhoz, ha esetleg írsz az ottaniak közül valakinek?


De komolyan mondom, a szülők megkérdezése nélkül ne lépj tovább!!

2011. okt. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A szüleimet nem igazán foglalkoztatja...

Nem állt szándékomban senkinek sem írni ugyanis ezek az emberek már legalább 100 éve halottak. Nem németországi esetleges rokonokról van szó hanem Magyarországra települt németekről akiknek még a teljes nevük német volt.

2011. okt. 10. 20:14
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Utólagosan bocsánatot kérek, félreértettem a dolgot!!!
2011. okt. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Meg van bocsátva velem is előfordul h néha féleértek dolgokat :D gondolom valami antiszemitista jobbikosnak néztél:D
2011. okt. 10. 20:43
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem, egyszerű szakmai ártalom. Pont a zsidó-üldözésről kell kutatnom, és rengeteg anyagot, filmet átnéznem, elemeznem. Szerintem az volt a baj, hogy megláttam a német és a zsidó szavakat együtt, és már kicsit füstöl a fejem, mindent félrelátok :D

Tényleg bocsi, egyszerűen csak túl sok volt mostanában nálam az ilyen téma, kicsit ki kéne szellőztetnem a fejem.

2011. okt. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ma 18:52-es!


"Egyébként tudomásom szerint a köztünk élő sváboknak is németes eredetű nevük van, és nagyon sok osztrák, ill. svájci állampolgárnak is németes hangzású neve van, annak ellenére, hogy nem német az ősük."


A sváboknak nem németes eredetű, hanem konkrétan német nevük van:) ...elvégre dél-németországból jöttek, tehát eléggé németek...

Az osztrákoknak és a svájciaknak meg pont azért van német nevük, mert a germán vándorlások korában pont azokba az országokba történt meg a terjeszkedés...



Kedves Kérdező!


A családi emlékezet olyat meg szokott általában őrizni, hogy az ősök honnan származhatnak... ha valóban németek az ősök, akkor nagyon pontos listák vannak, amikből lehet tájékozódni. Továbbá, kategórikusan nem lehet kijelenteni egy családnévről, hogy 'nem zsidó', hiszen Te magad sem tudod, hogy az-e, vagy sem... véleményem szerint 70-80 %-a az ashkanázi neveknek eredendően német származású, germán alakkal, ami már jóval azelőtt létezett, hogy az izraelitákat német családnevek viselésére kötelezték volna. Családfakutatással amúgy nagyon gyorsan a dolog végére lehet járni.

2011. okt. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!