Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ez hogy lehet? Milyen nemzetis...

Ez hogy lehet? Milyen nemzetiségű vagyok?

Figyelt kérdés

Szóval a családfám egészen mátyás koráig vezethető vissza de olyan furcsa az hogy milsen is a család hogy akkor most milyen nemzetiségű vagyok.

Kiderült hogy magyar kisnemes volt az első a családból aztán ez így ment még 3 emberen keresztük aztán ilyen 1680 környékén habsburg katona volt aztán ez egészen a 48-as forradalomig ment utána oroszországban 2 ember katona tiszt ként egészen az első világháború végéig aztán vissza Magyarországra egészen 1960-ig utána ismét oroszországba egy faluba ha jól tudom drozsnyica (úgy írtam ahogy ejtem) a neve a falunak és a szüleim már ismét Magyarországon a nevem pedig Szolovjov kristóf a szolovjov pedig orosz vezetéknév. Szóval akkor most milyen nemzetiségű vagyok?



2021. nov. 6. 21:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Magyar vagy, akinek vannak orosz felmenői is.
2021. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Na most több dolog nem tiszta:

1. A Mátyásig visszavezetést fenntartásokkal kezelném, ugyanis az 1700-As évektől van anyakönyvezés, az annál korábbi infók nem feltétlen megbízhatóak.


2. Ez most egy ág, amit leírtál? Mert ha így van, akkor ez az őseidnek egy egészen apró százaléka.


3. Olyan nemzetiségű vagy, amilyennek vallod magad. A magyarok többsége külföldi felmenőkkel rendelkezik, csak sokan maguk se tudnak róla. Én is akkor tudtam meg, amikor elkezdtem családfát kutatni

2021. nov. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Milyen nemzetiségű lennél?? Magyarországon mindenkinek ilyen a családfája. Senki sem olyan tisztavérű, szittya magyar, mint amilyennek néhány szélsőjobbos szeretné hinni magát. Mit vártál? Hogy majd Árpádig visszavezeted a családfádat? :D
2021. nov. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3# köszönöm a kedves válaszod és hogy ebbe is belekeverjük azt a rohadt politikát gratulálok 👏🏻.


1# hát mondjuk az érdekes hogy a német rokon pedig Zimmermann Henry s akkor ebből hogy lett szolovjov?

2021. nov. 6. 21:31
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, jó lenne előbb tisztában lenned azzal, hogy mit jelent a nemzetiség. Ennyi erővel az országban mindenki orosz, német, török, mongol, stb. nemzetiségű lenne. Én mind a négy egyszerre. :D
2021. nov. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
47%

Kérdező, ez olyan, mintha te most összejönnél egy német csajjal, majd a felmenőd 200 év múlva kérdezné, hogy ez hogyan lehetséges.

Hogyan? Akár úgy, hogy volt egy görbe estéjük egy háborús időszakban éjszaka egy "kocsma" asztala alatt... amit akkoriban a nők kevésbé élveztek, hiszen a háborúban gyakran váltak erőszak áldozataivá

2021. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Úgy lett, hogy a jány felveszi a férje nevét általában. Aztán ha a Zimmermann volt a kisasszony, a Szolovjov meg az úrficska, akkor rejtély megoldva.
2021. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
5# neked is köszönöm vagy te vagy a 3#-mas értelmes válaszz várok köszönöm
2021. nov. 6. 21:36
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem kóreai, hogy lehet ekkora hülye lenni? Mi az anyanyelved? Milyen országban élsz? Ha ezekre tudod a választ,akkor megkapod a nemzetiséged. Most remélem nem azt várod el,hjgy mint a kutyáknál ami van hogy fajtiszta magyar vagy vagy korcs... A történelem során minden is volt, a népek keveredtek, vándoroltak, háborúk során is akármi kialakult. Megerőszakoltak egy más nemzetiségű nőt a katonák,s rosszabb esetben gyerekek lettek. Nem tudom te Mátyás korig hogy vezetted vissza,de nem is érdekel nagyon. Lényeg az hogy hülyéül ne oltsd le azokat akik értelmes válaszokat adtak nagyjából.
2021. nov. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
Én Ádámig és Éváig tudom visszavezetni magam, igaz, hogy az írásbeliséget megelőzően évezredeken át csak szóbeli ismeretek voltak... Egyébként meg mindenféle emberi vér keveredik bennem és a tudomány jelen állása alapján még afrikai ősszüleim is voltak.
2021. nov. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!